Operacja Pętla Odległe Rubieże

Vladimir Wolff
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Operacja Pętla Odległe Rubieże
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tom II Cyklu "Odległe Rubieże". Pierwszy tom "Kryptonim Burza". W cia?gu zaledwie kilku ostatnich lat ukształtowała sie? polska szkoła fikcji militarnej. Cyklem ?Odległe Rubiez˙e? Vladimir Wolff udowadnia, z˙e nie jest juz˙ uczniem w tej szkole. Stał sie? nauczycielem. Kamil M. S´miałkowski, krytyk, publicysta, badacz kultury popularnej Nareszcie dalszy ciąg wojny z Sowietami! Akcja toczy się nie tylko na lądzie i w powietrzu, ale także na wodach Morza Bałtyckiego. Gratka dla każdego pasjonata drugiej wojny światowej i historii alternatywnej. Maciej Szopa, Polska Zbrojna Kawał dobrej, militarnej literatury ze świetną i wciągającą fabułą. Doskonała inspiracja do poznawania historii. Grzegorz Chojnacki, Historia.org.pl We wrześniu 1939 roku nie doszło do wojny. Wybuchła ze zdwojoną siłą dopiero dwa lata później, gdy w 1941 roku Związek Radziecki napadł na Polskę. Choć Niemcy nie przyłączyły się do wojny w pierwszej jej fazie, to z ich strony również grozi nam niebezpieczeństwo. Główna linia obrony na wschodzie nie została jeszcze sforsowana, ale nikt nie potrafi przewidzieć, jak długo wytrzyma obrona, kiedy oba skrzydła sowieckiej ofensywy zacisną się na podobieństwo kleszczy, definitywnie zgniatając wycofujące się oddziały Armii ?Wilno? i Armii ?Podole?. Związek Radziecki wysyła na front wciąż nowe eszelony, ale prawdziwy niepokój budzi wzmożony atak Sowietów na Finów i odblokowanie Cieśniny Fińskiej. Ogromna flota pod banderą czerwonej gwiazdy wypływa z Kronsztadu, by odciąć Polskę od dostaw zapewnianych przez zachodnich sojuszników i otworzyć nowy front. Rozpoczyna się bitwa o Bałtyk.
Data wydania: 2012-10-01
ISBN: 978-83-62730-12-4, 9788362730124
Wydawnictwo: ENDER
Cykl: Odległe rubieże, tom 2
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320

Autor

Vladimir Wolff Vladimir Wolff od urodzenia związany z zachodnim Pomorzem. Historyk z wykształcenia i zamiłowania. Jego specjalizacja to dzieje Niemiec i Rosji. Znajomość tematu i brak współczesnej polskiej literatury o charakterze politycznym i militarnym sprawiły, że postanowił...

Pozostałe książki:

Stalowa kurtyna Pierwsze starcie Czas odkupienia Władcy chaosu Nie czyń drugiemu
Wszystkie książki Vladimir Wolff

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Operacja Pętla Odległe Rubieże nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

DE
2020-02-19
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Operacja Pętla Odległe Rubieże. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Odległe Rubieże. Kryptonim Burza
Odległe Rubieże. Kryptonim ...
Vladimir Wolff
8/10
We wrześniu 1939 roku nie doszło do wojny. Wybuchła dopiero dwa lata później, ze zdwojoną siłą. W 19...
Szturm straceńców. Odległe rubieże. Tom 3
Szturm straceńców. Odległe ...
Piotr Langenfeld
7/10
Wykrwawione polskie armie trwają w beznadziejnym, jak się wydaje, oporze. Na domiar złego sowieckieg...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl