O królu Słońcu i jego czterech córkach

Helena Bobińska
Książka O królu Słońcu i jego czterech córkach
Książka O królu Słońcu i jego czterech córkach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

" Był raz pewien król. Ale ten król był większy i potężniejszy od wszystkich innych, bo był to król Słońce. Taki blask bił z jego oblicza, że żaden człowiek nie mógł mu w twarz spojrzeć; każdy musiał natychmiast odwrócić oczy, aby nie oślepnąć od tego blasku. Ludzie najstarsi na Ziemi mówili, że zawsze, jeszcze za ich ojców i dziadów, panował król Słońce nad Ziemią i że gdyby raz odwrócił od Ziemi swe jasne oblicze, wtedy by wszystko na Ziemi zamarło i zginęło. Toteż kochali wszyscy tego króla i spoglądając rano na niebo mówili: - Jest Słońce. I przez cały dzień byli weseli…" Ilustrował Józef Wilkoń.  
Data wydania: 1982
ISBN: 83-10-08304-1, 8310083041
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA (WNK)
Seria: Moje książeczki
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 31

Autor

Urodzona 9 maja 1887 roku w Polsce (Warszawa)

Polska i radziecka powieściopisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz tłumaczka. W okresie młodości związała się z ruchem socjalistycznym. W owym okresie współpracowała z polskojęzycznymi, radzieckimi pismami literackimi i młodzieżow...

Książki Helena Bobińska

Wszystkie książki Helena Bobińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę O królu Słońcu i jego czterech córkach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O królu Słońcu i jego czterech córkach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}