Niewidzialna korona

Elżbieta Cherezińska
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Niewidzialna korona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

Po dwustu latach bezkrólewia, gdy nad Polską ciążyła klątwa Wielkiego Rozbicia, Przemysłowi II udało się odzyskać królewską koronę. I po ledwie siedmiu miesiącach padł ofiarą królobójstwa. Do wyścigu o polski tron ruszyło trzech kandydatów - prawy i mściwy Henryk głogowski; bogaty i szalony czeski król Vaclav II. I Władysław Łokietek. Karzeł? Książę zagonowy? Wieczny chłopiec, który działa nim pomyśli? Pierwszą rundę wygrał najsilniejszy - Vaclav Przemyślida rozprawiczył piastowski tron stając się naszym pierwszym obcym władcą. Na Łokietka nie mogli patrzeć nawet jego najwierniejsi. Został księciem wyklętym i wygnanym z kraju. Ale po kilku latach powrócił i pociągnął za sobą już nie możnych, ale tworzący się na naszych oczach naród. Podjął walkę nawet z żelaznymi braćmi, Krzyżakami. I znów wygrał Królestwo.

Data wydania: 2014-07-07
ISBN: 978-83-7785-500-3, 9788377855003
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Odrodzone królestwo, tom 2
Stron: 762
dodana przez: Asamitt
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Elżbieta Cherezińska Elżbieta Cherezińska
Urodzona 9 października 1972 roku w Polsce (Piła)
Elżbieta Cherezińska – polska pisarka, teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Elżbieta Cherezińska mieszka w Kołobrzegu. Literacko ...

Pozostałe książki:

Harda Królowa Korona śniegu i krwi Saga Sigrun Gra w kości
Wszystkie książki Elżbieta Cherezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Do celu wbrew wszystkiemu i wszystkim

WYBÓR REDAKCJI
17.03.2021

Powieści historyczne mają to do siebie, że cechuje je rozmach i dbałość o szczegóły. Drugi tom cyklu „Odrodzone królestwo‟ nie jest wyjątkiem od reguły. Po „Koronie śniegu i krwi‟ nadszedł czas na jej bezpośrednią kontynuację - „Niewidzialną koronę‟ Elżbiety Cherezińskiej. Po upływie dwóch stuleci król Przemysł II odzyskuje koronę. Nie będz... Recenzja książki Niewidzialna korona

Najlepsza historia narodu polskiego

18.08.2021

„Śmierć, śmierć wszędzie śmierć”. Śmierć Przemysła II to jedna z nierozwiązanych zagadek historii. Nie wiadomo, kto był sprawcą, choć przyjmuje się, że byli to Brandenburczycy, nic nie wiemy o powodach królobójstwa, ani o tym kto wspomagał morderców. Jedno jest pewne, wszystkie wydarzenia z Rogoźna mocno zaciążyły na losach Polski, a śmie... Recenzja książki Niewidzialna korona

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-08
4 /10
Przeczytane Z historią w tle Przeczytane w 2016

Przykro mi z oceną, ale niestety ,,,, O ile pierwsza część była dobra, choć widziałam kilka usterek, tutaj były fragmenty wręcz fatalne. Ja rozumiem fikcja, fantastyka, ale co za dużo, to niezdrowo. Super, że nasza historia, że nasza autorka, niestety niektóre wątki pisarka tak przedobrzyła, że aż miałam ochotę rzucić książkę w kąt. Z niesmakiem czytałam wątki erotyczne, co one miały wnieść nie wiem, zdaję sobie sprawę, miały być, ale chyba nie aż tak. Moim skromnym zdaniem - trzeba było coś napisać, dużo pracy, a wyszło nijak.
Gwiazdka więcej za przybliżenie historii.

× 1 | link |
@PonuryDziadyga
2021-12-25
7 /10
Przeczytane 2015

Jestem dobrym przykładem na to, że człowiek z wiekiem nie mądrzeje. Albo - że skleroza jest dziedziczna. Przy "Koronie śniegu i krwi" gubiłem się co rusz w tej całej rodowej genealogii; teraz jest podobnie, choć trochę lepiej. Tego wszystkiego jest po prostu za dużo, zbyt duża powtarzalność imion.
Ale trzeba przyznać: tak nieludzko skomplikowanego okresu historycznego nie dało się przedstawić lepiej. Naprawdę, dbałość o detale jest tu zatrważająca. I gdyby chodziło tylko o ocenienie "Niewidzialnej korony" jako powieści historycznej, to ocena byłaby bliska maksymalnej - bo przecież nie odjąłbym za to, że ciężko mi spamiętać tych wszystkich Henryków, czy Elżbiety i kto z kim akurat trzyma sztamę. A to ostatnie zmienia się tak często, że gmatwanina tylko się powiększa.

Niestety: elementy fantasy leżą na całej linii, może poza kilkoma drobnymi wyjątkami przy Dzikich. Wątek Herbowych Bestii nadal niewyjaśniony - nie wiadomo skąd one się wzięły, po co, do czego i czemu raz są wielkości spasionych gołębi, a raz źrebaka. Czy każdy rodowiec takie ma, czy są śmiertelne? "Trochę" za dużo tych niewiadomych. A to tylko jeden akcent który w moich oczach padł na pysk. Drugi minus to historie miłosne rodem z komedii romantycznych; damski punkt widzenia widać tu na każdym kroku, nawet w scenach, które ciężko jakoś związać z romantyzmem. I trzeci babol: przaśny, cepeliowy, pełen tłustego patosu pseudo-patriotyzm. Może ktoś czytając takie rzeczy wypina mocniej klatę i prostuje...

| link |
@beata87
2019-11-17
9 /10
Z mitologią słowiańską

Fantastyczna powieść fantasy. Na bazie naszej historii i mitologii pogańskiej Słowian autorka utkała doskonałą powieść, napisaną lekko i barwnie. Czasy wygnania z kraju Władysława Łokietka - historia z wieloma białymi plamami, które p. Cherezińska zręcznie wypełnia prawdopodobnymi wydarzeniami, tworząc swoistą polską Grę o tron (i to dosłownie:). Uwielbiam książki p. Cherezińskiej, jej spojrzenie z przymrużeniem oka na naszą historię.

| link |
@AgataCentkowska
2020-10-27
8 /10
Przeczytane

Jestem zakochana w twórczości Pani Cherezińskej. To już druga część Korony Śniegu i Krwii i zdecydowanie lepsza, ciekawsza i bardziej wciągająca. Choć nie chce nic ujmować części pierwszej która również była bardzo dobra.

Gdy tylko czas pozwoli sięgam od razu po część trzecią. Jestem bardzo ciekawa w jakie nowe zawiłości wprowadzi czytelnika autorka.

| link |
@frodo
2015-02-07
Przeczytane

Świetna kontynuacja pierwszej części. Intrygi, knowania, starcia zbrojne to chleb powszedni naszych Piastów. Walka Łokietka z oponentami ukazana z każdej strony konfliktu. Czyta się jednym tchem, Zdecydowanie godna lektury.

| link |
@jorja
2022-06-11
7 /10
Przeczytane
@varius92
2022-04-12
8 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2021-08-18
10 /10
@Skazananaksiazki
2021-03-06
7 /10
Przeczytane Zredagowane Wydawnictwo Zysk i S-ka
PO
2021-01-17
10 /10
Przeczytane
@ania_gt
2020-09-20
8 /10
Przeczytane Historie z historią w tle
@dvdevil_2
2020-07-26
6 /10
Przeczytane
EC
2020-07-09
10 /10
Przeczytane
@z_glowawksiazkach
2020-06-21
7 /10
Przeczytane
@anek7
2020-05-28
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Niewidzialna korona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Korona śniegu i krwi
Korona śniegu i krwi
Elżbieta Cherezińska
7.8/10
MEGAPRODUKCJA W REŻYSERII ROBERTA MIRZYŃSKIEGO Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w ...
Płomienna korona
Płomienna korona
Elżbieta Cherezińska
8.4/10
Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest...
Wojenna korona
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
8.5/10
Dokonało się Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w ...
Odrodzone królestwo
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
8.8/10
Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl