Mury i wyłomy czyli bariery i sznase

Naomi Klein
Mury i wyłomy czyli bariery i sznase
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autorka podejmuje w książce najważniejsze wątki wielkiej debaty globalizacyjnej ? zasad równego handlu, żywności modyfikowanej genetycznie, ulicznej przemocy podczas antyglobalistycznych protestów, prywatyzacji ograniczającej powszechny dostęp do usług publicznych. Jest to mozaika esejów, ale wszystkie je łączy jedna silna teza: ruch antyglobalistyczny, który po 11 września miał zniknąć z mapy politycznej przerażonego terroryzmem Zachodu, nie był efemerydą gnuśnych lat 90.; jest trwałym elementem politycznego krajobrazu globalizującego się świata, rodzajem naprawdę nowej lewicy, która stała się konieczna, gdy lewica Blaire\'a, Clintona, Schrödera (i Millera) przeszła ewolucję w stronę neoliberalizmu. Podobnie jak ruchy obywatelskie końca lat 60., ruchy (a raczej środowiska) antyglobalistyczne stają się polityczną retoryką nowego pokolenia i świata XXI wieku.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-01-15594-0, 9788301155940
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 294

Autor

Naomi Klein Naomi Klein
Urodzona 8 maja 1970 roku w Kanadzie (Montreal)
Kanadyjska dziennikarka, pisarka i działaczka społeczna. Klein opublikowała m.in. monografię No logo(1999), która stała się manifestem alterglobalizmu.

Pozostałe książki:

Doktryna szoku. Jak współczesny kapitalizm wykorzystuje klęski żywiołowe i kryzysy społeczne No Is Not Enough To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat No Logo
Wszystkie książki Naomi Klein

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mury i wyłomy czyli bariery i sznase nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mury i wyłomy czyli bariery i sznase. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl