Odzyskać nadzieję

Małgorzata Lis
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Odzyskać nadzieję
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Po bolesnych doświadczeniach kilku ostatnich lat znane z powieści Wybrać miłość Alicja i Julia decydują się na wyprowadzkę z Warszawy i kontynuowanie swej życiowej podróży w małej podbeskidzkiej wiosce. Niebawem okazuje się, że agroturystyczne Gospodarstwo pod Górką to nie tylko początek ich nowej drogi, lecz także miejsce, w którym można odzyskać straconą dawno nadzieję i odnaleźć zupełnie niespodziewaną miłość.

Małgorzata Lis tym razem zaprasza czytelników na wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim i niczym doświadczony górski przewodnik pokazuje jego najpiękniejsze miejsca. Stały się one scenerią dla pełnej emocji opowieści o ludziach, którzy w pewnym momencie spotkali się na ścieżce życia. Czy odważą się na trud wspólnej wędrówki pod górę, by razem móc zachwycić się widokiem, który można zobaczyć tylko ze szczytu?

Wydanie 1
Data wydania: 2022-06-10
ISBN: 978-83-8201-140-1, 9788382011401
Wydawnictwo: eSPe
Seria: Opowieści z wiary
Stron: 452
dodana przez: maitiri_books_2

Autor

Małgorzata Lis Małgorzata Lis mieszka pod Warszawą z mężem i siedmiorgiem dzieci. Jest autorką powieści obyczajowych, w których obecne i ważne są wartości katolickie, stara się przenieść popularny nurt powieści chrześcijańskich na polski grunt. Z wykształcenia Mał...

Pozostałe książki:

Kocham cię mimo wszystko A na niebie blask od gwiazd Miłość, pies i czekolada Ulecz moje serce Kto naprawi naszą miłość? Przebaczam ci Kiedy znów zakwitną irysy Namaluj mi anioła Odzyskać nadzieję Sekret starych fotografii Wybrać miłość. Powieść o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia
Wszystkie książki Małgorzata Lis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zawsze jest nadzieja

22.05.2022

„Odzyskać nadzieję” to, po powieści „Miłość, pies i czekolada”, moje drugie spotkanie z twórczością Małgorzaty Lis, pisarki, a z wykształcenia nauczycielki historii i historyka sztuki. Głównymi bohaterkami powieści są Alicja i jej córka Julia. Po wielu ciężkich przeżyciach ostatnich lat kobiety decydują się przeprowadzić w góry. Na poddaszu agr... Recenzja książki Odzyskać nadzieję

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@KsiazkowoCzyta
2024-03-25
7 /10
Przeczytane

Książki Małgorzaty Lis są mi już znane i chętnie odkrywam kolejne tytuły spod jej pióra. Pozycja, o której dziś Wam opowiem czekała na swoją kolej przez pewien czas, ale gdy w końcu po nią sięgnęłam czytało mi się ją bardzo dobrze, choć poruszonych jest w niej wiele trudnych tematów.
„Odzyskać nadzieję”, bo właśnie o tej powieści mowa to kolejny tytuł wydany w serii Opowieści z Wiary. Nie jest to typowa kontynuacja, choć poznajemy w niej dalsze losy Alicji i Julii, które obecne były już na kartach powieści „Wybrać miłość”, nie jest jednak konieczna znajomość tamtej historii, aby móc swobodnie czytać tę.
Opowieść rozpoczyna się od tego, że na skutek pewnych trudnych wydarzeń, które zaszły w życiu matki i córki, Alicja podejmuje decyzję o przeprowadzce do brata, który wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Zagórze – malowniczej podbeskidzkiej wiosce.
Dla bohaterek ma to być niejako nowy start. Czy tak się stanie? – czas pokaże. Chociaż początki, jak to zazwyczaj bywa, są dosyć trudne to w końcu kobiety, a zwłaszcza Julka, stają na nogi i powoli snują plany na przyszłość.
W gospodarstwie pojawia się także mało sympatyczny biznesmen Piotr Bednarek, mężczyzna sprawia wrażenie mocno nieprzystępnego dla otoczenia, gburowatego etc. Cóż poradzić kiedy jest on stałym bywalcem siedliska…
Jeśli zaś chodzi o Julię to po odzyskaniu równowagi...

| link |
@maitiri_books_2
2022-05-22
8 /10
Przeczytane

"Odzyskać nadzieję" to bardzo ciepła, ciekawa i poruszająca powieść o miłości, odnajdywaniu swojej drogi i sensu w życiu. I przede wszystkim o sztuce wybaczania, w tym najważniejszej osobie w naszym życiu, czyli sobie. Dobrze i szybko się tę książkę czyta. Pełnokrwiści i wiarygodni bohaterowie zachwycają, a ich historia przekonuje, że zawsze kiedyś wyjdzie słońce. Nigdy nie powinniśmy się poddawać, do końca wierzyć i mieć nadzieję. Ogromnie polecam!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Odzyskać nadzieję. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl