To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat

Naomi Klein
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka Naomi Klein w sposób wyczerpujący, świadczący o głębokiej znajomości tematu, a zarazem przystępny przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w Doktrynie szoku autorka ukazuje ciemną stronę puszczonego na żywioł neoliberalnego kapitalizmu krótko mówiąc, jak wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji. Klein przedstawia ważniejsze ruchy obrońców środowiska, ich mocne i słabe punkty (demaskuje np. współpracę niektórych z nich z wielkim biznesem, którego działania bynajmniej środowisku nie służą). Ostrzega przed konsekwencjami ingerowania w klimat za pomocą tzw. geoinżynierii czyli modyfikacji pogody poprzez np. wprowadzanie do atmosfery aerozoli siarczanowych. Trzeźwo opisując zagrożenia i zdając sobie sprawę z ogromu problemów, z jakimi będzie się wiązać zmiana dominującej mentalności wolnorynkowej, odejście od fetyszyzacji wzrostu i nawyków konsumpcyjnych, autorka nie maluje wyłącznie czarnego obrazu, ale pozwala dostrzec nadzieję w funkcjonujących już inicjatywach lokalnych, coraz powszechniejszym korzystaniu z energii odnawialnej i nowych oddolnych ruchach obrony środowiska.
Data wydania: 2020-07-08
ISBN: 978-83-287-1530-1, 9788328715301
Wydawnictwo: Muza
Stron: 592
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Naomi Klein Naomi Klein
Urodzona 8 maja 1970 roku w Kanadzie (Montreal)
Kanadyjska dziennikarka, pisarka i działaczka społeczna. Klein opublikowała m.in. monografię No logo(1999), która stała się manifestem alterglobalizmu.

Pozostałe książki:

Mury i wyłomy czyli bariery i sznase Doktryna szoku. Jak współczesny kapitalizm wykorzystuje klęski żywiołowe i kryzysy społeczne No Is Not Enough No Logo
Wszystkie książki Naomi Klein

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@krysztyna
2022-01-07
9 /10
Przeczytane

Świetna, dająca do myślenia książka. Nie tylko nasze nawyki są do zmiany, powinniśmy zmienić cały nasz system ekonomiczny.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl