Na przekór nocy

Brigid Kemmerer
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Na przekór nocy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Rewelacyjna seria fantasy autorki A Curse So Dark and Lonely.

Królestwo, w którym panuje korupcja. Książę, który z całych sił próbuje je ocalić. Dziewczyna, która zrobi wszystko, by doprowadzić do upadku monarchii.

Królestwo Kandali jest na krawędzi katastrofy. Od czasu, gdy pustoszy je tajemnicza choroba, konflikty między sektorami tylko się pogłębiają. W pałacu rządzący twardą ręką król stara się utrzymać pozorny pokój.

Harristan po zamachu na jego rodziców jest zmuszony zasiąść na tronie. Swojemu młodszemu bratu, Corrickowi, powierza pełnienie okrutnej roli Najwyższego Sędziego Królewskiego. Brat króla bezlitośnie reaguje na wszelkie przejawy buntu. To jedyny sposób na utrzymanie względnego porządku w czasach, gdy choroba może uderzyć w każdego i wszędzie, a jedynego znanego lekarstwa – eliksiru z płatków Księżycowego Kwiatu – nie starcza dla wszystkich.

W lasach Dziczy młoda zielarka Tessa Cade nie może znieść widoku umierających wokół niej ludzi, na których cierpienie król jest ślepy. Każdej nocy, razem z najlepszym przyjacielem Wesem, narażając życie, kradnie płatki Księżycowego Kwiatu, by rozprowadzać eliksir wśród tych, którzy go najbardziej potrzebują.

Kiedy rozchodzą się pogłoski, że lek przestaje być skuteczny, pojawiają się wezwania do buntu. Szczególnie okrutny czyn Najwyższego Sędziego Królewskiego popycha Tessę do desperackiego kroku. Chcąc dokonać niemożliwego, zakrada się do pałacu. Jednak to, co tam zastaje, sprawia, że zastanawia się, czy nie lepiej byłoby zniszczyć Kandalę, niż próbować ją naprawić.

Tytuł oryginalny: Defy the Night
Data wydania: 2022-08-16
ISBN: 978-83-8178-993-6, 9788381789936
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Na przekór nocy, tom 1
Kategoria: Romans
Stron: 433
dodana przez: Vernau

Autor

Brigid Kemmerer Brigid Kemmerer
Urodzona 11 stycznia 1978 roku w USA (Omaha, Nebraska)
Brigid Kemmerer to bestsellerowa autorka mrocznych i ponętnych powieści dla młodych dorosłych, takich jak "A Curse So Dark and Lonely", "More Than We Can Tell", i "Listy do utraconej" YA!, oraz powieści paranormalne YA, takie jak "The Elemental Seri...

Pozostałe książki:

Listy do utraconej A Curse So Dark and Lonely Więcej niż słowa A Heart so Fierce and Broken Gwiazdy wykute ze srebra
Wszystkie książki Brigid Kemmerer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Na przekór nocy

16.10.2022

Czy można kogoś kochać nadal jeśli straciło się do niego zaufanie ? Tessa Cade straciła rodziców, których zabiła królewska straż na jej oczach. Wraz z nimi starała się pomóc ludziom przetrwać dziwną i śmiercionośną gorączkę, na którą jest tylko jedno lekarstwo - eliksir z płatków Księżycowego Kwiatu. Nie dziwi, więc chyba fakt, że nie pała mił... Recenzja książki Na przekór nocy

Na przekór nocy

1.09.2022

⚔️⚔️⚔️ Królestwo, w którym panuje korupcja. Książę, który z całych sił próbuje je ocalić. Dziewczyna, która zrobi wszystko, by doprowadzić do upadku monarchii. Królestwo, w którym panuje korupcja. Książę, który z całych sił próbuje je ocalić. Dziewczyna, która zrobi wszystko, by doprowadzić do upadku monarchii. Królestwo Kandali jest na krawędzi... Recenzja książki Na przekór nocy

Dobra książka!

22.09.2022

Królestwo, w którym panuje korupcja. Książę, który z całych sił próbuje je ocalić. Dziewczyna, która zrobi wszystko, by doprowadzić do upadku monarchii. Królestwo Kandali jest na krawędzi katastrofy. Od czasu, gdy pustoszy je tajemnicza choroba, konflikty między sektorami tylko się pogłębiają. W pałacu rządzący twardą ręką król stara się utrzymać ... Recenzja książki Na przekór nocy

Królestwo, które trzeba podnieść

6.09.2022

Dwie strony medalu. Czy aby wszystko jest zawsze czarne lub białe? Dwa światy zderzające się ze sobą, w małym niepozornym królestwie. Dwie niezwykłe osoby, niosący tak ogromny ciężar. Uginający się od niego, poddający się i jeden kwiat. Maleńki, piękny, cudowny, tak bardzo kosztowny, a zarazem tak potrzebny - Księżycowy Kwiat. O niego toczy się t... Recenzja książki Na przekór nocy

Moja opinia o książce

Opinie

@sanaecozy
2022-12-12
6 /10

Na początku wciągnęła mnie tak bardzo, że aż sama byłam zaskoczona! Jednak od połowy mój entuzjazm mocno podupadł, mam wrażenie, że tempo niemiłosiernie zwolniło i następne wydarzenia kompletnie mnie do siebie nie przekonały, a szkoda, bo naprawdę bardzo mi się podobało! To co było trwałe, to kreacja postaci, książka posiada bardzo fajnych bohaterów, więc od razu przyjemniej poznaje się ich losy. Jest to fajna młodzieżówka z ciekawą historią, ma klimat fantastyki, jednak tak w zasadzie to nie posiada jej elementów, dostajemy tam także wciągający wątek miłosny, trochę zaskakujących zwrotów akcji, ale to czego mi zabrakło to solidnej podstawy niektórych wątków. Może przez to mój entuzjazm upadł. Co by nie było, to fajna historia i na pewno polecę, może akurat Tobie spodoba się bardziej? Chociaż, jeśli wolisz solidne i rozbudowane książki, to może jednak nie tędy droga. Ale jeśli szukasz czegoś lekkiego i mało wysilającego to koniecznie czytaj!

Ode mnie 6/10

× 2 | link |
@obsydiian
2022-08-28

Podczas czytania zapowiedzi byłam podekscytowana nową książką Brigid Kemmerer. Miałam wielkie nadzieję że ta seria okaże się milion razy lepsza niż poprzednia, a bardzo dobre oceny na GR tylko mnie w tym utwierdziły. I wiecie co? Nie wyszło. Ta książka nieco zablokowała moją ochotę na czytanie ale od początku.

Akcja całej książki rozgrywa się w państwie Kandala, dostajemy mapkę oraz hierarchię co kto i jak. Podczas czytania jednak mamy wrażenie, że oprócz tego państwa nie istnieje nic innego, w sensie że są tylko oni i nie ma innych państw czy kontynentów. A to trochę przeszkadza w utożsamieniu się z całą fabułą.

Na początek dostajemy wstęp od strony głównej bohaterki jest on dość poprawny ale w ogóle nie ekscytujący. Większość plot twistów domyślamy się prawie od razu i to nie przeszkadza w czytaniu tak bardzo jak liczne powtórzenia. Praktycznie przez całą książkę jest podkreślone że rodzina głównej bohaterki zginęła, przez ich dobre chęci oraz fakt że rodzice króla i jego brata zostali zabici. Ten fakt jest tak skrupulatnie powtarzany że po pewnym czasie jedyne na co mamy ochotę to odłożyć tę książkę na później.

Z wszystkich bohaterów najciekawszą postacią jest Marszałek Quint, czasem król Harisstan oraz Corrick, który pomimo chęci jest jedną z najbardziej przewidywalnych osób. Tessa miała poniekąd być dziewczyną która wie czego chce od życia, jest odpowiedzialna i nieustraszona a wyszło na to że płacze na każdym kroku i wszystkiego się boi. ...

| link |
@paulinkusia1991
2022-09-22
8 /10

Królestwo, w którym panuje korupcja. Książę, który z całych sił próbuje je ocalić. Dziewczyna, która zrobi wszystko, by doprowadzić do upadku monarchii.
Królestwo Kandali jest na krawędzi katastrofy. Od czasu, gdy pustoszy je tajemnicza choroba, konflikty między sektorami tylko się pogłębiają. W pałacu rządzący twardą ręką król stara się utrzymać pozorny pokój.
Harristan po zamachu na jego rodziców jest zmuszony zasiąść na tronie. Swojemu młodszemu bratu, Corrickowi, powierza pełnienie okrutnej roli Najwyższego Sędziego Królewskiego. Brat króla bezlitośnie reaguje na wszelkie przejawy buntu. To jedyny sposób na utrzymanie względnego porządku w czasach, gdy choroba może uderzyć w każdego i wszędzie, a jedynego znanego lekarstwa – eliksiru z płatków Księżycowego Kwiatu – nie starcza dla wszystkich.

Po powieści fantasy sięgam naprawdę "od święta", ale postanowiłam i w tym gatunku spróbować swych sił i zobaczyć czy mi również się spodoba mistyczny i tajemniczy świat.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszej serii wiele dobrych opinii, dlatego też postanowiłam sięgnąć po nową powieść autorki, jaką jest właśnie "Na przekór nocy". Język jakim posługuje się autorka przypadł mi do gustu i sprawił, że książkę przeczytałam w jeden wieczór. Fabuła książki została w naprawdę ciekawy i intrygujący sposób nakreślona, może nie do końca dopracowana, jednak muszę przyznać, że ciężko mi było oderwać się od historii zielarki Tessy ...

| link |
AG
2023-01-20
8 /10

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

"Nadzieja to potężna broń, jednak staje się bezwartościowa, jeśli nie poprze się jej działaniami."

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

Królestwo Kendali jest rządzone przez dwóch braci. Harisson po zamachu na swoich rodziców musi, w młodym wieku, objąć tron. Swojego młodszego brata, Corricka, mianuje Najwyższym Sędzią Królewskim. W królestwie panoszy się tajemnicza gorączka, która zbiera swoje żniwa. Jedynym lekarstwem na chorobę jest eliksir z płatki Księżycowego Kwiatu. Ale nie starcza go dla wszystkich. Lud zaczyna się buntować. Zaczynają się kradzieże. Król stosuje bezwzględną politykę odnośnie kradzieży. Każdy złodziej zostaje skazany na śmierć. W takim świecie żyje Tessa. Zna konsekwencje swoich czynów, zna karę za nie, ale to ją nie powstrzymuje przed kradzieżą kwiatów i tworzeniem eliksirów dla najbiedniejszych. Pomaga jej w tym tajemniczy Wes. Są przyjaciółmi mimo, że nie znają swoich twarzy. Znika Wess, a Tessa, w akcie desperacji, trafia do zamku, co tam odkryje, zmieni jej życie na zawsze.

Uwielbiam tą książkę. Jest po prostu cudowna. Pełna niebezpieczeństw oraz intryg. Corrick wcale nie jest taki, jakim widzi go lud. Nie jest on tylko katem, jest człowiekiem, który chce pomagać, ale nie widzi sposobu na to. Nie chce nic robić przeciwko bratu, za bardzo go kocha. W końcu zawsze może na niego liczyć i ufa mu bezgranicznie. Ich braterska miłość zostanie poddana próbie. Komu uwierzy król, bratu czy spiskowcom???
Tessa, robi ...

| link |
@ruficzek
2023-01-02
10 /10
Przeczytane
@marta.boniecka
2022-10-16
9 /10
Przeczytane
@annawalczak87
2022-10-06
9 /10
@hej_tu_malami
2022-09-29
9 /10
Przeczytane
@M_d_books
2022-09-06
8 /10
Przeczytane
@za_czytamm
2022-09-01
8 /10
Przeczytane
@books___and___cats
2022-08-29
8 /10
Przeczytane
@SylwiaW
2022-08-17
7 /10
Przeczytane Ebook

Cytaty z książki

O nie! Książka Na przekór nocy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl