Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje

Stefano Zuffi, Matilde Battistini, Lucia Impelluso
Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Martwa natura, przedstawienie różnego rodzaju przedmiotów - owoców, kwiatów, naczyń, upolowanych zwierząt - już od czasu antyku była jednym z najpopularniejszych motywów, towarzyszących scenom rodzajowym, pejzażowym, historycznym. Odrębnym gatunkiem malarskim stała się w XVI wieku. Jako samodzielny temat największą popularnością cieszyła się w XVII wieku - w Holandii i Flandrii. Miała często znaczenie symboliczne, którego odkrywanie fascynowało odbiorców. Była ozdobą kolekcji malarstwa i wzbudzała ogromne zainteresowanie szerokiej publiczności. Stanowiła ucztę dla oczu i inspirację do głębszych refleksji. Książka ta ukazuje historię martwej natury, odsłania kulisy powodzenia, jakim cieszyła się ona w całej Europie. Ta obszerna, bogato ilustrowana publikacja umożliwia poznanie arcydzieł gatunku, jego najwybitniejszych twórców, a także głównych typów martwej natury, jak zastawione stoły, trofea myśliwskie, instrumenty muzyczne, przedstawienia vanitas . Ujawnia całe bogactwo znaczeniowe i oryginalność rozwiązań malarskich.
Tytuł oryginalny: La natura morta. La storia, gli sviluppi internazionali, i capolavori
Data wydania: 2000
ISBN: 83-213-4194-2, 8321341942
Wydawnictwo: Arkady
Kategoria: Sztuka
Stron: 303

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Martwa natura. Historia, arcydzieła, interpretacje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl