Najlepsze polskie opowieści o górach i wspinaniu

praca zbiorowa, Jan Gondowicz, Wacław Sonelski
Najlepsze polskie opowieści o górach i wspinaniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Układanie antologii jest żmudnym trudem godzenia ze sobą, czasem jakże sprzecznych, kryteriów subiektywnego wyboru i reguł rzetelnego obiektywizmu. Znalezienie najlepszych między nimi proporcji sprawia, że zbiór tekstów, ujawniając pełnię prawdy o jakimś zjawisku,czytelnikowi może nie tylko przynieść pożytek,ale i sprawić przyjemność obcowania z książką. Ta właśnie sztuka powiodła się dwójce: Gondowicz-Sonelski. Zgromadzili oni w tej książce najlepsze w sensie literackim, a zarazem najciekawsze polskie opowieści o wspinaczce z ostatnich kilkudziesięciu lat. Niezwykła dramaturgia wspinaczkowych trudów sąsiaduje tu z anegdotycznie wesołymi przekazami o górskim bytowaniu. Wczytanie się w te relacje mówi także wiele o kulisach dziejów nowoczesnego polskiego taternictwa i alpinizmu. Takiej książki dotąd nie mieliśmy, ta zaś jest tyleż prawdziwie dobra, co zarazem i ważna. A co najważniejsze - jest rzeczywiście "książką do czytania", nie tylko dla miłośników wspinaczki, ale dla każdego, kto choćby raz w życiu widział góry. Jacek Kolbuszewski Wyboru dokonali Jan Gondowicz i Wacław Sonelski  
Data wydania: 1993
ISBN: 83-85145-40-0, 8385145400
Wydawnictwo: Stapis
Seria: Literatura górska na świecie
Stron: 258

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Najlepsze polskie opowieści o górach i wspinaniu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Najlepsze polskie opowieści o górach i wspinaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl