Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu

Mariusz Sepioło
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu
Książka Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Historia o realizacji pasji i wielkich marzeniach. Miał swoje „fazy”: muzyka, używki, wreszcie góry. Jedna była najważniejsza, nazywa się Nanga Parbat. Chciał zdobyć ją zimą jako pierwszy. W 2017 zmierzyli się siódmy raz. Mówili o nim: punk, hipis, outsider. Chodził własnymi ścieżkami. Na wsi, gdzie się wychowywał, nauczył się, czym jest wolność. Potem szukał jej w mieście między blokami, w grupie chłopaków w kapturach. Odnalazł ją w Indiach, potem w podróżach i adrenalinie. Dom miał tam, gdzie właśnie był: w Polsce, w Irlandii, w Pakistanie, w busie, w namiocie na stokach ośmiotysięcznika. W realizacji himalajskich celów nie wspierali go wielcy sponsorzy ani środowisko wysokogórskie. Mimo to walczył o swoje marzenia, a pomagała mu cała Polska. Tomek Mackiewicz – Czapa, Czapkins, Wegeta – był człowiekiem wymykającym się schematom. Książka...
Data wydania: 2018-10-03
ISBN: 978-83-240-5543-2, 9788324055432
Wydawnictwo: Znak
Stron: 300

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Człowiek z pasją do gór

Tomek Mackiewicz był osobą pozytywną i nie mieszcząca się chyba w żadnych schematach. Był outsiderem. Chodził własnymi drogami, a w swoim życiu szukał wolności. Znalazł ją na wsi, ale po przeprowadzce do większego miasta czuł się zagubiony i nie na swoim miejscu. Wpadł w nieodpowiednie towarzystwo, uzależnił się od twardych narkotyków i spadł na samo dno. Na szczęście przy swoim boku miał zawsze kochającą rodzinę i dobrych przyjaciół, którzy pomogli mu trafić na odwyk i wyjść z nałogu, choć nie było to łatwe. W podróżowaniu, pomaganiu innym i obcowaniu z naturą, znalazł spokój i zagubioną c... czytaj dalej »

✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@w.moich.kregach
@w.moich.kregach 2019-02-16
Przeczytane (2019-02-11)
Tomek Mackiewicz był osobą pozytywną i nie mieszcząca się chyba w żadnych przyjemnych schematach. Ta książka pokazuje jego osobowość i to jakim był człowiekiem w życiu rodzinnym i tym poza domem. Wspomnienia zarówno jego najbliższych i dalszych znajomych, dokładnie przybliżają nam jego sylwetkę. Świetna książka dla osób lubiących czytać o ludziach z pasją.
serce  2 Polubienia | link |
@Nowe_Horyzonty
@Nowe_Horyzonty 2019-02-22
Przeczytane (2019-01-29)
W chwili, gdy do mediów dostała się informacja, że z Tomkiem Mackiewiczem dzieje się coś złego u szczytu Nangi Parbat, wydarzeniem tym przez kilka dni, żyła cała Polska. Smutne jest to, że dopiero po tragedii ludzie zaczęli doceniać Mackiewicza, a co niektórzy wówczas dowiedzieli się o jego istnieniu. Niektórzy do dziś oceniają zachowanie himalaisty, a inni dopiero po jego śmierci zrozumieli, że góry były dla niego prawdziwą pasją, za którą zapłacił, niestety, najwyższą cenę. Zapewne wielu z Was zadawało sobie pytanie: Dlaczego zginął tak młody człowiek? Dlaczego nie odpuścił i kolejny raz podjął próbę zdobycia szczytu ośmiotysięcznika? Dlaczego akcja ratunkowa się nie powiodła? O tym dowiec...
serce | link |
SY
@Syndzia 2019-08-17
Przeczytane (2019-08-16)
BE
@bettypietras 2019-01-28
Przeczytane (2019-01-05)

Co czytać po książce “Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu”- Mariusz Sepioło

Książka Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt
Himalaistki. Opowieść o kob... Mariusz Sepioło
9/10
Innej drogi niż pod górę po prostu nie ma. Polki budowały le...
Książka Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników
Wszystko za K2. Ostatni ata... Piotr Trybalski
6/10
Co naprawdę wydarzyło się pod K2? Niezwykła reporterska opow...
Książka Wyrwani z niewoli
Wyrwani z niewoli Piotr Zalewski
10/10
Dawno, dawno temu żyło sobie dwóch chłopaków. Byli do siebie...
Książka Na szczytach świata
Na szczytach świata Jerzy Kukuczka
10/10
Książka Na jednej linie
Na jednej linie Wanda Rutkiewicz
8.2/10
Najsłynniejsza polska himalaistka, opowiada o swojej drodze ...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się