Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu

Marek Łuszczyna
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Polscy lotnicy. Niemiecki obóz. Spektakularna międzynarodowa ucieczka

Dla nazistów była ona kompromitacją

Brytyjczycy chwalą się nią do dziś

O Polakach nie pamięta nikt

Najlepsi lotnicy bombowi RAF-u. Bezlitośni łowcy wypatrujący pod osłoną nocy swoich celów – niemieckich miast i fabryk napędzających nazistowską machinę wojenną. W końcu zestrzeleni i schwytani trafiają do obozu jenieckiego – Stalagu Luft III.

Od pierwszej chwili realizują swój główny cel – ucieczkę. Jak zamkniętym w obozie żołnierzom udaje się pod czujnym okiem nazistów wybudować trzy długie tunele? W jaki sposób podrabiają dokumenty, kreślą dokładne mapy? Jakim cudem szyją skrojone na miarę niemieckie mundury? A wreszcie – jak ponad 70 osobom udaje się wydostać z niewoli, dokonując rzeczy niemożliwej – największej ucieczki z nazistowskiego obozu w dziejach?

Jaką rolę w tej ucieczce odegrali Polacy? Jakie były losy uciekinierów? I dlaczego Polacy zostali w tej historii zapomniani?

Najbardziej spektakularna akcja drugiej wojny światowej, w której kluczową rolę odegrali nasi rodacy. Historia najsłynniejszej ucieczki opowiedziana po raz pierwszy z polskiego punktu widzenia.Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 978-83-240-7933-9, 9788324079339
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Kategoria: Historia
Stron: 320
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Marek Łuszczyna Marek Łuszczyna
Urodzony w 1980 roku w Polsce (Warszawa)
Dziennikarz prasowy i radiowy. Jako reportażysta debiutował w "Życiu Warszawy" w 2002 roku. Jego teksty ukazywały się m.in. w "Dużym Formacie", "Bluszczu", "Tempie". Pracował dla radiowej Trójki, NCK oraz Fundacji im. Zofii Rydet.

Pozostałe książki:

Grzech jest kobietą Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne Igły. Polskie agentki, które zmieniły historię
Wszystkie książki Marek Łuszczyna

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O wszystkim i o niczym

2.01.2022

Polscy lotnicy. Niemiecki obóz. Spektakularna międzynarodowa ucieczka. Dla nazistów była ona kompromitacją. Brytyjczycy chwalą się nią do dziś. O Polakach nie pamięta nikt. Takie informacje możemy znaleźć na okładce książki. Nie wiedząc nic o lotnikach RAF-u, sięgnęłam po tę pozycję, z nieskrywaną ciekawością, ale też z chęcią dowiedzenia się czeg... Recenzja książki Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu

Moja opinia o książce

Opinie

@Zaczytane_koty
2021-12-21
4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl