Mity o szczęściu Co powinno nam dawać szczęście, ale nie daje. Co nie powinno nam dawać szczęścia, ale daje.

Sonja Lyubomirsky
Mity o szczęściu Co powinno nam dawać szczęście, ale nie daje. Co nie powinno nam dawać szczęścia, ale daje.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Raz na zawsze rozpraw się z mitami, które przesłaniają drogę do szczęścia!
Niemal wszyscy wierzymy, że pewne osiągnięcia charakterystyczne dla wieku dorosłego, takie jak małżeństwo, dzieci, praca, majątek, zapewnią nam wieczne szczęście oraz że pewne niepowodzenia dorosłości, na przykład problemy zdrowotne, brak partnera życiowego czy niedostatek środków finansowych, niechybnie skazują nas na nieszczęście.
Szczęście lub nieszczęście nie jest czymś, co przychodzi do nas z zewnątrz, mają one swoje źródło w człowieku. Jednak na skutek naszej pierwszej reakcji pewne zdarzenia, w istocie w pełni przewidywalne, a niekiedy zupełnie typowe, urastają nagle do rangi kryzysu lub stają się powodem nagłej euforii. Takie pierwsze reakcje pchają nas często na dramatyczną i niekiedy niezwykle szkodliwą ścieżkę postępowania.
Książka, którą trzymasz w ręku, opisuje dziesięć różnych zdarzeń kryzysowych charakterystycznych dla okresu dorosłości, począwszy od sytuacji rodzinnej (małżeństwo, brak partnera, dzieci), poprzez kwestie związane z pracą i pieniędzmi (kłopoty w pracy, sukces finansowy lub poważny brak środków do życia), a skończywszy na problemach typowych dla wieku średniego i późniejszego (problemy zdrowotne, starzenie się, ubolewanie nad przeszłością), oraz sposoby radzenia sobie z niepowodzeniami.

Nikt z nas nie uniknie w życiu sytuacji kryzysowych. Liczy się jednak przede wszystkim to, jak na nie zareagujemy.

Na kartach książki Mity o szczęściu Sonja Lyubomirsky spogląda empirycznym okiem na najważniejsze i najtrudniejsze chwile w życiu człowieka, aby wskazać swoim czytelnikom drogę do budowania zdrowszej i bardziej zadowalającej przyszłości. Książka wyznacza nowy kurs na szczęście i wzywa do spojrzenia na przeróżne nieoczekiwane zdarzenia z większą otwartością. Stanowi źródło praktycznych porad, dzięki którym nasze życie może zmienić się na lepsze.

Tytuł oryginalny: The Myths of Happiness What Should Make You Happy, but Doesn’t What Shouldn’t Make You Happy, but Do
Data wydania: 2013-10-25
ISBN: 978-83-7746-625-4, 9788377466254
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: MT Biznes
Seria: Zrozumieć siebie
Kategorie: Psychologia, Poradniki
dodana przez: jatymyoni
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Sonja Lyubomirsky Sonja Lyubomirsky
Urodzona 14 grudnia 1966 roku w USA
amerykański profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside, autor bestsellera How Szczęścia: Naukowo podejście do wprowadzania życia chcesz , książka strategii poparte badaniami naukowymi, które mogą być wykorzystane do z...

Pozostałe książki:

Wybierz szczęście
Wszystkie książki Sonja Lyubomirsky

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mity o szczęściu Co powinno nam dawać szczęście, ale nie daje. Co nie powinno nam dawać szczęścia, ale daje. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mity o szczęściu Co powinno nam dawać szczęście, ale nie daje. Co nie powinno nam dawać szczęścia, ale daje.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl