Odrodzone królestwo

Elżbieta Cherezińska
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Odrodzone królestwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu

Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony

Stary król rusza na swą największą wojnę

Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych.

W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię.

Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę.

Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo.

Odrodzone Królestwo to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej.

Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach.

Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

Data wydania: 2020-12-08
ISBN: 978-83-8202-057-1, 9788382020571
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Odrodzone królestwo, tom 5
Stron: 806
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Elżbieta Cherezińska Elżbieta Cherezińska
Urodzona 9 października 1972 roku w Polsce (Piła)
Elżbieta Cherezińska – polska pisarka, teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Elżbieta Cherezińska mieszka w Kołobrzegu. Literacko ...

Pozostałe książki:

Harda Królowa Korona śniegu i krwi Niewidzialna korona Saga Sigrun
Wszystkie książki Elżbieta Cherezińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia żywa. Średniowiecze na pełnej... pompie.

WYBÓR REDAKCJI
3.01.2021

RECENZJA FANATYKA: „Odrodzone Królestwo” – tom V, Elżbieta Cherezińska Teoretycznie, sięgając do 5 tomu z serii po długiej – ponad rocznej rozłące, można by pomyśleć, że trzeba by się należycie do tego przygotować. Przeczytać znów poprzednie 4, żeby przypomnieć sobie historię, postaci, intrygi, by zachować ciągłość opowieści. Ale nie z Cherezińs... Recenzja książki Odrodzone królestwo

@ziellona@ziellona × 24

"Odrodzone królestwo"

29.12.2020

„Za każdym razem ojciec musiał ustąpić królowi”. Cykl „Odrodzone królestwo” opisuje bardzo trudny i niespokojny czas w dziejach naszej historii. Władysław Łokietek to mądry król, dobry, przewidywalny strateg, mąż, ojciec. Nie daje się zwieść pozorom, kuszącym rozejmom. Szykuje się do wojny z Zakonem. Jego syn Kazimierz walczy o życie. W Malbo... Recenzja książki Odrodzone królestwo

Godne zakończenie serii

19.12.2020

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl Piąty i ostatni tom tej serii. Trochę mi żal, bo polubiłam ten świat wykreowany przez pisarkę. Z wielkim entuzjazmem zaczęłam czytać „Odrodzone Królestwo”. Jest to jedna z tych serii, które są niezwykle barwne i różnorodne. Czytelnik nie wie jak potoczy się dalej cała akcja. Uwielbiam... Recenzja książki Odrodzone królestwo

@Shinedown@Shinedown × 4

Koniec historii Łokietka, początkiem nowej Polski

5.09.2021

„Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna”. Jan Sztautynger To już koniec... Ostatnia część wspaniałej serii Odrodzone królestwo o tym samym tytule Pani Elżbiety Cherezińskiej zakańcza wspaniałą opowieść o wielkim władcy, który zjednoczył Polskę po Rozbiciu Dzielnicowym. Pięć tomów niewątpliwie, szczeg... Recenzja książki Odrodzone królestwo

Moja opinia o książce

Opinie

@frodo
2021-12-03
10 /10
Przeczytane 2021

Finis coronat opus. Dobiegła końca moja 8 letnia wyprawa z dynastią Piastów. Zamki, grody, puszcze i inne lokacje Polski, Litwy, Rusi, Prus, Brandenburgii, Włoch i Czech przemierzałem z piastowskimi i innymi bohaterami z wielką ciekawością. No i oczywiście z moimi ulubionymi rycerzami zakonu NMP. Opis bitwy na Radziejowskim Polu fenomenalny ( z wstydem przyznaje się, że myślałem, o niej jako o bitwie pod Płowcami). Ale jak powiedział Cyceron: "Historia magistra vitae est”. I wisienka na torcie - opis piastowskich i nie tylko zaświatów - palce lizać. Godne ukoronowanie wspaniałego cyklu.

× 4 | link |
@Ewelina_Czytalska
2021-09-14
10 /10
Przeczytane
@aniabruchal89
2021-09-05
10 /10
Przeczytane
PO
2021-06-01
10 /10
Przeczytane
@AgataCentkowska
2021-03-08
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021
@Blissfultobooks
2021-01-04
5 /10
@tatiaszaaleksiej
2020-12-29
10 /10
Przeczytane
@ziellona
2021-01-03
8 /10
__ZWK - E 21 - HISTORIA - beletrystyka
@Shinedown
2020-12-19
7 /10
Przeczytane Klub Recenzenta nakanapie Rok 2020 Sprzedane
@z_glowawksiazkach
2022-10-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Odrodzone królestwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Korona śniegu i krwi
Korona śniegu i krwi
Elżbieta Cherezińska
7.8/10
MEGAPRODUKCJA W REŻYSERII ROBERTA MIRZYŃSKIEGO Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w ...
Niewidzialna korona
Niewidzialna korona
Elżbieta Cherezińska
8.0/10
Po dwustu latach bezkrólewia, gdy nad Polską ciążyła klątwa Wielkiego Rozbicia, Przemysłowi II uda...
Płomienna korona
Płomienna korona
Elżbieta Cherezińska
8.4/10
Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest...
Wojenna korona
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
8.5/10
Dokonało się Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl