Milczenie było moim domem

Anna Achmatowa
Milczenie było moim domem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Anna Achmatowa (1889-1966) w jednym z wczesnych wierszy nazwała siebie muza płaczu, niektórzy widzieli w niej carycę rosyjskiej poezji, natomiast komunistyczny aparatczyk Andriej Żdanow powiedział o niej : "ni to mniszka, ni to nierządnica".
To najwybitniejsza, obok niemal jej rówieśnej Mariny Cwietajewej, poetka rosyjska, a zarazem jeden z najważniejszych głosów w poezji XX wieku. Wespół z pierwszym mężem Mikołajem Gumilowem i Osipem Mandelsztamem należała do filarów ugrupowania Cech Poetów, skupiającego autorów opozycyjnych wobec obumierającego symbolizmu.
Akmeizm postulował powrót do realności i zwrot do języka potocznego, a poeta miał być rzemieślnikiem mistrzowsko władającym słowem. Początkoo była poetką miłości. Wczesne wiersze są na ogół lirycznymi nowelkami, dziejącymi się w realnej scenerii, tytułami bywaja nawet konkretne daty.
Ważne miejsce w jej twórczości zajmuje historia, która wdarła się w życie młodej poetki wraz z wybuchem I wojny światowej i nie odpuszczała jej niemal do końca: przez kilka dekad Achmatowa była nwykluczona z oficjalnego życia literackiego i niepublikowana. Wiele jej utworów, w tym słynny poemat Requiem, jest przejmującym świadectwem stalinowskiego terroru, jak również życia w oblężonym przez Niemców Leningradzie.
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-953839-8-4, 9788395383984
Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
Kategoria: Poezja zagraniczna
Stron: 340
dodana przez: 8dzientygodnia
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Achmatowa Anna Achmatowa Rosyjska poetka. Większość życia spędziła w Petersburgu (Leningradzie) i jego okolicach (Komarowo), choć bywała i w innych metropoliach Europy, na przykład w Paryżu. Debiutowała w 1912 tomem Wieczór. We wczesnej poezji wykreowała sensualistyczny świa...

Pozostałe książki:

Drogą wszystkiej ziemi Liryki najpiękniejsze. Achmatowa Poezje Rimbaud, Apollinaire i inni
Wszystkie książki Anna Achmatowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Milczenie było moim domem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Milczenie było moim domem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl