Mężczyzna bez winy i wstydu. Cała prawda o kryzysie męskości

Krystyna Romanowska, Wojciech Kruczyński
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mężczyzna bez winy i wstydu. Cała prawda o kryzysie męskości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis


Oto książka, którą można streścić jednym zdaniem: „Kobieto, nie daj się robić w bambuko; mężczyzno: nie uważaj kobiety za idiotkę”. I tyle. Właściwie można jej już nie czytać, ale jednak warto.


Rozmawiamy o fantazmatach, jakim dajemy się uwodzić, i ich wpływie na nasze życie. Fantazmatach o niezależności, równości, sile i partnerstwie. O lekceważeniu mocy seksualności. O tym, że odpowiedź na pytanie: „Czy mnie to podnieca?” może uchronić przed poważnym błędem w wyborze partnera. Kobiety bowiem zaczęły źle wybierać. I właśnie o tych kiepskich wyborach jest ta książka.


Wyobraźmy sobie sytuację najbardziej banalną pod słońcem: ona spotyka jego. Na imprezie u znajomych, wyjeździe integracyjnym, randce z internetu, gdziekolwiek...


Kiedy go widzi, wie, że to ON. Myśli o nim: „Jaki to fajny facet!”. Bo jest uroczy i słodki. Ma na nogach znoszone trapery w typie Edwarda Stachury, co ją rozczula, ale może także chodzić w lakierkach, w eleganckim garniturze, być politykiem, pracować w agencji reklamowej – co jej się podoba. Może też być świetnie zapowiadającym się projektem na idealnego partnera życiowego – co ją pociąga.


Do takiego mężczyzny chce się przytulić.


STOP!


Nie warto od razu się przytulać i my powiemy Wam dlaczego. Znamy tego faceta w traperach albo lakierkach. Znamy ten uśmiech i przytulanie. Wiemy, na co go stać. Na wiele i na bardzo niewiele. Każde z nas, autorów tej książki, spotkało się z takim typem mężczyzny. Albo z kobietami, którym „partnerował”. Być może spotkałyście go kiedyś w tramwaju, wracając z zakupów z pełnymi siatami. To był ten, który nie ustąpił Wam miejsca, za to łakomie na Was patrzył. I nie czuł przy tym wstydu, nie miał poczucia winy. Albo dyskutował z Wami zażarcie na jakimś forum internetowym, choć nie miał racji. Nie odpuścił – musiał dopiąć swego. Albo po seksie (całkiem udanym) bez słowa usunął Was z grona znajomych na Tinderze. Czy też umówił się na tańce i nie przyszedł.


Przez kilka lat zbieraliśmy opowieści i uwagi na jego temat. Można powiedzieć: rozgryźliśmy społeczno-socjologiczny fenomen fajnego faceta XXI wieku. Jeżeli zaczniecie czytać tę książkę, przekonacie się, że jesteśmy wobec niego trochę złośliwi, ale zapewniamy ‒ na sercu leży nam również jego dobro.

Data wydania: 2019-05-22
ISBN: 978-83-287-1018-4, 9788328710184
Wydawnictwo: Muza
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 255
dodana przez: Gabriela_Deda

Autor

Krystyna Romanowska
Urodzona w 1971 roku w Polsce (Sejny)
Krystyna Romanowska, dziennikarka, współautorka razem z prof Zbigniewem Lwem - Starowiczem, bestsellerowego cyklu książek. Interesuje ją psychologia społeczna, socjologia i seksualność.

Pozostałe książki:

Nastolatki na krawędzi Ona. Pytania intymne Dziewięć rozmów o aborcji O miłości Wszystko da się naprawić Mężczyzna bez winy i wstydu. Cała prawda o kryzysie męskości O rozkoszy ON. Pytania intymne. ONA. Pytania intymne. Bestseller w pigułce. Chrzań te diety Lepiej żyć po swojemu.Zawsze jest czas na zmianę.
Wszystkie książki Krystyna Romanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mężczyzna bez winy i wstydu. Cała prawda o kryzysie męskości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vemona
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Mam Psychologia/ socjologia 2019
@Gabriela_Deda
@Gabriela_Deda
2019-06-20
4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mężczyzna bez winy i wstydu. Cała prawda o kryzysie męskości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat