Od Orfeusza do studium o Hamlecie : Teatr 13 Rzędów w Opolu 1959-1964

Agnieszka Wójtowicz
Od Orfeusza do studium o Hamlecie : Teatr 13 Rzędów w Opolu 1959-1964
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Spis Treści : Od Orfeusza do Studium o Hamlecie " Jestem komisarz policji Jan Paweł Gawlik". Orfeusz według Jeana Cocteau "Tekst nuży, jeśli nas nie obchodzą jego idee". Kain według George'a Byrona " Największy skandal teatralny naszej doby". Misterium Buffo według Włodzimierza Majakowskiego "... Byliśmy zmuszani do wyingerowania kilku fragmentów pornograficznych". Siakuntala według Kalidasy "Gra z pamięcią". Dziady według Adama Mickiewicza " co za ludzie, co za pokolenie...". Kordian według Juliusza Słowackiego " Tu powinien wkroczyć inspektor BHP". Akropolis według Stanisława Wyspiańskiego "Proszę pana, czy ten teatr jest jeszcze teatrem?". Tragiczne dzieje doktora Fausta według Christophera Marlowe'a "I Hamlet został Żydem". Studium o Hamlecie według Williama Szekspira i Stanisława Wyspiańskiego Dokumenty, listy rozmowy "Teatr 13 Rzędów jak zwykle eksperymentuje. Flaszen i Grotowski nie dają za wygraną". Teatr 13 Rzędów oczach cenzury "Tow. Kraśko. Co to jest za teatr w Opolu "13 Rzędów"..." Dwa listy, jeden dokument "... a miały to być tymczasowo prymitywne warunki pracy". Listy protestacyjne aktorów Nie wolno upraszczać historii. Rozmowa z Edwardem Pochroniem, przewodniczącym Domu Związków Twórczych "Identyfikowałem się z tragicznymi bohaterami". Rozmowa z Kazimierzem Kowalskim, dziennikarzem radiowym i pisarzem "Prowincjo, jak dzikie wino...".Rozmowa z Adamem Kurczyną, aktorem Teatru 13 Rzędów w latach 1956-1960 Być aktorem Grotowskiego. Rozmowa z Zygmuntem Molikiem, aktorem teatru 13 Rzędów i Teatru-Laboratorium w latach 1956-1984 "Oby ci się, dziecko żyło jakoś w tym sierocińcu". Rozmowa z Ewą Lubowiecką, aktorką Teatru 13 Rzędów w latach 1960-1962 Zupełnie jak u Kurosawy. Rozmowa z Wincentym Maszkowskim, autorem scenografii do Misterium Buffo i kostiumów do Siakuntali "Strasznie być wariatem w Polsce". Rozmowa z Jerzym Gurawskim, architektem przestrzeni w Teatrze 13 Rzędów Gajdeburow, Grotowski i Kordian. Rozmowa z Andrzejem Wanatem, krytykiem teatralnym Wojtuś. Rozmowa z Urszulą Bielską, kierownikiem administracyjnym (z dodatkowymi obowiązkami sekretarki) Teatru 13 Rzędów w latach 1962-1964 Impresario. Rozmowa z Jerzym Filingerem, organizatorem pracy artystycznej w Teatrze 13 Rzędów " I dystans do tego świata nie pozwalał mi tam zostać". Rozmowa z Maciejem Prusem, aktorem Teatru 13 Rzędów w latach 1962-1963
ISBN: 978-83-229-2571-3, 9788322925713
Wydawnictwo: Uniwersytet Wrocławski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Od Orfeusza do studium o Hamlecie : Teatr 13 Rzędów w Opolu 1959-1964? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Od Orfeusza do studium o Hamlecie : Teatr 13 Rzędów w Opolu 1959-1964. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl