Muminki zebrane. Tom I

Tove Jansson
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Muminki zebrane. Tom I
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Z okazji stulecia Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” zebraliśmy wszystkie dziewięć książek z niezapomnianego cyklu autorstwa Tove Jansson w dwóch eleganckich tomach. Tekst, jak zawsze, wzbogacają ilustracje autorki.

Ta wysmakowana edycja może być doskonałym prezentem dla każdego.

Pierwszy tom zawiera części: „Małe trolle i duża powódź”, „Kometa nad Doliną Muminków”, „W Dolinie Muminków”, „Pamiętniki Tatusia Muminka” i „Lato Muminków”.

Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-10-13651-0, 9788310136510
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 464

Autor

Tove Jansson Tove Jansson
Urodzona 9 sierpnia 1914 roku w Finlandii (Helsinki)
Tove Marika Jansson – fińska pisarka szwedzkojęzyczna, malarka, ilustratorka i rysowniczka komiksowa, znana najbardziej jako autorka książek o Muminkach. Publikacja pierwszej powieści Jansson, Małe trolle i duża powódź, napisanej w 1939 r., miała mi...

Pozostałe książki:

Zima Muminków Opowiadania z Doliny Muminków W Dolinie Muminków Lato Muminków Kometa nad Doliną Muminków
Wszystkie książki Tove Jansson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Muminki zebrane. Tom I nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Booka
2021-10-10
6 /10
Przeczytane Posiadam Literatura dziecięca/młodzieżowa

CYKL: "MUMINKI"(TOM 1-5)

Pierwszy tom zbioru opowiadań zawiera pięć części: "Małe trolle i duża powódź", "Kometa nad Doliną Muminków", "W Dolinie Muminków", "Pamiętniki Tatusia Muminka" i "Lato Muminków". Poniżej zamieszczam krótką charakterystykę wydarzeń do każdej z części oraz moje wrażenia i ocenę do każdej z nich.

- "Małe trolle i duża powódź" (6/10) - pierwsza część opowiada o tajemniczej, pełnej niebezpieczeństw podróży Muminka i jego Mamy w poszukiwaniu Tatusia Muminka, o spotkaniu małego zwierzaczka i Hatifnatów oraz o pobycie w cudownej Krainie i wielkiej wodzie, która zabiera dobytek miejscowym stworzeniom. Czy uda się odnaleźć Tatusia Muminka? Część tą oceniam jako dobrą. Czytałam ją szybko i z zainteresowaniem.

- "Kometa nad Doliną Muminków" (6/10) - w tej części mamy podróż Muminka i Ryjka w poszukiwaniu komety, poznanie Włóczykija, spotkanie Panny Migotki i jej brata, pewną misję ratunkową (bitwę z trującym krzakiem), spotkanie Paszczaka - miłośnika znaczków. Czy uda się szczęśliwie wrócić do Doliny Muminków? Kolejna fajna, ciekawa część, obfitująca w przygody. Czyta się równie szybko i dobrze, jak poprzednią.

- "W Dolinie Muminków" (6/10) - w trzeciej części mamy znalezienie Czarodziejskiego Kapelusza, intrygującą przemianę Muminka w pewnego potwora, odnalezienie Samotnej Wyspy i zw...

× 2 | link |
@Set
2022-06-19
8 /10
Przeczytane Moje!

Muminki towarzyszą mi od dziecka. Uwielbiałam je jako ośmiolatka i uwielbiam je też teraz - Bukę, Homka, Tatusia Muminka, Małą Mi i Hatifnatów - całą tą dziwaczną i różnorodną zbieraninę trolli i stworów.

Wszystkie opowiadania tchną magią i dzieciństwem, wspomnieniami i zapachem igliwia. To baja, która zawsze mnie wprawia w dobry, trochę melancholijny nastrój.

Wydanie zbiorcze jest naprawdę cudowne. Czar Doliny Muminków zamknięty w pięknym opakowaniu. Jestem zachwycona, że po tylu latach mogłam wrócić do tych opowieści i przeżyć te przygody od nowa. Byłam trochę zdziwiona, że pamiętałam cytaty, ale może nie powinnam - czytałam je tyle razy.

× 2 | link |
@antosiaczyta
2021-08-07
9 /10
Przeczytane Klasyka muminki

Muminki zebrane. Tom 1
Tove Jansson
Nasza Księgarnia @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia

Znacie Muminki - ja nie znałam, więc postanowiłam do nich sięgnąć.
Wydanie jest przepiękne.
Książkę dostałam od Mamy, która czytała Muminki w dzieciństwie.
Jest to klasyka literatury dziecięcej.

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń.
Azylem Muminka i jego przyjaciół jest dom, w którym unoszą się zapachy potraw gotowanych przez Mamę. Zawsze można tam liczyć na ciekawe opowieści i pomysły Tatusia. Miejsce to jest centrum historii o Muminkach, przepełnione ciepłem, miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Mama Muminka ze swoją nieodłączną i niezawodną torebką znajdzie rozwiązanie każdej, nawet najbardziej kryzysowej, sytuacji.

Wszyscy bohaterowie - Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka - uczą cierpliwości, okazywania wrażliwości i niesienia pomocy innym.

Muminki. Zebrane. Tom 1 zawiera następujące części:
- Małe trolle i duża powódź
- Kometa nad Doliną Muminków
- W Dolinie Muminków
- Pamiętniki Tatusia Muminka
- Lato Muminków

To specjalna edycja o przygodach rodziny Muminków Wydawnictwa Nasza Księgarnia wydana z okazji stulecia Wydawnictwa.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Muminki zebrane. Tom I. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl