Na skraju piekła Opowiadania i reportaże z Kresów

Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Książka Na skraju piekła Opowiadania i reportaże z Kresów
Książka Na skraju piekła Opowiadania i reportaże z Kresów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autentyczność to podstawowy walor tej książki. Zawiera ona opowiadania i reportaże powstałe na podstawie rozmów autorki z bohaterami wydarzeń, które dotknęły Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na kresach wschodnich. Właśnie tak wspominają oni, po przeszło pięćdziesięciu latach, swój koniec świata, ich osobistego świata, do którego – o czym większość z nich była przekonana – nigdy nie będzie już powrotu. Przez długie lata nie wolno było o nich mówić, a i teraz nie dla wszystkich są bohaterami „wygodnymi”. Choć traumatyczna przeszłość zahartowała ich ciała i umysły, niewielu już pozostało wśród nas. Niejedno z tych opowiadań mogłoby posłużyć za kanwę scenariusza filmowego. Dostarczają sensacyjnej lektury, a czytelnik poznaje jednocześnie wstrząsające, często nieznane, fakty z XX-wiecznej historii Polski.
ISBN: 978-83-62268-95-5, 9788362268955
Wydawnictwo: Fronda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Na skraju piekła Opowiadania i reportaże z Kresów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
✍️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Na skraju piekła Opowiadania i reportaże z Kresów”- Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Książka Niezłomna
Niezłomna Agnieszka Lewandowska-Kąkol
10/10
Anna Górska wychowała się w polskiej rodzinie na kresach wsc...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się