Numer

Marcin Wolski
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Numer
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

...Robot zawstydził się, z obudowy znikły niezdrowe emanacje, ale zamiarów nie zmienił. Wskazał dziewczynie gniazdo utkane ze starych kabli, w którym kwiliła trójka małych jeszcze, nie w pełni skompletowanych robotowląt. Automat wyjaśnił, że jest wdowcem, ma trójkę dzieci i od dawna potrzebował kogoś do prowadzenia gospodarstwa, zwłaszcza że obowiązki zmuszają go do częstych wypraw w poszukiwaniu energii. Innych potrzeb, przynajmniej na razie, nie ma... Powieść wznowiona w roku 2002 w zbiorze wznowiony w zbiorze 'The Bestiarium'.
Data wydania: 1983
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Serie: Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Stron: 72

Autor

Marcin Wolski Marcin Wolski
Urodzony 22 lipca 1947 roku w Polsce (Łódź)
Pisarz, dziennikarz, satyryk, autor piosenek, audycji radiowych, telewizyjnych oraz kabaretów. Nadredaktor, twórca legendarnego magazynu 60 minut na godzinę, kabaretu Sześćdziesiątka, widowisk TV Polskie Zoo, Akropoland i szopek noworocznych. Jest a...

Pozostałe książki:

Trzynaście kotów Drugie życie Agent dołu : diabelska dogrywka Antybaśnie z 1001 dnia Powtórka z rozgrywki
Wszystkie książki Marcin Wolski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Numer? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2020-06-10
8 /10

W czasach tak dawnych, że nie wymuszano w szkole dysortografii, a Polskie Radio (było coś takiego) mówiło po polsku, a nie po knajacku, istniała cykliczna audycja "60 minut na godzinę", gdzie "Numer" był przestawiony jako słuchowisko. Owszem, szanowni młodzi czytelnicy, kiedyś radio nadawało słuchowiska, i to dość regularnie, a nie tylko discorzępolo poprzeplatane idiotycznymi reklamami oraz dzikimi rykami szarpidrutów.
"Numer" pokazuje świat dalekiej przyszłości, gdy całą Ziemią rządzi niepodzielnie GLOK (Globalny komputer). Ma on, wprawdzie, jako zabezpieczenia KONG i BESK, ale je zablokował i jest prawdziwym sobiepanem (gdzie ja takich widuję ostatnio?).
Opowiastka jest doskonałym studium tyranii. O ile w druku ktoś odważył się wydać to dzieło, jednak doskonałe słuchowisko zostało skasowane i, zapewne, ma być zapomniane. Jedynie niedobitki w postaci pięciu odcinków krążą po czeluściach internetu.

× 4 | link |
@fprefect
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Fantastyka

Antyutopijna niedaleka przyszłość. Trzydzieści dziewięć miliardów ludzi skoszarowanych w 39 megablokach. Zamiast nazwiska numer, który przydziela się na podstawie testów na inteligencję, a który wyznacza miejsce w społeczeństwie, im mniejszy tym wyższe. Wszystkim i wszystkimi rządzi GLOK (GLObalny Komputer) nadzorowany przez pierwszą setkę. I wszystko wygląda doskonale. Tyle tylko, że GLOK chyba oszalał i chce zniszczyć ludzkość, a na jej miejsce stworzył doskonalszą rasę krzemowych myślaczy. A może tak się tylko wydaje?

Zaoglądnijcie resztowatość na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/02/niech-bawi-nas-to-co-jest-skad-wziac.html

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Numer. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl