Natręctwo

Jolanta Żuber
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Natręctwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Thriller, w którym wszyscy mają jakieś sekrety.

Tomek próbuje poradzić sobie z traumą po porwaniu, jednak niezagojone blizny i odmienny wygląd są obiektem kpin kolegów. Kiedy wydaje się, że szczęście zaczyna się do niego uśmiechać, tuż za rogiem czeka kolejny dramat.

Kuba trafił do adoptowanych rodziców w wieku pięciu lat. Za cel obrał sobie obronę nowej mamy przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem. Z czasem jego zachowanie wymyka się spod kontroli, a złe uczynki stają się obsesją.

Joanna i Adam przeprowadzają się na nowe osiedle. Szczęśliwa para skrywa jednak mroczny sekret, który za zamkniętymi drzwiami sypialni staje się największym koszmarem kobiety.

Losy bohaterów splatają się w najmniej oczekiwanym momencie. Jakie tajemnice skrywa każdy z nich?

Jak daleko sięgnie obsesja Kuby i czy każda wina zasługuje na karę?
Data wydania: 2024-05-21
ISBN: 978-83-965622-6-5, 9788396562265
Wydawnictwo: WONDER
Cykl: Tomek Sosnowski, tom 2
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 291
dodana przez: KamCzyta

Autor

Jolanta Żuber Jolanta Żuber
Urodzona w 1992 roku w Polsce
Jolanta Żuber ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną. Publikowała opowiadania grozy w magazynach „Histeria” i „Biały Kruk”, jednak swoją drogę odnalazła w dłuższych formach. Lubi książki, które wzbudzają emocje, są kontrowersyjne i warte z...

Pozostałe książki:

Manekiny Impuls Sznur Amelia Natręctwo Zły los
Wszystkie książki Jolanta Żuber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ja jestem Tobą, Ty jesteś mną

WYBÓR REDAKCJI
20.05.2024

Tomek po tragicznych wydarzeniach z jego udziałem i odrzuceniu przez rodziców adopcyjnych ponownie trafia do domu dziecka. Tam musi mierzyć się nie tylko z traumą i tęsknotą, ale też z szyderstwami oraz przemocą ze strony innych dzieciaków, których powodem są niezagojone blizny czy odmienny wygląd. Małżeństwo Malinowskich nie może mieć własnych d... Recenzja książki Natręctwo

Pół ja, pół ty.

23.05.2024

"Natręctwo" Jolanty Żuber to fascynująca i wciągająca książka, która porusza trudne, ale ważne tematy. Śledzimy losy kilku bohaterów, których życia przeplatają się w niespodziewany sposób. Tomek, próbujący poradzić sobie z traumą po porwaniu, musi zmierzyć się z szyderstwami ze strony rówieśników z powodu swojego wyglądu. Jego historia jest porusz... Recenzja książki Natręctwo

@Malwi@Malwi × 25

Thriller, który łamie serca

17.06.2024

🖤💛 RECENZJA PATRONACKA 💛🖤 "Zawsze się wyróżniałem. Czułem, że jestem inny, a ludzie reagują na mnie współczuciem, kpiną lub odrazą. Miałem jednak swoją rodzinę. Właśnie... miałem, bo nagle osoby, na których polegałem i które kochałem całym sobą odwróciły się ode mnie. Zostałem na tym okrutnym świecie sam. Nie licząc tego wewnętrznego głosu, który... Recenzja książki Natręctwo

Natręctwo

20.05.2024

"Natręctwo" Jolanty Żuber to kontynuacja historii dwunastoletniego Tomka Sosnowskiego, chłopca z lekkim spektrum autyzmu, którego los okrutnie doświadczył. Jest to smutna, przejmująca historia. Chłopiec przeszedł już wiele, ale jak się okazuje to nie koniec... Tomek po tragicznych przeżyciach w Białym Domku doświadcza kolejnej tragedii. Zostaje o... Recenzja książki Natręctwo

@promyk1@promyk1 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ladymakbet33
2024-06-26
8 /10
Przeczytane

#współpracarecenzencka

Tomek znów w opałach...

Natręctwo stanowi kontynuację zawiłych losów z autyzmem, porzuconego przez adopcyjnych rodziców.

Zawsze się wyróżniałem. Czułem, że jestem inny, a ludzie reagują na mnie współczuciem, kpiną lub odrazą. Miałem jednak swoją rodzinę. Właśnie... Miałem, bo nagle osoby, na których polegałem, i które kochałem, odwróciły się ode mnie. Zostałem na tym okrutnym świecie sam [...].

Wiemy już z pierwszej części thrillera, że dziecko jest po przejściach, Tomek doświadczył niebywałej traumy. Tym razem znów znalazł się w miejscu, o którym wolałby zapewne zapomnieć. Raz na zawsze. Bohater cierpi, pada ofiarą przemocy ze strony innych dzieci, te zaś są agresywne i bezwzględne, dokuczają Tomkowi. W całej, zimnej, pozbawionej uczuć placówce, dwunastolatek nie znajduje zrozumienia, oprócz jednej osoby.

Co będzie dalej? Co czeka Tomka, który czuje się zagubiony, tęskni za dotychczasowymi opiekunami.

Tymczasem w całej tej historii pojawia się jeszcze jeden wątek (co nie stanowi zaskoczenia dla wszystkich znających część pierwszą Impuls) bezdzietnego małżeństwa, które przyjęło pod swój dach pewnego chłopca.

Druga część opowieści jest znacznie ciekawsza od pierwszej, bardziej porywająca. Czytelnik z wielkim napięciem śledzi losy wszystkich postaci.

Na czym polega tytułowe natręctwo?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Pani Jolancie Żu...

| link |
@grozobooki
2024-07-07
7 /10
Przeczytane thriller
@Malwi
2024-05-23
7 /10
Przeczytane
@whitedove8
2024-05-20
9 /10
Przeczytane
@promyk1
2024-05-20
8 /10
Przeczytane
@beata.stefanek
2024-05-14
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Natręctwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Impuls
Impuls
Jolanta Żuber
7.9/10
Tomek ma dwanaście lat i łagodne spektrum autyzmu. Swój lęk przed obcymi próbuje okiełznać z pomocą...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl