Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje

Stefano Zuffi, Matilde Battistini, Lucia Impelluso
Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Martwa natura, przedstawienie różnego rodzaju przedmiotów - owoców, kwiatów, naczyń, upolowanych zwierząt - już od czasu antyku była jednym z najpopularniejszych motywów, towarzyszących scenom rodzajowym, pejzażowym, historycznym. Odrębnym gatunkiem malarskim stała się w XVI wieku. Jako samodzielny temat największą popularnością cieszyła się w XVII wieku - w Holandii i Flandrii. Miała często znaczenie symboliczne, którego odkrywanie fascynowało odbiorców. Była ozdobą kolekcji malarstwa i wzbudzała ogromne zainteresowanie szerokiej publiczności. Stanowiła ucztę dla oczu i inspirację do głębszych refleksji. Książka ta ukazuje historię martwej natury, odsłania kulisy powodzenia, jakim cieszyła się ona w całej Europie. Ta obszerna, bogato ilustrowana publikacja umożliwia poznanie arcydzieł gatunku, jego najwybitniejszych twórców, a także głównych typów martwej natury, jak zastawione stoły, trofea myśliwskie, instrumenty muzyczne, przedstawienia vanitas . Ujawnia całe bogactwo znaczeniowe i oryginalność rozwiązań malarskich.
Tytuł oryginalny: La natura morta. La storia, gli sviluppi internazionali, i capolavori
Data wydania: 2000
ISBN: 83-213-4194-2, 8321341942
Wydawnictwo: Arkady
Kategoria: Sztuka
Stron: 303

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl