Naród znikąd. Ilustrowana historia Rusinów Karpackich

Paul Robert Magocsi
Naród znikąd. Ilustrowana historia Rusinów Karpackich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

“Jestem znikąd” to stwierdzenie Andy’ego Warhola, artysty i reżysera, jednej z najbardziej znanych osobistości w Ameryce drugiej połowy XX wieku. Prowadził on swoistą grę publicznością amerykańską, oczarowaną ostentacyjnym stylem życia sław. Częścią tej gry banalną, powierzchowną popkulturą było mówienie tego, co ludzie chcieli usłyszeć, bez względu na prawdziwość wypowiadanych słów. Szczycąc się tym, że jest tylko beznamiętnym obserwatorem, i powtarzając, że chce być maszyną, Andy przedstawiał siebie jako osobę „znikąd”. Dopiero po jego śmierci w 1987 roku powoli zaczęto sobie uświadamiać, że Andy Warhol nie był „znikąd”. W rzeczywistości był „skądś”, miał rodziców, starsze rodzeństwo rodzinę, która zaszczepiła w nim świadomość, a nawet miłość do kultury przodków. Owo „gdzieś” to była Ruś Karpacka. W książce tej przedstawiona została fascynująca historia narodu - Rusinów Karpackich.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-966-387-093-9, 9789663870939
Wydawnictwo: W. Padiaka
Stron: 118
dodana przez: ziellona

Autor

Paul Robert Magocsi Paul Robert Magocsi amerykański historyk oraz profesor nauk politycznych, przewodniczący Światowej Rady Rusinów w latach 2005–2009, rusiński działacz narodowy, zwolennik autonomii Zakarpacia. Szkołę średnią ukończył w New Jersey, następnie studia kontynuował na Rutgers...

Pozostałe książki:

Historia Ukrainy. Ziemia i ludzie
Wszystkie książki Paul Robert Magocsi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Naród znikąd. Ilustrowana historia Rusinów Karpackich? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Naród znikąd. Ilustrowana historia Rusinów Karpackich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl