Nasze ciała

Aleksandra Pilch
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Nasze ciała
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o niszczącej sile pożądania w pełnym erotycznego napięcia thrillerze!

W oczach otoczenia Nicolas uchodzi za ideał - czuły, opiekuńczy, przystojny mężczyzna. Marzenie każdej dziewczyny. Prawie każdej, bo akurat Tamara, jedyna, która interesuje Nicolasa... cóż, delikatnie mówiąc, nie podziela jego uczuć. Więcej - boi się go. Boi się do tego stopnia, że ucieka na studia do innego miasta. Jednak i tam nie znajduje spokoju. Dziewczyna podejrzewa, że Nicolas to stalker i najprawdopodobniej jest niebezpieczny. Wkrótce przekona się, jak bardzo.

Tamara znajduje chwilowy spokój w towarzystwie Tobiasa i Leonarda, przyjaciół poznanych na uczelni. Nicolas, który bacznie obserwuje dziewczynę, nie zamierza dzielić się swoją wyśnioną miłością z innym mężczyzną. Tymczasem obok Tamary od razu pojawia się dwóch kandydatów do jej serca... Wściekłość Nicolasa rośnie. Hamulce, które dotąd trzymały go w ryzach, coraz bardziej słabną.

Piorunująca mieszanka literatury new adult i thrillera w debiutanckiej powieści Aleksandry Pilch

Data wydania: 2021-03-23
ISBN: 978-83-283-7273-3, 9788328372733
Wydawnictwo: editiored
Stron: 416
dodana przez: Vernau

Autor

Aleksandra Pilch Aleksandra Pilch Z wykształcenia, a przede wszystkim z pasji związana z książkami. Mieszka w małej wsi pod Krakowem. Uwielbia pisać mroczne historie – takie, jak powieść Nasze ciała.

Pozostałe książki:

Ostatnia z Krwi
Wszystkie książki Aleksandra Pilch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Stalking

18.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Niewłaściwie odczytane sygnały dotyczące relacji damsko-męskich w normalnych sytuacjach mogą skończyć się zakłopotaniem, rozczarowaniem albo i śmiechem. Natomiast, gdy jedna z osób wyrazi jasno, że to pomyłka, to ta druga powinna to uszanować. Problem zaczyna się wtedy, gdy taka osoba na to nie reaguję, a dalej snuje wspólne plany na przyszłość i ... {} Recenzja książki Nasze ciała

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 19

Nasze ciała

10.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Oj, trafiła mi się książka "ciężkiego kalibru". Ta powieść nie należy do łatwych. Tematyka jest problematyczna, a rozwiązanie... No właśnie. Czy istnieje te właściwe? Mowa tu o stalkingu, o osobach, które nie rozumieją słowa "nie". Problemy z tym słowem pojawiają się w życiu nieustannie. Jak na złość nie do wszystkich ono trafia, nie wszyscy potr... {} Recenzja książki Nasze ciała

@Logana@Logana {}× 17

Nasze ciała

3.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Uwielbiam debiuty choć z drugiej strony nie znamy autora. Książka Aleksandry Pilch to książka, która was zaskoczy. Ostatnio mamy wysyp książek, nowości gonią nowości mamy sporo udanych bardziej lub mniej debiutów. Ta książka to jest petarda. Ona jest nie tylko dobra ale także oryginalna. Nie da się jej zakwalifikować i zaszufladkować. Tamara m... {} Recenzja książki Nasze ciała

@Lalka1@Lalka1 {}× 2

Nasze ciała

10.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Nie ma niczego złego w strachu przed byciem zranionym”. „Byli własnymi kotwicami, nawzajem trzymającymi się na brzegu”. Thriller erotyczny to przynajmniej dla mnie bardzo rzadko spotykany gatunek literacki. Gdy więc ukazała się zapowiedź książki „Nasze ciała”, byłam pewna, że będę chciała ją przeczytać. Dzięki uprzejmości wydawnictwa mia... {} Recenzja książki Nasze ciała

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-04-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książka nie należy do lekkich lektur przez swoje nacechowanie ciężkimi emocjami oraz tragicznymi przeżyciami. Bywają też momenty pikantniejsze, co zapewne rozładuje u nas trochę tego wzburzenia osiągniętego dzięki zachowaniu Nicolasa. Książka pisana jest w dwojaki sposób tzn. z punktu widzenia ofiary, jaki i oprawcy. Jak dla mnie czasem, może bywała zbyt szczegółowa, ale to już kwestia własnego gustu. Okładka przedstawiająca twarz smutnej kobiety, jak najbardziej pasuje do treści i przykuwa wzrok czytelnika. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom pozycji łączących w sobie kilka gatunków, a w tym przypadku głównie erotyku i dramatu, co niewątpliwie wyróżnia się na tle innych lektur.

{}× 11 | link |
@maczek89
2021-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Uwielbiam debiuty, ponieważ nie znamy autora, dzięki temu książka od razu wydaje mi się bardzo interesująca.

Tamara to młoda dziewczyna, która wyjeżdża na studia. Ma nadzieje, że nareszcie uwolni się od Nicka. Przez pierwszy miesiąc odczuwa ulgę, że jej się to udało.
Dziewczyna chce dorobić. Dzięki współlokatorce Joy dostaje pracę na basenie i poznaje nowych ludzi. Wszystko trwa tylko do czasu. Dziewczyna odkrywa, że Nick dalej ją prześladuje. Dochodzi do konfrontacji. Przed stalkerem ratują ją
dwaj członkowie pływackiej drużyny. W taki sposób poznaje Tobiasa i Leonarda, dwójkę przyjaciół, dzięki nim odnajduje spokój. Tylko na jak długo?

Fabuła jest interesująca. Postacie bardzo dobrze wykreowane. Czujemy żal, emocje bohaterów. To, jak widzą świat.
Książka napisana jest z punktu widzenia Tamary, przedzielona rozdziałami z punktu widzenia Nicka. To sprawia, że wiemy, co każdy z bohaterów odczuwa.

Czytając, odczuwałam strach Tamary. Książka trzyma w napięciu, przesiąknięta erotyzmem i dramatem. Duży plus za podjęcie motywu stalkera. Zostaje pokazane nam nie tylko problem, ale i konsekwencje, jakie niesie za sobą.

Ta historia miała ogromny potencjał. Niestety nie przypadła mi do gustu forma jego przedstawienia przez autorkę. Nie potrafiłam współczuć głównej bohaterce. Bardzo się starałam wczuć w jej sytuację. Nie zrozumiała była dla mnie relacja bohaterki z Leo i Tobiasem. Kobieta z takimi przejściami wchodzi w chory układ?
...

{}× 4 | link |
@Czerwonowlosa_czyta
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

❗❗RECENZJA ❗❗

Tytuł: Nasze ciała
Autor: Aleksandra Pilch
Wydawnictwo Editio Red

Tamara Myles to zwykła dziewczyna, której życie nie wyróżnia się niczym od innych. Żyje pod dyktando matki, która ma strasznie ciężką osobowość.

Pewnego dnia w życiu głównej bohaterki pojawia się Nicholas, który śledzi każdy ruch dziewczyny. Stalker od wielu lat jest przyjacielem kuzyna Tamary. Chłopak dla postrzegany jest przez innych za ideał. Wydaje się być troskliwy, czuły i opiekuńczy. Nicholas na tyle skutecznie kreuje swoją drugą twarz, że rodzina Tamary widzi w nim idealnego dla niej kandydata na męża. Wbrew woli swojej rodziny dziewczyna nie zamierza zostać jego żoną. Unika jego osoby i pragnie być jak najdalej od tego toksycznego człowieka. Tamarę przeraża Tobias. Pragnie także uwolnić się od zaborczej matki. To wszystko sprawia, że dziewczyna postanawia wyjechać na studia do innego miasta.

Pewnego dnia Tamara dostaje pracę na basenie. Tam poznaje Leonardo i Tobiasa. Dziewczyna bardzo szybko łapie z nimi dobry kontakt, co powoduje, że stają się przyjaciółmi. Jednak ta znajomość zaczyna przeradzać w coś więcej. Gdy dochodzi do niebezpiecznej konfrontacji ze stalkerem, Tamarę z opresji ratują Leonardo i Tobias.

,, Cholera, nawet jak nie chcę, to i tak wszystko w mojej głowie krąży wokół niego. Tego, co wypisywał, tego, co teraz robi, gdzie jest, czy mnie obserwuje, co następnego szykuje”

Niestety życie nie jest tak proste j...

{}× 2 | link |
@syl_wia_88
2021-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

#bookmorning ❤️
Na dzień dobry, mam dla Was opinię o książce "Nasze ciała" @tekstyniezapisane
Bardzo dziękuję @editio.red za możliwość przeczytania książki.
Od razu powiem, że nie takiej treści, a raczej nie takiego problemu się spodziewałam.Świetne połączenie romansu z thrillerem psychologicznym.
.
Stalker... Kim jest? Jak się zachowuje i co nim kieruje?
Tamara - główna bohaterka jest studentką. Ucieka od Nicka, który ją prześladuje, nachodzi...
❗"Ludzie nie chcą wierzyć, jeśli wyrobili sobie czyjś idealny obraz"
Na uczelni poznaje dwóch chłopaków - Tobiasa i Leo. Mężczyźni chronią Tamarę przed psycholem... Między tą trójką wytwarza się przyjaźń, a może nawet coś więcej... Dwóch mężczyzn, jedna kobieta. Czy taki układ ma rację bytu?
Czy Tamara pozbędzie się Nicka ze swojego życia?
.
Książka porusza trudny temat. Temat "posiadania" stalkera, brak zrozumienia słowa "NIE ". Co musi się wydarzyć, aby odzyskać wolność i komfort psychiczny?
❗"Ludzie odbiorą ci wszystko, jeśli im na to pozwolisz"
Co dzieje się w głowach ludzi, którzy prześladują innych? Czy jest to spowodowane traumą dzieciństwa?
❗"dla wszystkich jest złotym chłopcem, dobrym kumplem i zapatrzonym we mnie facetem. Najlepiej przyszłym mężem."
Pojawienie się Leo i Tobiasa, sprawia, że dziewczyna w jakimś stopniu może odetchnąć i zaznać odrobiny bezpieczeństwa ... Jaka relacja łączy chłopaków? Czy są tylko przyjaciółmi? I gdzie w tym układzie jest miejsce...

{}× 2 | link |
@verity
2021-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam gatunku określanego jako thriller erotyczny. Erotyków nie czytam z zasady, jednak tego połączenia byłam niezmiernie ciekawa.

"Nasze ciała" to debiut literacki Aleksandry Pilch. Fabuła skupia się wokół Tamary, która wyjeżdża na studia z nadzieją na rozpoczęcie nowego życia. Przeszłość jednak nie daje o sobie zapomnieć i podąża za dziewczyną niczym cień. Na każdym kroku towarzyszy jej znajomy stalker ze skłonnościami psychopatycznymi. Pewnego razu dziewczynę z opresji ratują Leonardo i Tobias. Od tego momentu rodzi się między nimi przyjaźń, a może nawet coś więcej...

Wciągnęła mnie ta historia, może nie jestem ekspertem od tego rodzaju książek, ale śmiało mogę powiedzieć, że ma w sobie to "coś". W erotykach drażni mnie wulgarny język opisujący wszelkie sceny łóżkowe, tu na szczęście nie było go aż tak dużo. Choć nie będę ukrywać, że czasami jedno słowo potrafiło całkowicie wybić mnie z rytmu i ostudzić wszystkie emocje, to ogólnie czytało mi się ją dobrze. Czasem nawet żałowałam, że te wątki erotyczne tak szybko się urywają, bo chciałam poznać więcej szczegółów i bardziej wczuć w losy bohaterów.

Dla mnie to coś zupełnie nowego i mile zaskakującego. Styl autorki jest lekki, zaś wątki stalkingu, szczególnie z perspektywy oprawcy, dodawały odpowiedniego dreszczyku typowego dla thrillerów. W dodatku podobała mi się stworzona relacja pomiędzy trójką głównych postaci, najbardziej polubiłam w ni...

{}× 2 | link |
@lukaszgrudzinski21
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Spotkaliscie się kiedyś ze stalkerem?
Ja osobiście ani ze słyszenia nie .
Więc z ciekawoscia czytałam debiut autorki.
Od pierwszych stron poznajemy Tamare i jej życie ze stalkerem.
Na ogół idealny, miły i przyjazny do okola Nicolas bez wzajemności zakochał się w dziewczynie i traktuje ją jak własność. Zna każdy jej krok . Dziewczyna całe życie ucieka ponieważ nawet rodzice jej nie wierzę i twierdzą że jest niewdzieczna co do mężczyzny. Nikt jej nie wierzy .

Postanawia wyjechać na studia, uciec.
Ale on ciągle jest za nią. Nigdzie dziewczyna nie może odetchnąć.
W między czacie poznaje dwóch przyjaciół, którzy seks zawsze uprawiają razem więc dochodzi do trójkąta. Ale pomimo wszystko pragną dziewczynie pomóc . Nawet jeżeli życie zagraża i im .

W tej książce nie było momentu na oddech . Tu ciągle coś się działo i w każdym momencie mogło się coś złego wydarzyć. A nawet dochodzi do zabójstwa. Pierwszy raz czytałam thriller połączony z erotyka i pomimo że nie był to zwykły erotyk świetni mi się czytało tą historię. Zakończenie było zagadkowe i pragnęłam poznać jak ta opowieść się zakończy. Wczuwałam się w główną bohaterkę i wariowalam . Czułam strach z każda strona .
Dla mnie udany debiut i takie książki mogłabym czytać na co dzień. Thrillery to dla mnie odskocznia od erotykow . A tutaj mamy idealne połączenie. Tych dwóch kategorii .
Więc dla każdego kto lubi czuć strach z namietnoscia polecam sięgnąć po książkę.

przymk...

{}× 2 | link |
@Janina
2021-03-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
@Logana
2021-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
NI
2021-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
WI
2021-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@gloria11
2021-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@paulaczyta
2021-04-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zakochana_w_Romansach
2021-04-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Zaczytanablondynka
2021-04-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@emilusienka5
2021-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Nasze ciała. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe