Za każdym razem kiedy media podają informacje o zbrodni popełnionej przez kobietę jestem pewna, że większość z nas zadaje sobie pytanie jak to możliwe, że zbrodni dopuściła się kobieta. Przecież to kobiety uchodzą społecznie za płeć słabszą, a co za tym idzie powinny mieć łagodne usposobienie, stronić od konfliktu a wszelkie spory rozwiązywać polubownie.
Nahlah Saimeh dzięki swoim doświadczeniom zawodowym jako biegła specjalizująca się w przygotowywaniu opinii do spraw, które dotyczą przestępstw przy użyciu przemocy, ale też przestępstw seksualnych, przybliża czytelnikowi nieco szczegółów dotyczących diagnozowania kobiet morderczyń.
Co ciekawe, autorka nie oskarża tych kobiet, a stara się pokazać wszystkie okoliczności, które doprowadziły sprawczynię do momentu zbrodni. Rozpatruje ona wydarzenia sięgające niejednokrotnie lat dziecięcych, ponieważ już na tak wczesnym etapie życia pojawiały się szczegóły, które rzutują na dorosłe życie i wybory dokonywane przez oskarżone.
Autorka absolutnie nie usprawiedliwia, a jedynie daje możliwość spojrzenia na problem szerzej, to jest coś czego zwykły obserwator nie widzi, a co w sądownictwie i całym procesie orzekania jest niezbędne aby móc wydać sprawiedliwy wyrok.
Dla laika to niezwykle odkrywcza lektura, bo dostarcza wielu szczegółów o pracy biegłego sądowego, ale też sposobów pracy z podejrzanym i rozpracowywania psychiki kobiet, które dopuściły się z...