Oblicze zła

Mariusz Leszczyński
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Oblicze zła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

Brutalna zbrodnia, seria morderstw, obsesja zemsty i niewyjaśniona sprawa Kata.

Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno, żeby cokolwiek zmienić. Machina zemsty ruszyła. Młoda pani mecenas stanie się elementem rozgrywki w grze, w której karty rozdaje motywowany żądzą zemsty mężczyzna. On nie ma już nic do stracenia. Ona może stracić wszystko. Mimo to kobieta nie cofnie się. A jej determinacja wzrośnie, gdy okaże się, że zatajono przed nią rodzinną tajemnicę.

Kto jest katem, a kto stanie się ofiarą? Czy Anna zdoła ocalić siebie? Czy zło ma zawsze tą samą twarz? Mariusz Leszczyński w najnowszej powieści przedstawia niejedno jego oblicze.
Data wydania: 2021-02-01
ISBN: 978-83-66332-36-2, 9788366332362
Wydawnictwo: Lucky
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 480
dodana przez: Sargento_Garcia

Autor

Mariusz Leszczyński Mariusz Leszczyński
Urodzony w 1974 roku w Polsce (Warszawa)
Polski pisarz. Urodził się w Warszawie, ze stolicą związany jest do dziś. Przez całą swoją karierę zawodową skupiał się na prowadzeniu własnego biznesu. Jego największe pasje to film, sport i przede wszystkim literatura. Już jako młodzieniec pisał s...

Pozostałe książki:

Krocząc wśród cierni Bez litości i przebaczenia Ludzkie zwierzę
Wszystkie książki Mariusz Leszczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Różne oblicza zła

WYBÓR REDAKCJI
24.06.2021

Istnieją książki, które pochłaniają bez reszty od pierwszej strony i nie sposób się od nich oderwać, a po skończeniu których wydaje się, że to właśnie TA była najlepszą jaką do tej pory się czytało, absolutnie niezrównaną. Jesteśmy rozemocjonowani, rozbici i rozżaleni, że to koniec. Niewątpliwie w tym momencie "Oblicze zła" jest dla mnie taką ksią... Recenzja książki Oblicze zła

@Logana@Logana × 8

Bomba!

WYBÓR REDAKCJI
4.04.2021

Pana Mariusza poznałam 3 lata temu, kiedy na nasz rynek literacki wszedł z pompą i paradą z tytułem „Krocząc wśród cierni”. Już wtedy wiedziałam, że to będzie jeden z tych Autorów, którzy wiedzą co robią, ciągle pracują nad swoim warsztatem i działają ile mogą, by Czytelnicy tacy jak ja byli zachwyceni jego twórczością. Mam wrażenie, że każda kole... Recenzja książki Oblicze zła

Ogromna tragedia

9.03.2021

Tragedia, która dotyka wielu z nas odbija się na całym naszym życiu, jeśli wiąże się ona z utratą kogoś bliskiego. Niektórzy cierpią płacząc i będąc pogrążonymi w permanentnym smutku i poczuciu poniesionej krzywdy. Natomiast w innych rodzi się chęć zemsty na ludziach, którzy są temu winni lub tylko potencjalnie się do tego przyczynili. Obie wskaza... Recenzja książki Oblicze zła

Trup ściele się gęsto

24.02.2021

"Oprawca stał się ofiarą, a sprawiedliwość niesie kat" Zdanie - tytuł jakim zapoczątkowałam moją recenzję, w wypadku książki autorstwa pana Mariusza Leszczyńskiego, pt. "Oblicze zła", nie jest li tylko porzekadłem. Tutaj trup rzeczywiście się ściele w zastraszającym tempie, a im dalej w książkę tym trupy "produkują się" niemal w ilościach hurtowy... Recenzja książki Oblicze zła

Moja opinia o książce

Opinie

@Wiejska_biblioteczka
2022-02-12
10 /10
Przeczytane Z biblioteki

"Oblicze zła" Mariusza Leszczyńskiego to bardzo dobra powieść, która poruszy wiele czytelniczych emocji.
To mocna, tajemnicza i nieprzewidywalna fabuła, pełna brutalności, sprzeczności i tego, że tutaj nie ma żadnych reguł. W jednej chwili Kat może zmienić się w Ofiarę i na odwrót. Nawet nie wiesz, kim tak naprawdę jest osoba obok Ciebie. Jakie ma myśli, plany i czy jest przyjacielem czy też wrogiem? Możesz być najlepszy, ale wystarczy jeden błąd, jedno traumatyczne przeżycie i nagle Ciebie już nie ma. Jesteś niczym. Ta fabuła to skupisko silnych, różnorodnych emocji, począwszy od sympatii, współczucia, przez obojętność, niedowierzanie, aż do złości, szoku i smutku, no jedna katastrofa ciągnie za sobą kolejne i tak bez opamiętania, bez litości, bez skrupułów, aż na jej końcu poczujesz się niczym ofiara walca.
Dlaczego? Bo są tutaj ofiary- niewinne, zbezczeszczone, poniewierane i cierpiące prawdziwe katusze i to w imię czego? Paranoi, obsesji czy okrutnego bestialstwa? A może wszystkiego po trochu?
W tak ekscytującej powieści nie brakuje wyrazistych, charyzmatycznych i silnych postaci. Para genialnych policjantów, która była już tak blisko KATA i nagle jej nie ma, Anka i jej narzeczony, jej ojciec oraz ten najgorszy, Tomasz. Każdy z nich ma w sobie wolę walki o przetrwanie, determinację i chęć władzy.
Akcję dynamiczna, nieobliczalna, niebezpieczną i przerażająca, gdyż w jednej chwili możesz stracić wszystko. Nawet swoją duszę.
Ta książka jest świetnie ...

× 16 | link |
@Sargento_Garcia
2021-03-12
9 /10
Przeczytane kryminał Sensacja thriller

Wartka i ciekawa akcja obfitująca w nieprzewidywalne zmiany tempa i kierunku, wyraźnie nakreślone postacie. Trup ścieli się gęsto a bohaterowie, co nie zdarza się często, nie mają włączonej opcji Boga lub nieśmiertelności.
Książka licząca 480 strony została przeczytana w jeden dzień, z przerwami wyłącznie na zmiany lokalizacji (dojazd do lub ze szpitala, kolejki do lekarzy, wizyty w laboratoriach) oraz posiłki.

Polecam!

× 15 | link |
@Malwi
2021-09-21
5 /10
Przeczytane

Magiczna okładka i intrygujący tytuł to wszystko zadziałało jak magnes. Dodatkowo zachęcona dobrymi opiniami postanowiłam sięgnąć po tę lekturę. Lubię kryminały i thrillery z szybką akcją i inteligentnym przestępcą dlatego wydawało mi się że będzie to strzał w dziesiątkę.

Po tak dobrze zapowiadającym się początku oczekiwałam powieści która sprawi że trudno mi się będzie od niej oderwać. Niestety mnogość postaci, wyszukanych morderstw, intryg całkowicie nietrzymających się kupy wywołały u mnie ogromne znużenie. W momencie gdy zaczęły wychodzić na jaw powiązania rodzinne bohaterów zrozumiałam co czytelnicy mieli na myśli porównując tę powieść do telenoweli brazylijskiej.

No cóż, nie jest to tajemnicą że ta książka nie przypadła mi do gustu. Niemniej doceniam wkład pracy autora i jego pomysłowość.

× 6 | link |
@Grzechuczyta
2021-03-10
10 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, dzięki doskonałemu stylowi pisarskiemu autora. Podczas lektury targały mną różne emocje negatywne i pozytywne, a całość czytałem z wielkim zainteresowaniem. Okładka przykuwa wzrok czytelnika i jak najbardziej pasuje do zaprezentowanej w książce treści. Bardzo dobrym pomysłem było umiejscowienie akcji u nas w Polsce, przez co cała treść nie wydaje się być taka odległa, a wręcz jest bardziej zrozumiała dla czytelnika, bo została ukazana w naszych realiach prawnych oraz kumoterskich. Pozycja idealna na dwa/trzy wieczory i mogę ją gorąco polecić wszystkim fanom kryminałów opartych na akcji, której przyczyny mogą przytrafić się każdemu z nas.

× 6 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-03-19
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam Współpraca

Śledzę karierę pisarską autora od samego początku i widzę jak z każdą kolejną książką rozwija się jego warsztat. Nie brakuje mu również pomysłów na skomplikowane intrygi, wciągające od pierwszych stron w wir wydarzeń. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej powieści „Oblicze zła”, którą oceniam najwyżej z dotychczasowych. Prócz niesamowicie fascynującej fabuły, świetnie wykreowanych bohaterów, autor wplata również kilka wątków budzących silne emocje. Dodatkowym plusem jest osadzenie akcji w realiach polskich, co jeszcze intensywniej wpływa na odbiór książki.
Anna, młoda adwokatka, zostaje perfidnie wmanewrowana w obronę mordercy własnej siostry. Czy mężczyzna mści się za śmierć swojej rodziny przed laty? A może prawda kryje się dużo głębiej? Mimo, że od pierwszych stron znamy tożsamość sprawcy, zbrodnia jest jedynie preludium w chorej grze psychopaty. Wodzi on za nos nie tylko organy ścigania, ale i czytelnika, realizując swój pokręcony plan, którego skutków nie sposób przewidzieć.
Nie bez znaczenia okazuje się fakt, że w sprawę sprzed lat ingerował jej wpływowy ojciec. Czy wraz z prokuratorem i sędziną manipulowali przy dowodach? Do czego są w stanie posunąć się tym razem?
Z każdą kolejną stroną na jaw wychodzą sekrety z przeszłości, kładące się cieniem na życiu bohaterów. Molestowanie, przemoc i szantaże, zbrodnie i skrzętnie skrywane rodzinne sekrety. Dzieje się naprawdę dużo, jednak autor umiejętnie wiąże...

× 4 | link |
@Marcela
2021-09-20
8 /10
Przeczytane

"Oblicze zła" Mariusz Leszczyński

Wydawnictwo: Lucky
Gatunek: kryminał
Ilość stron: 480
Rok wydania: 2021

Fabuła: Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno, żeby cokolwiek zmienić. Machina zemsty ruszyła. Młoda pani mecenas stanie się elementem rozgrywki w grze, w której karty rozdaje motywowany żądzą zemsty mężczyzna. On nie ma już nic do stracenia. Ona może stracić wszystko. Mimo to kobieta nie cofnie się. A jej determinacja wzrośnie, gdy okaże się, że zatajono przed nią rodzinną tajemnicę.
Kto jest katem, a kto stanie się ofiarą? Czy Anna zdoła ocalić siebie? Czy zło ma zawsze tę samą twarz?
📖
Jakże miłe zaskoczenie! To było moje pierwsze spotkanie z autorem i już teraz wiem, że z pewnością nie ostatnie. Przyznam, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Pierwsze skojarzenie jakie nasunęło mi się podczas lektury to to, że autor pisze w podobnym stylu do Piotra Kościelnego - pan Leszczyński nie patyczkuje się z czytelnikiem. Książka jest dość krwawa i brutalna. Czyli taka jak lubię ;)
📖📖
Lubię takie brutalne kryminały (ta, tak, wiem, nie do końca ze mną w porządku) - im bardziej krwiste tym lepiej. Shirley Jackson kiedyś powiedziała, że gdy ma się małe dzieci pis...

× 1 | link |
@stos_ksiazek
2022-06-24
9 /10
Przeczytane

"Oblicze zła" to kolejna książka Mariusza Leszczyńskiego, jaką udało mi się ostatnio przeczytać. Chciałam sprawdzić, czy ta też będzie tak mocna, jak "Ludzkie zwierzę". Okazuje się, że tu też otrzymujemy mocny, krwawy i szokujący kryminał ;)

Autor zaserwował nam plejadę zła. Zło otacza tu wszystkich i siedzi praktycznie we wszystkich, ale spokojnie obędzie się bez egzorcyzmów. To tylko dobrze znane nam demony pieniądza, władzy, pożądania i innych grzechów rządzących tym światem. Poznajemy wielu bohaterów, a prawie każdy z nich ma swoje mroczne oblicze lub zetknął się z kimś, kto zafundował mu mnóstwo bólu i cierpienia.

Fabuła książki krąży wokół Tomasza Sadowskiego, który gnany chęcią zemsty opracował plan doskonały oraz Anny Klimczak, która została wplątana do jego chorej gry. Morderstwo siostry Anny oraz lawina innych nieszczęść, które spotykają młodą kobietę za sprawą Tomasza. Jak jeden człowiek może zmienić czyjeś życie w piekło i to w tak krótkim czasie? Czy młoda prawniczka wygra z chorym umysłem?

Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Tutaj wszystko dzieje się tak szybko, że nie czuć objętości książki. Chęć dotarcia do korzeni tego zła jest ogromna. Postacie wykreowane na potrzeby historii wypadają bardzo dobrze. Fabuła jest rozbudowana, dlatego poznamy tu dużo osób. Od głównych bohaterów przez organy ścigania i jednowątkowe postacie. Zakończenie książki jest mocne i zaskakujące. Mnie rozbroiło, zresztą tak jak reszta. Chciałoby się powiedzie...

× 1 | link |
@krzychu_and_buk
2022-03-02
5 /10
Przeczytane
@magdag1008
2021-10-21
9 /10
Przeczytane
@adam.ciurko
2021-07-12
8 /10
Przeczytane
@Logana
2021-06-24
10 /10
Przeczytane
@recenzja_na_tacy
2021-05-14
4 /10
Przeczytane
@Bookwizja
2021-04-29
8 /10
@anu_histeria
2021-04-07
6 /10
Przeczytane Polskie kryminały
@Rozchelstana_Owca
2021-04-04
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Oblicze zła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl