Modlitwa niewiernej

Florencia Etcheves
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Modlitwa niewiernej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

W zamożnej dzielnicy Buenos Aires zostaje brutalnie zamordowana nastolatka. Nie ma jednoznacznego motywu, tropy wydają się prowadzić donikąd. Śledztwo szybko staje w martwym punkcie. Jednak ekscentryczny śledczy - Juánez - nie daje za wygraną. Czuje, że dziewczyna mogła ukrywać więcej, niż początkowo zakładał...

Emocjonująca powieść opowiada o dziedziczonej przez pokolenia traumie i podziałach klasowych argentyńskiego społeczeństwa. Autorka zmusza nas do zadania sobie pytania, czy grzechy współczesnych nie są następstwem wykroczeń ich przodków.
Znana z zaangażowania w sprawy społeczne Etcheves opisuje w swoich książkach brutalny świat wyścigu po władzę i wpływy, poddając krytyce wszechobecną chciwość i korupcję.

W serii wydawnictwa Letra ukazała się też jej "Cornelia".
Tytuł oryginalny: La Virgen en tus ojos
Data wydania: 2022-04-20
ISBN: 978-83-213-5212-1, 9788321352121
Wydawnictwo: Arkady
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 248
dodana przez: Catta

Autor

Florencia Etcheves
Urodzona 22 listopada 1971 roku w Argentynie (Buenos Aires)
Florencia Etcheves to dziennikarka, która po 24 latach pracy w telewizji, gdzierelacjonowała sprawy bieżące, a przede wszystkim przestępstwa, zajęła się pisarstwem. W swoich bestsellerowych kryminałach obrazujących przemoc i systemową dyskryminacjęk...

Pozostałe książki:

Cornelia Modlitwa niewiernej Kucharka Fridy
Wszystkie książki Florencia Etcheves

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Thriller i dokument w jednym

29.05.2022

„Książka i możność czytania — to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji. Pisanie i czytanie marnych książek - to jedno z większych nadużyć, jakie w związku z cudami bywają popełniane”. Maria Dąbrowska Gdy fikcja miesza się z rzeczywistością, polityka z władzą i religią, problemy społeczne z kulturą i tradycjami, oraz... Recenzja książki Modlitwa niewiernej

Modlitwa niewiernej-Florencia Etcheves

2.10.2022

„Szefie, wiem, o czym do szefa mówię. Trup z pieniędzmi to szambo. Jeśli nie złapiesz mordercy, bliscy ofiary już się postarają o to, żebyś stracił pracę. Dla nich jesteś niewolnikiem. Ja wolę trupa bez pieniędzy- dla tych ludzi jesteśmy bohaterami” „Modlitwa niewiernej” to thriller, którego akcja rozgrywa się w Buenos Aires. W bogatej dzielnic... Recenzja książki Modlitwa niewiernej

Wielka niewiadoma...

17.07.2022

„Ten, kto walczy z potworami, powinien uważać, żeby nie stać się jednym z nich.” „MODLITWA NIEWIERNEJ” AUTOR: FLORENCIA ETCHEVES WYDAWNICTWO: LETRA „Modlitwa niewiernej” thriller psychologiczny z intrygującą i trzymającą w napięciu fabułą. Od pierwszych stron przykuwa naszą uwagę bardzo wyrazistymi bohaterami, intrygującymi moty... Recenzja książki Modlitwa niewiernej

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Spizarnia_ksiazek
2022-10-04
10 /10
Przeczytane

"Ciało jest też osobistym więzieniem skrywającym wszystkie nasze tajemnice. Wspomnienia, radości, smutki, odkrycia i prawdy. Ale też i kłamstwa. Czy istnieje jakakolwiek osoba na świecie, która nie ma żadnego sekretu, nie ukryła nigdy prawdy?"

Fala upałów przetacza się przez stolicę Argentyny. Spokój słonecznego poranka w zamożnej dzielnicy zakłócają dwa telefony wykonane na numer alarmowy. Bezlitosne zabójstwo atrakcyjnej nastolatki wstrząsa lokalną społecznością.

Na miejsce zbrodni zostaje wezwany niekwestionowany autorytet policji Francisco Juanez. Szczegółowa analiza i skrupulatnie wykonane działania dają więcej pytań niż odpowiedzi. Presja czasu i opinii publicznej nie ułatwiają działania.

Każda ze stron to literacka uczta, przyozdobiona wspaniałymi cytatami.
Napisana przepięknym językiem, wdziera się w nasze myśli i przyprawia o szybsze bicie serca i dreszcze. Doświadczyłam całej gamy emocji od delikatnego rozbawienia, osłupienia, niesmaku i satysfakcji.
Wyborna kreacja bohaterów, dopracowana w najmniejszym punkcie.

Starcie silnych osobowości.

Kontrast szczególnie uwidoczniony na społeczeństwie bogatych i biednych.
W tle rozbrzmiewa legenda o figurce Matki Boskiej "płaczącej krwawymi łzami". Cud do którego podążają setki wiernych. W jaki sposób ta mała figurka znajdująca się w Ekwadorze, łączy się z morderstwem dokonanym w Buenos Aires?

Mam to szczęście, że mogę bez przerwy delektować się klimatem Ar...

× 3 | link |
@book.book.pl
2022-10-02
7 /10
Przeczytane

Bardzo fajna książka, w pewnym momencie wydaje się niemal oczywiste kto stoi za zbrodnią, jednak zakończenie jest bardzo zaskakujące. Polecam!

× 2 | link |
@sylwiak801
2022-07-17
10 /10
Przeczytane

„Ten, kto walczy z potworami, powinien uważać, żeby nie stać się jednym z nich.”


„MODLITWA NIEWIERNEJ”


AUTOR: FLORENCIA ETCHEVES
WYDAWNICTWO: LETRA


„Modlitwa niewiernej” thriller psychologiczny z intrygującą i trzymającą w napięciu fabułą. Od pierwszych stron przykuwa naszą uwagę bardzo wyrazistymi bohaterami, intrygującymi motywami i historią, która wywołuje w nas wiele różnych emocji. Rewelacyjna książka z niespodziewanymi i zagadkowymi wydarzeniami, którymi nie sposób przewidzieć, w trakcie czytania nieraz jesteśmy zaskakiwani. Lekkie piór i bardzo dobry styl pisania a przede wszystkim spójność całej historii daje nam książkę, którą znakomicie się czyta.


„Przez drewniane listwy na suficie przeciekała krew. Przez węższą niż jeden centymetr szczelinę uciekało życie dwudziestoczteroletniej dziewczyny.”


Razem ze śledczym Juanezem próbujemy rozwikłać zagadkę zabójstwa Gloriany Marquez. Zabójstwo w bogatej dzielnicy na pewno nie będzie łatwe do rozwiązania. Wiele pytań, a jeszcze więcej poszlak, które znajduje, nie do końca doprowadzają go do rozwiązania sprawy.
Juanez o mocnym charakterze, silny, niebojący się nikogo o ciętym językiem nie poddaje i dalej szuka szczegółów, które doprowadzą go znalezienia zbójcy.
Czy mu się uda? Czy rozwiąże zagadkę tajemniczego morderstwa?
...

| link |
@przyrodazksiazka
2022-06-21
10 /10
Przeczytane

,,Mordercy nadal zabijali, ludzkie szczątki wciąż wyglądały równie okropnie pomiędzy powykręcanym żelastwem rozbitego samochodu, ludzkie mięso wciąż śmierdziało spalenizną jak pogorzelisko po pożarze, a trupy dzieci nawiedzały go po nocach i nie pozwalały mu spać. Przez obiektyw aparatu widział niewyobrażalne, mrożące krew w żyłach sceny".

Naprawdę mroczny i konkretny thriller. Zaczyna się dość ostro i w równym stopniu ciągnie się do samego końca, choć chwilami nieco nabiera jeszcze na sile. Dojdzie tutaj do morderstwa pewnej dziewczyny. Niemal od razu śledztwo rusza do przodu, tylko nie byłam pewna, czy nie aż za bardzo im się spieszyło. Niemal od razu posądzili o winę śmierci pewną kobietę, która na komisariacie użyła niewłaściwych według nich słów. Według mnie niekoniecznie działali sprawiedliwie, gdyż będąc na jej miejscy wyraziłabym się podobnie, tylko to wcale nie oznaczało, że to ja byłabym zabójcą. Tutaj policja jest okrutnie szczera, nie słucha lamentów, a nawet z nich szydzi. Fakt, niekiedy bywa tutaj odwrotnie, gdyż osoba winna nie zachowuje się tak jak zakładają, a niewinna zupełnie nie pod ich zarzuty, jednak nie wyklucza to faktu, że nie liczą się z czyimiś uczuciami. Nawet na nich pogrywają. W pewnym momencie sprawa staje w miejscu i przeczytamy o pewnym związku z rzeźbą Matki Boskiej, która płacze krwawymi łzami.
Mogę jeszcze napomknąć, że historia obije się o normy społeczne. To, co było wmawiane dawniejszym pokoleniom przetrwało i teraz rza...

| link |
@aleksandraczarnecka1989
@aleksandraczarnecka1989
2022-05-14
10 /10

Mroczny thriller sfilmowany przez Netflix.
Modlitwa Niewiernej. Piórem @floetcheves nakładem wydawnictwa @wydawnictwo_letra

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Nie wiem od czego zacząć. Rzadko kiedy zdarza mi się zaniemówić. Zazwyczaj buzia mi się nie zamyka, a opinie o książkach dodaję zaraz po przeczytaniu, kiedy jeszcze jest we mnie pełno emocji, które muszę przelać "na papier" i podzielić się swoimi spostrzeżeniami, odczuciami i wrażeniami po przebytej literackiej podróży. W przypadku tej książki drugi dzień zastanawiam się jak ubrać w słowa, to co chciałabym napisać o tej historii. Nie wiem jakich przymiotników użyć bo świetna, fantastyczna to za mało. Cokolwiek bym nie napisała to i tak nie odzwierciedli tego, jak ta książka jest wspaniała. Po prostu genialna. Niesamowity klimat, mroczy i przerażający tak jak lubię. Fantastycznie odzwierciedlony. Fabuła intrygująca, zaskakująca i totalnie nieprzewidywalna. Akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Bohaterów są idealnie wykreowani, charakterystyczni i dopasowani to treści historii. Po raz pierwszy czytałam thriller, w którym wydarzenia umiejscowione są w Buenos Aires. Zazwyczaj wybierałam angielskie, polskie lub skandynawskie. Świetna odmiana. Treść to nie tylko poszukiwanie mordercy młodej kobiety, ale również zobrazowanie z jakimi problemami zmagają się tamtej...

| link |
ZA
@zaczytaniania
2022-06-23
6 /10

W domu dwóch przyjaciółek dochodzi do morderstwa jednej z nich, młodej Gloriany. Tropy nie dają jednoznacznej odpowiedzi, kto zabił. Sprawą zajmuje się jeden z najlepszych śledczych w Buenos Aires, Francisco Juanez. Poszlaki oraz brak wystarczających dowodów wskazują, że zbrodni mogła dokonać najlepsza przyjaciółka, a jednocześnie współlokatorka ofiary-Minerva. Okazuje się jednak, że ta sprawa nie jest taka prosta. Jej rozwiązanie zaczynają komplikować dodatkowe poszlaki i osoby. Kto zabił? Czy Juanez wywiązał się ze swojej roli i doprowadził śledztwo do końca?
"Modlitwa niewiernej" to trzymający w napięciu thriller. Czytelnik może domyślać się, kto dokonał morderstwa, jednak autorka sprytnie z nim pogrywa, do końca nie dając jednoznacznej odpowiedzi. Tę książkę czyta się całkiem przyjemnie, wciąga, pozostawia lekki niedosyt i gwarantuje, że czas przy niej spędzony, będzie dobrze spożytkowany.

| link |
@Klosterkeller
2023-10-28
7 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2022-05-29
10 /10

Cytaty z książki

Jego wegetarianizm stał się pożywką dla nieprzychylnych komentarzy od kolegów z pracy. Cały dzień ogląda trupy, a boi się plasterka kiełbasy, podszeptywali za każdym razem, kiedy Juánez opowiadał im o korzyściach płynących z pozbycia się czerwonego mięsa z diety
Szefie, wiem, o czym do szefa mówię. Trup z pieniędzmi to szambo. Jeśli nie złapiesz mordercy, bliscy ofiary już się postarają o to, żebyś stracił pracę. Dla nich jesteś niewolnikiem. Ja wolę trupa bez pieniędzy- dla tych ludzi jesteśmy bohaterami
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl