Nie jesteś tym, co masz

Peter Walsh
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nie jesteś tym, co masz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W każdą sobotę ścierasz kurze z arsenału bibelotów, których nie masz serca wyrzucić?

Z twojej szafy wysypują się ubrania, a mimo to wciąż nie masz czego na siebie włożyć?

Masz w swoim domu pudło/szafkę/karton wstydu, w którym trzymasz rzeczy do przejrzenia?

Jeśli tak, czytaj dalej.

Jesteś w wieloletnim związku z wieloma przedmiotami. Zakończenie go nie przychodzi łatwo i wywołuje wiele głębokich emocji i wspomnień. Przyczyny tego rozstania mogą być różne: przeprowadzka, porządki po zmarłych bliskich, a być może też po prostu zwykła chęć „odgruzowania się” z posiadanych rzeczy, często odkładanych do ogarnięcia „na później”.

Peter Walsh w swojej książce skupia się na emocjach, których przepracowanie przy pozbywaniu się rzeczy jest dużym wyzwaniem i niezwykle cennym doświadczeniem. W czuły i motywujący sposób tłumaczy, jak uporządkować swoją przestrzeń bez poczucia winy, za to z otwartością na nowe pozytywne przeżycia. Prowadząc cię przez proces redukcji posiadanych przedmiotów, pomaga zrozumieć, że nie jest tym, co masz, a tym, co czujesz.

Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-66718-90-6, 9788366718906
Wydawnictwo: Kobiece
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 304
dodana przez: chudini0505

Autor

Peter Walsh Peter Walsh
Urodzony w 1956 roku w Australii
Peter Walsh to australijsko-amerykański profesjonalny organizator, pisarz i osobowość medialna. Został obywatelem amerykańskim w 2002 roku i ma podwójne obywatelstwo. Mieszka w Los Angeles.

Pozostałe książki:

Guvnors
Wszystkie książki Peter Walsh

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie tylko dla miłośników minimalizmu

23.02.2021

Peter Walsh „Nie jesteś tym, co masz” Sięgając po tę lekturę nie do końca spodziewałam się tego co otrzymałam. Autor przede wszystkim skupia się na pomocy czytelnikowi w ogarnięciu przestrzeni po stracie bliskiej osoby. (Na zminimalizowanie rzeczy we własnym mieszkaniu poświęca jedynie rozdział.) Pisze jak do tego podejść nie tylko zgodnie z wł... Recenzja książki Nie jesteś tym, co masz

Moja opinia o książce

Opinie

@pierwszyrozdzial
2021-02-23
8 /10

ℕ𝕚𝕖 𝕛𝕖𝕤𝕥𝕖𝕤 𝕥𝕪𝕞 𝕔𝕠 𝕞𝕒𝕤𝕫 - 𝕣𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒

Jestem królową rożnego rodzaju bibelotów - od nieskończenie dużej ilości ubrań, przez kubki, kubeczki, po pamiątki z dzieciństwa. Ilość rzeczy, które posiadam jest duża. Nie. Jest ogromna. Są poupychane w każdym możliwym miejscu, wypadają podczas przesuwania drzwi szafy, przypominają o sobie w najbardziej niespodziewanych momentach. A przede wszystkim są...niepotrzebne! Też tak macie?

Peter Walsh w swoim przewodniku „Nie jesteś tym, co masz” (ang. Let It Do: Downsizing Your Way to a Richer, Happier Life) w delikatny, subtelny i (być może) skuteczny sposób stara się zerwać nić, która łączy człowieka z rzeczami, które posiada. Kluczem do sukcesu jest postawienie na wolną od niepotrzebnych przedmiotów przestrzeń oraz osiągnięcie wewnętrznego spokoju związanego z poczuciem tęsknoty za rzeczą, której tak naprawdę nie potrzebujemy. Brzmi ciężko? I tak jest! Albo jeszcze ciężej! Dlatego Autor skupia się na psychice, od której wszystko zależy.

Przyznam, że lektura okazała się niezwykle ciekawa! Często do tego typu poradników podchodzę z dużą rezerwą, ale w tym przypadku wystarczyło kilka stron, żebym stwierdziłam, że warto jej poświecić kilka wieczorów. Być może dzięki licznym schematom i ćwiczeniom, które Peter Walsh zawarł w każdym rozdziale tak bardzo zaangażowałam się w przyswajane treści. I wiecie co!? Autor ma rację! „Człowiek jest tym, co pragnie mieć”!
Czuję się zaopiekowana i uspokojona - podręcznik nie ...

× 1 | Komentarze (1) | link |
@dreambooks25
2021-02-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie jesteś tym, co masz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl