Wojenna korona

Elżbieta Cherezińska
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Wojenna korona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Dokonało się. Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w siłę. Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Krzyżackie intrygi sprawiają, że wyrok papieski jest nie do wykonania. Władysław zaczyna pojmować, iż żadna dyplomacja nie pozwoli mu odzyskać Pomorza. Wchodzi w sojusz, który nikomu w Europie nie przyszedłby do głowy. Zaskakuje wrogów i wkracza na wojenną ścieżkę, by dokonać zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat. Nie ma jednak pojęcia, że na życie jego jedynego syna czyha nieznany wróg. Następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.
Data wydania: 2019-10-29
ISBN: 978-83-8116-751-2, 9788381167512
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Odrodzone królestwo, tom 4
Stron: 672
dodana przez: Shinedown
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Elżbieta Cherezińska Elżbieta Cherezińska
Urodzona 9 października 1972 roku w Polsce (Piła)
Elżbieta Cherezińska – polska pisarka, teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Elżbieta Cherezińska mieszka w Kołobrzegu. Literacko ...

Pozostałe książki:

Harda Królowa Korona śniegu i krwi Niewidzialna korona Saga Sigrun
Wszystkie książki Elżbieta Cherezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bój o królestwo

WYBÓR REDAKCJI
5.12.2019

Biografie władców zawsze wydawały mi się jednym z ciekawszych aspektów historii. Choć istnieje wiele postaci, które w przeróżne sposoby potrafią zaintrygować swoimi życiorysem i osiągnięciami, do mojego osobistego grona ulubieńców należą jedynie nieliczni. Tak się jednak składa, że Elżbieta Cherezińska zdążyła już napisać kilka książek o moich fa... Recenzja książki Wojenna korona

Polska ponownie w szale wojny

29.08.2021

„Choćby w cudzym kraju, padała deszcz złota i srebra, choćby we własnym deszcz sztyletów i włóczni - We własnym będzie lepiej”. Początek XIV wieku był bardzo burzliwy, dla trzech największych dynastii Habsburgów, Wittelsbachów oraz Luksemburgów. Wszystkie one krwawo rywalizowały o władze w Świętym Cesarstwie Rzymskim. Elektorzy r... Recenzja książki Wojenna korona

Moja opinia o książce

Opinie

@tatiaszaaleksiej
2019-12-10
Przeczytane

 

⁣Jak zawsze Pani Elżbieta Cherezińska jest rewelacyjna! Czwarty już tom, niesamowitego cyklu "Odrodzone królestwo" mówiący o naszych przodkach, o Piastach. Przyszło nam na nią czekać prawie dwa lata. Ale w końcu jest! Niesamowita, porywająca, gwałtowna, emocjonalna.  

 Autorka bardzo wyraźne nakreśliła zarys średniowiecznej historii naszego kraju.  Bardzo ciekawie opowiedziana historia życia Władysława Łokietka, jego droga do zdobycia korony. Przebył bardzo trudną i wyboistą drogę. Jego upór, zdecydowanie i porażki, dzięki którym parł do przodu. Za główny cel stawiając sobie odbudowanie Królestwa Polskiego. Nie była to łatwa droga. Po trudnych i bardzo bolesnych kolejach naszego państwa, staliśmy się bardzo łatwym kąskiem dla innych władców Europy. Władysław próbuje połączyć siły, zawiera zaskakujące sojusze. Jan Luksemburski stał się niebezpiecznym przeciwnikiem. Krzyżacy - odwieczny nasz wróg. Intrygi, spiski, bitwy, wojny. Brutalny i pełen przemocy świat. Polityka, chrześcijaństwo, pogaństwo. Nieprzewidywalne sploty zdarzeń. 

 Złożona, wielowymiarowa, przykuwająca uwagę. Początkowo bardzo trudno było mi się odnaleźć w mnogości postaci i bardzo różnorodnej wielowątkowości. Im głębiej się zagłębiałam w fascynujący świat stworzony przez autorkę, tym łatwiej i swobodniej zaczynałam się w nim rozeznawać. Muszę przyznać, że często posiłkowałam się wiedzą z "wujka" google. Życie ludzi, codzienność, zmagania z nieu...

× 15 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-18
8 /10
Przeczytane

Tęskniłam z Cherezińską! I byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że powstaje czwarty tom „Odrodzonego Królestwa”. Po przeczytaniu „Płomiennej korony” byłam pewna, że to już koniec i z łezką w oku pożegnałam Władka. A tu taka niespodzianka.
„Wojenna korona” obejmuje okres od 1320 do 1327. Młody Jan Luksemburski z poprzednich części wyrósł na mężczyznę i ma ochotę na powiększanie swoich wpływów. Do tego nieśmiertelni Krzyżacy, którzy wiecznie spiskują po kątach. I oczywiście Władysław Łokietek, który stale musi umacniać swoją pozycję.

Czwarty tom zdecydowanie trzyma poziom poprzednich. Fantastycznie zarysowane tło historyczne, ciekawe wątki i postacie fikcyjne, które wprowadzają w ten świat trochę magii, a do tego fenomenalne, luźne, często humorystyczne dialogi, za które pokochałam ten cykl. I nikt mi nie powie, że historia jest nudna, bo opowiedziana w ten sposób porwie każdego.
Jak dla mnie Cherezińska może nie kończyć na Piastach, a opowiedzieć tak całą historię Jagiellonów

× 1 | link |
@frodo
2020-03-31
9 /10
Przeczytane 2020

Świetna rzecz. Czyta się jednym tchem, choć pisarka zabiera nas w wiele lokacji - od krakowskiego Wawelu, po litewskie puszcze i krzyżackie komturie. Nasi bohaterowie to przekrój całego ówczesnego XIV wiecznego świata. Od wielkich person do przeciętnych zjadaczy chleba. Teraz liczę, że piąty tom, a w niej zawarty opis konfliktu polsko-krzyżackiego (a zwłaszcza bitwę pod Płowcami) ujrzy świat jak najwcześniej. Polecam gorąco.

| link |
@aniabruchal89
2021-08-29
10 /10
Przeczytane
PO
2021-05-28
10 /10
Przeczytane
@AgataCentkowska
2020-10-27
10 /10
Przeczytane
@dvdevil_2
2020-09-26
4 /10
Przeczytane
EC
2020-07-09
10 /10
Przeczytane
@anek7
2020-07-05
9 /10
Przeczytane
@witwona
2020-03-06
8 /10
Przeczytane
@Czytamnatronie
2020-02-23
9 /10
Przeczytane
@paulina.zakrzewska
2020-05-22
8 /10
Przeczytane
@popkulturkaosobista
2019-12-05
8 /10
Przeczytane Posiadam
@Shinedown
2019-12-02
8 /10
Przeczytane Jedne z lepszych Fantasy Historyczne Cudeńka

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojenna korona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Korona śniegu i krwi
Korona śniegu i krwi
Elżbieta Cherezińska
7.8/10
MEGAPRODUKCJA W REŻYSERII ROBERTA MIRZYŃSKIEGO Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w ...
Niewidzialna korona
Niewidzialna korona
Elżbieta Cherezińska
8.0/10
Po dwustu latach bezkrólewia, gdy nad Polską ciążyła klątwa Wielkiego Rozbicia, Przemysłowi II uda...
Płomienna korona
Płomienna korona
Elżbieta Cherezińska
8.4/10
Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest...
Odrodzone królestwo
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
8.8/10
Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl