Miasto piekielne

Edward Lee
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Miasto piekielne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Piekło wcale nie wygląda tak, jak Wam się wydaje. Zapomnijcie o staromodnych podziemiach wypełnionych siarką, o których gdzieś przeczytaliście. Przez tysiąclecia swego istnienia, Piekło stało się tętniącym życiem
Miastem, o wyniosłych wieżowcach, zatłoczonych ulicach, a zinstytucjonalizowane zło i okrucieństwo stanowi w nim status quo.
Cassie zdawało się że wie o Piekle wszystko to, co powinna. Gdy po samobójczej śmierci swej bliźniaczki Lissy, przypadkiem odkrywa w swym domu przejście do Mefistopolis - Piekielnego Miasta, decyduje się wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu siostry. Niestety, żaden turystyczny przewodnik nie pomoże jej w podróży wśród rzesz potępieńców po infernalnych dzielnicach, zaś obecność żywej osoby w Piekle wzbudza wielkie zainteresowanie samego Lucyfera, który wysyła w pogoń za Cassie wszystkie podległe mu demony...
Tytuł oryginalny: City Infernal
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-66518-31-5, 9788366518315
Wydawnictwo: Dom Horroru
Cykl: Miasto piekielne, tom 1
Kategoria: Horror
Stron: 398
dodana przez: ReniBook

Autor

Edward Lee Edward Lee
Urodzony 25 maja 1957 roku w USA (Washington)
Amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach. Autor ponad 40 tytułów. Nominowany do nagrody Brama Stokera za powieść "Mr. Torso".

Pozostałe książki:

Sukkub 15 blizn Ludzie z bagien Diabelskie nasienie Czachówa
Wszystkie książki Edward Lee

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„MIASTO PIEKIELNE”

13.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

📌Recenzja „Nawet dusze poddawane są recyklingowi. Kiedy ciało zostaje ostatecznie zniszczone, dusza przenosi się do jakiegoś podlejszego gatunku. Życie bez końca, w wiecznej śmierci”. Piekielne miasto to miejsce, w którym policja nie jest od tego, by chronić. Oni są od tego, by siać terror i zniszczenie. Gumdrop jest ulicznicą. Jako pół c... {} Recenzja książki Miasto piekielne

@ReniBook@ReniBook {}× 1

Nie wierzcie gatunkom.

6.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Miasto piekielne – Edward Lee Mefistopolis – miasto piekielne do którego trafiają wszystkie potępione dusze. Nie znajduje się pod ziemią, lecz w równoległym wymiarze. Przedostać się do niego może jedynie dziewica, niedoszła samobójczyni. Pewien starzec, składając noworodki w ofierze, otworzył do niego przejście. Cassie – śmiertelniczka, po trag... {} Recenzja książki Miasto piekielne

Moja opinia o książce

Opinie

@olo_czyta
2020-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Edward Lee - Miasto Piekielne
Ocena: 8/10

Cassie po samobójczej śmierci swojej bliźniaczki Lissy, nie może pozbierać się psychicznie. Gdy wraz z ojcem przeprowadza się do miasteczka, które okazuje się dziurą zabitą dechami, w swoim nowym domu znajduje wrota prowadzące w sam środek piekła. Dziewczyna postanawia wyruszyć w podróż, której celem było odnalezienie jej zmarłej siostry.

Po "Sukkubie " Edwarda Lee, wiedziałam, że autor poza bardzo krwawym horrorem ekstremalnym unie również pisać książki, które owszem ociekają brutalnością i seksem, ale w tym wszystkim posiadają ciekawą historię.
"Miasto piekielne" jest dla mnie bardzo dobrym horrorem połączonym z dark fantasy z domieszką powieści przygodowej.
Obraz piekła jest tu zupełnie inny, innowacyjny, ale na pewno szokujący. Opisy są bardzo szczegółowe co pozwala na "wczucie się " w klimat piekła. Ból, cierpienie i tortury są tutaj na porządku dziennym, a najwięksi zbrodniarze za życia żyją tu jak królowie. Autor udowodnił, że jego wyobraźnia nie zna granic. Jednak nie jest to przedstawione, w tak szokujący sposób jak mogłabym oczekiwać, znając książki autora takie jak "Świnia" czy "Czachówa" . Oczywiście znajdziemy tutaj sceny seksu, ale nie jest ich dużo, a sam autor nie zagłębia się w bardzo szczegółowe opisy.
Moim zdaniem książka nadaje się dla czytelników lubujących się w fantastyce jak i horrorze.{} | link |
@misia_be
2022-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Audiobook
@irminahonorata
2021-06-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
ME
2021-01-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@ReniBook
2020-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto piekielne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl