Wybierz szczęście

Sonja Lyubomirsky
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wybierz szczęście
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

12 kroków do życia, jakiego pragniesz


Czym jest szczęście? I skąd się biorą mity na jego temat? Co to znaczy, że ktoś jest albo nie jest szczęśliwy? Czy da się ot tak po prostu sięgnąć po szczęście i mieć go więcej?

Ludzie na różnych kontynentach i we wszystkich kulturach świata zgadzają się, że poczucie szczęścia to jeden z najbardziej upragnionych celów życia. A gdy rozpoczynamy pracę nad naszym szczęściem, to nie tylko poprawia nam się samopoczucie, ale też wzrasta nasz poziom energii, a my stajemy się bardziej twórczy, nawiązujemy lepsze relacje międzyludzkie, podnosimy naszą produktywność w pracy, a nawet wydłużamy sobie życie.

Trwałe szczęście to coś, co możesz budować własnymi siłami. Na pytanie „Jak to zrobić?” odpowiada dr Sonja Lyubomirsky. W tej popartej badaniami naukowymi książce pokazuje sposoby na podniesienie poziomu szczęścia w życiu i obala wszystkie mity, które narosły wokół tego tematu i odcinają nam drogę do radości oraz życiowego spełnienia. Pokazuje, jak świadomie wejść na drogę budowania szczęścia, zmienić sposób myślenia, wypracować w sobie pożyteczne nawyki i zacząć znajdować czas na to, co naprawdę nas uszczęśliwia.

Ta książka to twój osobisty trening budowania szczęścia w życiu. Znajdziesz w niej:

test psychologiczny: jaki jest twój naturalny poziom odczuwanego szczęścia (albo nieszczęścia),

praktyki, które dają natychmiastową poprawę samopoczucia,

działania budujące trwałe szczęście: od ćwiczenia optymizmu do medytowania,

psychologiczne studia przypadku: historie ludzi, którzy z nieszczęśliwych stali się szczęśliwi,

dodatek specjalny: porady dla osób, które cierpią na (albo podejrzewają siebie o) depresję.

Poradnik zawiera także test postępów w budowaniu szczęścia. Kiedy już wprowadzisz w życie program budowania szczęścia dr Sonji Lyubomirsky, możesz regularnie go powtarzać i mierzyć swoje postępy.

Data wydania: 2020-06-05
ISBN: 978-83-8087-956-0, 9788380879560
Wydawnictwo: Laurum
Stron: 344
dodana przez: jatymyoni
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Sonja Lyubomirsky Sonja Lyubomirsky
Urodzona 14 grudnia 1966 roku w USA
amerykański profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside, autor bestsellera How Szczęścia: Naukowo podejście do wprowadzania życia chcesz , książka strategii poparte badaniami naukowymi, które mogą być wykorzystane do z...

Pozostałe książki:

Mity o szczęściu Co powinno nam dawać szczęście, ale nie daje. Co nie powinno nam dawać szczęścia, ale daje.
Wszystkie książki Sonja Lyubomirsky

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wybierz szczęście nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2020-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Autorka przekonuje, że szczęście jest w każdym z nas, tylko trzeba umieć je wyzwolić. Podpowiada jak stać się szczęśliwym człowiekiem nawet, jeżeli rzeczywistość nie sprzyja optymistycznym nastrojom. Wręcza dwanaście kluczy, które otwierają drogę ku szczęśliwemu życiu. Jednocześnie zaznacza, że nie chodzi o to, by ciągle chodzić z uśmiechem na twarzy lecz nauczyć się podnosić z trudnych doświadczeń i dostrzegać płynące z nich lekcje oraz możliwości.

Takie książki jak „Wybierz szczęście” pomagają osiągnąć stan trwałego szczęścia, dzięki któremu możemy pokonywać pojawiające się trudności efektywniej. Poleciłabym ją każdemu, kto pragnie stworzyć trwałe poczucie szczęścia i czerpać z niego siłę w codziennych zmaganiach z życiem. To lektura odpowiednia na dzisiejsze czasy, w których panuje chaos, lęk, niedostatek, pandemia i trudno jest wielu ludziom wykrzesać w sobie chociażby odrobinę optymizmu.

Zaprezentowane w poradniku „Czterdziestostopniowe rozwiązanie” jest narzędziem, w którym zawiera się obietnica osiągnięcia szczęścia poprzez nasze działania i decyzje. To aż 40% tego, co możemy zrobić dla siebie, mając świadomość, że w naszych rękach trzymamy klucze do lepszego życia, dlatego uważam, że warto spróbować to wykorzystać!

{}× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wybierz szczęście. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl