Opowiadania

Joseph Conrad
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Opowiadania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W wyborze i z posłowiem Magdy Heydel

Proza Josepha Conrada od ponad stu dwudziestu lat wywiera wpływ na największych artystów. Jądro ciemności, Lord Jim czy Nostromo stały się inspiracją dla takich mistrzów, jak T.S. Eliot, Francis Ford Coppola, Bob Dylan czy Czesław Miłosz. Trudno bowiem znaleźć pisarza, który równie przenikliwie potrafiłby opisać kondycję ludzką na styku kultur, w przecięciu tego, co stereotypowo uznajemy za cywilizowane i barbarzyńskie, oczywiste i obce. Ten wielki ironista podważa dogmaty, dystansuje się od ideologii i prawd absolutnych, pozostawiając swoich bohaterów samotnych w rękach ślepego losu. Jedyne, co może ich uratować od klęski, to wierność zobowiązaniom, odpowiedzialność, współczucie, a także banalna, jak by się wydawało, trzeźwość w ocenie sytuacji. Czy to jednak wystarczający oręż w starciu z „pełnokrwistym mięsem życia”? Człowiekiem Conrada targają sprzeczności, ludzka słabość zmienia się w krzyk buntu, który milknie wobec nieprzewidywalności losu i dzikości natury. Porażka wydaje się nieunikniona, a po niej zostaje tylko pustka.

Prezentowane opowiadania są prawdziwymi perłami gatunku. Wybór pokazuje różnorodność tematyki i języka artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych stylistów. Trudno nie ulec urokowi i bogactwu Conradowskich opisów, jego cudownej ironii i zaskakującemu poczuciu humoru oraz głębi, z jaką potrafił odmalować złożoność ludzkiej natury.

Wydanie 3 - Wyd. Czarne
Placówka postępu,
Laguna,
Karain: wspomnienie,
Młodość: opowieść,
Amy Foster,
Anarchista,
Informator.
Opowieść ironiczna
,
Il Conde.
Opowieść żałosna
,
Tajemny towarzysz,
Freya z Siedmiu Wysp,
Wspólnik,
Książę Roman,
Opowieść.
Data wydania: 2024-06-26
ISBN: 978-83-8191-911-1, 9788381919111
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Klasyka [Czarne]
Stron: 384
dodana przez: Vernau
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Joseph Conrad Joseph Conrad
Urodzony 3 grudnia 1857 roku na Ukrainie (Berdyczów)
Joseph Conrad, właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski herbu Nałęcz – pisarz i publicysta polskiego pochodzenia, tworzący w języku angielskim. Józef Korzeniowski był synem pisarza Apollona Korzeniowskiego. Nie ukończywszy gimnazjum wyjechał w 187...

Pozostałe książki:

Jądro ciemności Lord Jim Smuga cienia Tajfun Tajny agent Serce ciemności - spolszczenie Jacka Dukaja Amy Foster Szaleństwo Almayera Murzyn z załogi Narcyza Opowiadania W oczach zachodu Jutro Korsarz Książę Roman Laguna Młodość i inne opowiadania Następcy Nostromo Ocalenie Opowieści niepokojące Placówka postępu Pojedynek The planter of Malata Zwycięstwo Anarchista Bestia Chance Czarny sternik Dusza wojownika Dzieła wybrane t. I-VIII Falk Freja z siedmiu wysp Gaspar ruiz Gospoda pod dwiema wiedźmami Jądro ciemności. Lord Jim Listy Literatura na Świecie 9-10/2018 (566-567) Lord Los Między lądem a morzem Myśli niespokojne Młodość Notatnik osobisty Ze wspomnień Oczekiwanie Opowiadania pisarzy angielskich XIX w. Opowieść Siostry Szpieg The Selected Works of Joseph Conrad U kresu sił Wybór prozy Wykolejeniec Youth WITH The Heart of Darkness & The End of the Tether Ze wspomnień Zwierciadło morza
Wszystkie książki Joseph Conrad

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Opowiadania aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

MA
@mateuszp_87
2022-12-04
7 /10
Przeczytane
@DZIKA_BESTIA
2020-03-11
8 /10
Przeczytane polscy klasyczni Joseph Conrad

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowiadania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl