Moment wieczny. Poezja Czesława Miłosza

Aleksander Fiut
Moment wieczny. Poezja Czesława Miłosza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To jedyne dotychczas monograficzne studium poświęcone twórczości poetyckiej Czesława Miłosza. Jego zamysłem była próba ogarnięcia i opisania światopoglądu poety w ścisłym związku z poetyką wierszy. Stąd obszerne i szczegółowe przedstawienia takich zagadnień, jak katastrofizm i eschatologia, stosunek do natury, refleksja nad relacjami łączącymi jednostkę ze zbiorowością oraz analiza motywów erotycznych uzupełnione refleksją nad Miłoszowską koncepcją mimesis, jego maskami i przebraniami w poszczególnych utworach, wreszcie dialogiem z bliższą i dalszą, polską i obcą tradycją literacką. Wiele miejsca w tej pracy poświęcono tomikom i utworom poetyckim Miłosza, które powstały w latach dziewięćdziesiątych i mają charakter poetyckiego bilansu jego własnego życia i podsumowania całej epoki. Zawiera ponadto interpretacje wierszy znajdujących się w tomie Na brzegu Rzeki.
ISBN: 978-83-08-28756-9, 9788308287569
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 400
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Aleksander Fiut Aleksander Fiut
Urodzony 24 czerwca 1945 roku w Polsce (Żywiec)
Polski historyk literatury, krytyk literacki, eseista. Jeden z pierwszych miłoszologów, a zarazem jeden z najwybitniejszych znawców twórczości Miłosza – pracował nad tą książką od połowy lat siedemdziesiątych. Rozrastała się ona z biegiem czasu wraz ...

Pozostałe książki:

Być (albo nie być) środkowoeuropejczykiem Po kropce Poznawanie Herberta Czesława Miłosza autoportret przekorny. Rozmowy. Poznawanie Miłosza 2 część druga 1980-1998
Wszystkie książki Aleksander Fiut

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Moment wieczny. Poezja Czesława Miłosza aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Moment wieczny. Poezja Czesława Miłosza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl