Myśleć jak Leonardo da Vinci

Michael J. Gelb
Myśleć jak Leonardo da Vinci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Siedem kroków do genialności na codzień.


Odkryj w sobie geniusza i zacznij myśleć jak Leonardo da Vinci!

Uchwyciwszy istotę życia i geniuszu Leonarda da Vinci - którą było doskonałe, jak się wydaje, zespolenie umysłu, ciała, ducha i duszy - Michael Gelb pomaga czytelnikowi w odkryciu i zrozumieniu bezmiaru własnego, naprawdę ludzkiego potencjału. - Deepak Chora

Idąc w ślady Leonarda da Vinci, poznasz nowe, skuteczne i ponadczasowe metody, dzięki którym zawsze w porę zdołasz stawić czoło takim wyzwaniom, jak:

  • rozwiązywanie problemów,
  • kreatywne myślenie,
  • autoekspresja,
  • radowanie się tym, co cię otacza,
  • wyznaczanie celów i równoważenie różnych aspektów życia,
  • harmonia ciała i umysłu.
„Pragnę czynić cuda” – pisał młody Leonardo da Vinci.

Analiza jego notatek, wynalazków i dzieł sztuki pozwoliła Michaelowi J. Gelbowi opracować siedem zasad naśladowców Mistrza - siedem kluczowych elementów geniuszu, które każdy z nas może samodzielnie kształtować. Ich nazwy pochodzą z języka włoskiego, ojczystej mowy Leonarda. Zasady te - od nienasyconej ciekawości życia (curiosita), wszechobecnej w jego notatkach, po gotowość zaakceptowania niepewności i paradoksu (sfumato), ucieleśnionej w uśmiechu Mona Lisy - każdy z nas może opanować dzięki wskazówkom, radom i wszechstronnym ćwiczeniom zalecanym przez autora. One mają nam pomóc spojrzeć w głąb siebie, ale i naprawdę zobaczyć świat i innych ludzi dookoła. Stosując owe zasady, każdy z nas odkryje i wyzwoli w sobie nie używany dotychczas potencjał intelektualny i stanie się tym,, kim jest naprawdę.

Potraktuj tę książkę jak poradnik, którego Leonardo da Vinci nie zdążył napisać. Dzięki niej poznasz rewolucyjne podejście do uczenia się i rozwijania kreatywności, pozwalające zrozumieć, iż nie musimy uważać się za geniuszy, by rozumować jak na geniuszy przystało.

Tytuł oryginalny: How to Think Like Leonardo da Vinci
Data wydania: 2019-11-26
ISBN: 978-83-8188-003-9, 9788381880039
Wydawnictwo: Rebis
Seria: X-Varia
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 360
dodana przez: jatymyoni

Autor

Michael J. Gelb Michael J. Gelb
Urodzony w 1952 roku w USA
Amerykański autor literatury faktu, trener wykonawczy i konsultant ds. Zarządzania. Jest starszym wykładowcą w Centrum Zarządzania Humanistycznego i członkiem rady doradczej ds. Wiodących osób i organizacji w Fordham University Gabelli School of Bus...

Pozostałe książki:

Myśleć jak Edison Myśleć jak geniusz
Wszystkie książki Michael J. Gelb

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Myśleć jak Leonardo da Vinci nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Myśleć jak Leonardo da Vinci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl