O obywatelskim nieposłuszeństwie

Henry David Thoreau
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
O obywatelskim nieposłuszeństwie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Henry David Thoreau (1817-62) przedstawiciel amerykańskiego romantyzmu, skrajny indywidualista, ba określany nawet jako anarchista (choć chyba nie do końca słusznie). A przy tym zdecydowany zwolennik duchowości i przeciwnik materializmu. Jego esej O obywatelskim nieposłuszeństwie najprościej opisać jego słowami: "Najlepszy rząd to taki, który najmniej rządzi i chciałbym doczekać chwili, gdy ową zasadę szybciej i bardziej systematycznie wprowadzi się w życie". Thoreau napisał swój manifest z jednej strony w pełni się identyfikując z wartościami zwartymi w amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, z drugiej dostrzegał to co zawsze towarzyszy sprawowaniu władzy: chęć zawłaszczania przez władzę kolejnych elementów życia społecznego. Warto czytać, by unikać i sprzeciwiać się zagrożeniom.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7998-091-8, 9788379980918
Wydawnictwo: Vis-á-Vis Etiuda
Seria: Meandry Kultury
Stron: 40

Autor

Henry David Thoreau Henry David Thoreau
Urodzony 12 lipca 1817 roku w USA (Concord, Massachusetts)
Henry David Thoreau urodził sie w Concord - miasteczku, które w pierwszej połowie XIX w. Było jednym z centrów myśli amerykańskiej. Tutaj wokół mędrca - filozofa Ralpha Walda Emersona - zgromadzili się młodzi ludzie porwani ideami transcendentalizmu...

Pozostałe książki:

Obywatelskie nieposłuszeństwo Walden And Civil Disobedience Życie bez zasad Sztuka chodzenia Walden, czyli życie w lesie
Wszystkie książki Henry David Thoreau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę O obywatelskim nieposłuszeństwie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@autodydaktyczna
2020-11-02
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka O obywatelskim nieposłuszeństwie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl