Nazywam się Czerwień

Orhan Pamuk
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Nazywam się Czerwień
Książka Nazywam się Czerwień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Urzekająca historia miłosna, pasjonująca intryga kryminalna oraz kunsztowna opowieść o życiu artystów w szesnastowiecznym Stambule. \"Nazywam się Czerwień\" to najpopularniejsza powieść ubiegłorocznego Noblisty, Orhana Pamuka. Porównywana do Imienia róży Umberta Eco, została przetłumaczona na ponad 20 języków i nagrodzona kilkoma prestiżowymi nagrodami literackimi. W szesnastowiecznym Stambule grupa najwyśmienitszych artystów ma zrealizować zlecenie sułtana: stworzyć utrzymaną w nowoczesnym zachodnim stylu księgę upamiętniającą jego wielkość i chwałę. Księgę mają zdobić barwne miniatury. Ale sztuka figuratywna jest zakazana w religii muzułmańskiej. Zlecenie i jego wykonawcy są zatem w poważny m niebezpieczeństwie. Należy jak najdłużej utrzymać je w tajemnicy. Jeden z zatrudnionych mistrzów zostaje zamordowany... Nazywam się Czerwień łączy elementy tajemnicy, intrygi i wątku miłosnego z filozoficzną zagadką. To najpopularniejsza powieść Orhana Pamuka - przetłumaczono ją na 24 języki i wyróżniono najbardziej lukratywną nagrodą literacką: IMPAC Dublin Award w 2003 r.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-08-03999-1, 9788308039991
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

urodzony w Istambule (o którym można przeczytać w jego książkach) w 1952 roku, turecki pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla w roku 2006. Oficjalna strona pisarza:

Książki Orhan Pamuk

Wszystkie książki Orhan Pamuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nazywam się Czerwień? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Babi
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane (2018-10-18) Posiadam Bliski Wschód i Bałkany 2018
najbardziej znana i najbardziej polecana pozycja Pamuka, mnie niestety nie porwała tak jak innych, miałam swoich ulubionych bohaterów, ale również niektórzy byli dla mnie całkowicie zbędni przy opowiadaniu tej historii mamy tutaj w pewien sposób kryminał na tle historycznym, ale opowiedzianym z perspektyw różnych osób w całkiem magiczny sposób mimo wszystko, czyta się to troszkę jak historię z "Baśni Tysiąca i Jednej Nocy"... może nas zauroczyć całkowicie, ale również uśpić (?) lubię Pamuka, ale mam z nim różnie - raz wielbię jego książki, raz nie umiem ich zrozumieć, mimo że bardzo bym chciała i wiele smaczków zapewne mi umyka, moim zdaniem na "pierwszy raz" z tym autorem, to na pewno ten...
{} | link |

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się