Złota epopeja

Agnieszka Lewandowska-Kąkol
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Złota epopeja
Książka Złota epopeja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pierwsza powieść o dramatycznych losach polskiej rezerwy złota w czasach drugiej wojny światowej. Wielkie przyjaźnie i wielkie emocje. Wielka rozgrywka wywiadów. Odwaga, brawura i sensacja, kiedy trzeba - chłodna kalkulacja prawnicza. Oficerowie od zadań specjalnych, bankierzy i pierwsza polska medalistka olimpijska. BEZ TYCH SKARBÓW NIE ISTNIAŁBY RUCH OPORU W POLSCE I POLSKIE SIŁY ZBROJNE NA ZACHODZIE! Na jakiej podstawie minister Eugeniusz Kwiatkowski obawiał się konfiskaty rezerwy złota przez aliantów? Dlaczego nie ufał sojusznikom? Na czym polegała misja pułkowników Adama Koca i Ignacego Matuszewskiego? Jak w ciągu kilku dni byli w stanie zorganizować kilkadziesiąt ciężarówek i autobusów w kraju pogrążonym w wojennym chaosie? Skąd wśród kierowców Złotego Konwoju wzięła się Halina Konopacka, pierwsza polska medalistka olimpijska? Dla...
Data wydania: 2019-08-02
ISBN: 978-83-8079-467-2, 9788380794672
Wydawnictwo: Fronda
Stron: 368

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tak powinny wyglądać powieści historyczne

Jeśli czytanie powieści historycznych czy tych popularnonaukowych dotyczących historii to dla Was gehenna i mordęga to koniecznie musicie sięgnąć po książkę Agnieszki Lewandowskiej Kąkol " Złota epopeja". To brawurowo opisana historia polskiego złota w czasie II wojny światowej. Czyta się ją jak dobrą powieść kryminalną lub sensacyjną. A w głowie ciągle pozostaje pytanie, co dalej, co dalej? Gdy 1 września 1939 roku wybuchła wojna wszyscy skupili się na obronie kraju przed nieprzyjacielem. Tymczasem w Warszawie, grupka zdeterminowanych ludzi skupiła się na ochronie tego, co w kraju pozostało... czytaj dalej »

{} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@napisaneslowa
@napisaneslowa 2019-09-29
Przeczytane (2019-09-27)

Co czytać po książce “Złota epopeja”- Agnieszka Lewandowska-Kąkol

Książka Niezłomna
Niezłomna Agnieszka Lewandowska-Kąkol
10/10
Anna Górska wychowała się w polskiej rodzinie na kresach wsc...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się