Niespokojne niebo

Charlotte Link
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Niespokojne niebo
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Nie może się jednak uwolnić od przeszłości pod postacią Maksyma Marakowa… Czy kobieta darzy go jeszcze uczuciem?

Powieść Niespokojne niebo to tom zamykający bestsellerową sagę rodzinną Charlotte Link. Na tle ważnych wydarzeń historycznych poznaliśmy losy kobiet z rodziny Dombergów.

Notka:

Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami pozostawiają jednak wiele do życzenia, szczególnie z Belle, która cierpi z powodu nieszczęśliwego małżeństwa i coraz bardziej zatraca się w nałogu.

Nadzieją Felicji pozostaje córka Belle Alexandra. Ta młoda, uparta, niezależna kobieta odziedziczyła po babce zdrowy rozsądek i umiejętność pragmatycznego działania. Jednak wyzwanie, przed którym Felicja postawi wnuczkę, może okazać się za trudne.

Co gorsza, Felicja nie może się uwolnić od przeszłości pod postacią Maksyma Marakowa… Czy kobieta darzy go jeszcze uczuciem? Ile dla niego znaczy? Czy tych dwoje się odnajdzie?

Powieść Niespokojne niebo to tom zamykający bestsellerową sagę rodzinną Charlotte Link. Na tle ważnych wydarzeń historycznych poznaliśmy losy kobiet z rodziny Dombergów, które walczyły o swoją pozycję w świecie, uczyły się nawzajem od siebie, czasem sobą pogardzały. Dokąd je to doprowadziło?


Tytuł oryginalny: Die Stunde der Erben
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-240-7906-3, 9788324079063
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Cykl: Czas burz, tom 3
Stron: 608
dodana przez: chudini0505

Autor

Charlotte Link Charlotte Link
Urodzona 5 października 1963 roku w Niemczech (Frankfurt nad Menem)
Niemiecka pisarka, wydała łącznie 17 powieści, przetłumaczonych na kilkanascie języków i w samych Niemczech sprzedanych w liczbie ponad 12 milionów egzemplarzy. Jej wszystkie książki miesiącami gościły w ścisłych czołówkach list bestsellerów. Na pod...

Pozostałe książki:

Dom sióstr Ostatni ślad Drugie dziecko Wielbiciel Echo winy
Wszystkie książki Charlotte Link

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pożegnanie

17.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Czy pamiętacie jeszcze Felicję Lombard, bohaterkę powieści Charlotte Link pt. "Czas burz" i "Dziki łubin"? Można jej nie lubić, można się nią irytować, ale nie można przejść obok niej obojętnie. To taka pruska Scarlett O'Hara, która właśnie powraca w ostatniej części trylogii niemieckiej pisarki zatytułowanej "Niespokojne... {} Recenzja książki Niespokojne niebo

@Mollinka_90@Mollinka_90 {}× 13

"Niespokojne niebo"

14.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Człowiek może wybaczyć, podnieść się z upadku, ale zapomnieć – nigdy”. Życie nieubłaganie gna do przodu, do głosu dochodzi nowe pokolenie rodziny Dombergów. Felicja jest już starą kobietą, jednak ciągle zadziwia wigorem, wewnętrzną charyzmą i niezłomną siłą. Jest głową rodziny, co jakiś czas zaprasza licznych krewnych do swojego majątku, ... {} Recenzja książki Niespokojne niebo

Felicja i jej droga

13.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Silna. Niezależna. Felicja. Wiele razy upadała i traciła wszystko. Zaczynała wszystko od nowa. Nie rozpaczała nad utraconą miłością, ale szła dalej. Felicja – bo o niej jest wciągająca saga autorstwa Charlotte Link, nawet w jesieni swojego życia potrafi mocno zadziwić. Poznajcie jej niesamowitą historię, w którą możemy się zagłębić dzięki wy... {} Recenzja książki Niespokojne niebo

@Zaneta@Zaneta {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Strusiowata
2021-04-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Niespokojne niebo” to trzeci tom imponującej sagi rodzinnej Charlotte Link. Autorka doskonale potrafiła utrzymać napięcie w tej obszernej powieści, od pierwszej do ostatniej strony tomu.
Ta część zachwyciła mnie ponieważ jest przepełniona wielkimi emocjami. Autorka stworzyła kronikę pokoleń i udało się jej pokazać tyle wydarzeń historycznych, aż do lat 90-tych XX wieku.
Przyglądając się losom kobiet z rodziny Dombergów nie sposób nie zauważyć podobieństwa pomiędzy seniorką rodu – Felicją, a jej wnuczką Alex. Sposób działania, rozsądek, zapał w walce ze światem, stawiają tę młodą kobietę w szeregu odważnych i niezłomnych postaci, które pamięta się długo po zakończeniu czytania. Dołącza do kobiet przez duże K, które szukając swojego miejsca w życiu są nieugięte i pełne niezłomności. Często to właśnie one decydują o losie swoich rodzin, posiadając niezwykłą moc przetrwania.

Moim zdaniem, warto zaprzyjaźnić się z bohaterami tej sagi i przeglądnąć się w lustrze ich życiowych triumfów i porażek. Każdy z nas może wyłowić pomiędzy stronami książki, sens wielu trudnych, życiowych zakrętów.

Dziękuję pani Link za stworzenie tak niezwykłej opowieści dla wielu pokoleń czytelników.

{}× 16 | link |
@reniarenia
2021-04-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Losy trzech pokoleń kobiet o bardzo silnych charakterach. Wszystko to na tle wydarzeń polityczno historycznych lat 70tych, 80tych i początku 90tych. Jak w wielu powieściach, jak i w zyciu, główne bohaterki wyznają zasadę co nas nie zabije to nas wzmocni. Dość ciekawa powieść, choć przewidywalne niestety zakończenie. Mimo to polecam

{}× 6 | link |
@Coralen
2021-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 🍀 Historia

To już ostatni tom kończący cykl 3- częściowej sagi wielopokoleniowej rodzinny Lombardów i Dombergów, stanowiący całkowite zamknięcie historii tych dwóch rodzin.

W ostatniej części sagi autorka wprowadza czytelnika w lata 70 - te, w czas wielkich zmian zachodzących w Niemczech przed i po upadku Muru Berlińskiego. Od tej pory akcja pędzi mocno do przodu, zahacza o lata 80- te, 90 - te oraz wojnę w Zatoce Perskiej.
Sporo wątków, postaci, wydarzeń i o ile wcześniejsze dwa tomy skupiały się bardziej na osobie samej Felicji, to w ostatniej części schodzi ona na dalszy plan, a na pierwszy wysuwają się jej wnuki - Chris i Alex.

Bardzo dobrze czytało mi się tę sagę i przyznam, że z żalem się z nią rozstaję.Czytałam ją z niesłabnącym zainteresowaniem, choć przyznam, że drugi tom podobał mi się najbardziej.
Świetna konstrukcja stylu pisania połączona rewelacyjną umiejętnością "zgrania" fikcji literackiej z prawdą historyczną, to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Saga naprawdę godna polecenia.

{}× 3 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Współpraca Posiadam

„Czas burz” to historyczna saga rodu Dombergów, którego trzonem są kobiety silne, nieustępliwe i twarde. Los wielokrotnie ich doświadcza, często stają w obliczu dylematów, podejmują chybione decyzje, których konsekwencje muszą ponosić. Trzeci tom „Niespokojne niebo” stanowi piękne domknięcie ich historii.
Pokolenie Felicji, głowy rodu, starzeje się i czas przekazać pałeczkę młodszym. Czy jej decyzja okaże się darem, czy przekleństwem? Czy taka presja odpowiedzialności jest do udźwignięcia?
Przemiany społeczno-obyczajowe, sytuacja polityczna lat 70-tych i kolejnych dziesięcioleci nie pozostaje bez wpływu na losy rodziny, ale również zadawnione tragedie i wstydliwe sekrety kładą się cieniem na ich życiu. Będziemy świadkami wydarzeń radosnych, ale i smutnych, wstrząsających i wzruszających. Czy burzowe chmury zasnuwające niebo w końcu rozwieje wiatr, pozwalając wyjrzeć słońcu?
To cudowna opowieść o walce i przemijaniu, o wychodzeniu ze skorupy i powrotach do korzeni, ze zmieniającą się sytuacją polityczną świata w tle. Budząca coraz silniejsze emocje z każdą kolejną częścią i wzrastającym przywiązaniem do bohaterów. Jeśli lubujecie się w wielowątkowych powieściach historycznych, to ta z pewnością zaspokoi Wasze oczekiwania. Zacznijcie obowiązkowo od poprzednich części trylogii, by powiązać wszystkie nitki fabuły i w pełni docenić kunszt pisarski autorki.
Nie spodziewałam się, że Charlotte Li...

{}× 2 | link |
CZ
2021-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam

"Niespokojne niebo" - szkoda, że to ostatnia część serii "Czas burz".

W trzeciej części poznajemy losy Felicji i jej rodziny już w latach 1957 - 94-obecnie to są przede wszystkim losy jej wnuków. Felicja musi podjąć decyzję, kto ma przejąć i zarządzać jej fabryką.

Ta książka, jak i cała seria, to wiele wątków, wielu bohaterów. Jak toczą się losy rodziny Felicji - jej córek i wnuków, którzy mieszkają nie tylko w Niemczech, ale poza rodzinnym krajem. Przemiany społeczno - historyczne opisane w książce, to czasy już nam bardziej znane np. zjednoczenie Niemiec, zburzenie muru berlińskiego czy zmiany w Rosji.

Saga "Czas burz" rozpoczyna się przed I wojną światową. Poznajemy wtedy pięknie opisany majątek Lulinn w Prusach Wschodnich - posiadłość zamożnej rodziny Felicji. Autorka kończąc trzeci tom, w ostatnim rozdziale, znów przenosi czytelnika w te strony - teraz przyjeżdżają tam Alex i Chris - wnuki głównej bohaterki. Jak bardzo wiele się zmieniło się na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat!

Podoba mi się styl autorki. Zachęcam do zapoznania się z tą historyczną sagą!
Myślę, że byłby ciekawy serial na podstawie tych książek.

{}× 2 | link |
@esclavo
2021-02-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Ostatni, finałowy tom sagi będzie obfitował w wiele emocji. Ta napisana z rozmachem powieść, to świetnie przedstawione realia historyczne i dobrze wykreowane, silne, kobiece postacie. Ten tom podobał mi się najbardziej. Autorka rozwiązała kilka tajemnic, wygładziła parę wątków i wyjaśniła szczegóły. Felicja wreszcie staje się osobą, którą jest mi łatwiej tolerować. Cała historia jest bardzo życiowa, realna, trochę słodko-gorzka. Dobre chwile przeplatają się z tymi gorszymi.

Powieść napisana jest pięknym, literackim językiem, ale nie jest on pełen patosu czy wyniosłości, a bardziej lekki i przyjemny. Książkę czyta się bardzo dobrze i mimo sporego gabarytu - szybko. Myślę, że sięgnięcie po to zwieńczenie sagi jest naturalne, a kto jeszcze nie miał okazji poznać bohaterów tej powieści, ma co nadrabiać.

{}× 2 | link |
KR
2021-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ainaz
2021-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Zaneta
2021-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2021 STYCZEŃ
@Mollinka_90
2020-12-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Życie jest dość krótkie, uwierz mi. Mogę tak powiedzieć z perspektywy swoich ponad 90 lat i mam je przed sobą jak na dłoni. I nie szykuje nam ono zbyt wielu radosnych niespodzianek. A któregoś...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czas burz
Czas burz
Charlotte Link
{}8.2/10
Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego. Osi...
Dziki Łubin
Dziki Łubin
Charlotte Link
{}8.3/10
Trzecia Rzesza, rok 1938. W państwie pod rządami Adolfa Hitlera panuje antysemityzm, a przeciwnicy ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl