Opuszczę ją po śmierci

Joanna Linga
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Opuszczę ją po śmierci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Niektóre uczucia prowadzą do grobu

Czternaście lat temu los połączył Rosie i Jamesa, dwójkę zakochanych w sobie nastolatków, po to, by po chwili rozdzielić ich w brutalny sposób.

On – na polecenie ojca wyjechał do Bolonii, gdzie został wciągnięty w strukturę mafii.

Ona – nie potrafiła zrozumieć jego decyzji i została sama…

Po wielu latach spotykają się ponownie, ale teraz nic nie jest tak proste, jak wtedy, gdy byli dziećmi. James podejmuje decyzje, które kładą cień na jego moralności. Snuje intrygi i dalekosiężne plany, a Rosie przypadkiem staje się ich częścią.

Bohaterowie niespodziewanie zostają zmuszeni dokonać wyborów, które zaważą nie tylko na ich odnowionej, pełnej żaru relacji, lecz także na ich życiu... Bo mafię opuszcza się dopiero po śmierci.

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2024-03-05
ISBN: 978-83-8313-955-5, 9788383139555
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 368
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niektóre uczucia prowadzą do grobu...

9.04.2024

Mafijne porachunki, tajemnice i miłość, która przetrwała wbrew wszystkiemu. Rosie i James byli w dzieciństwie najlepszymi przyjaciółmi, najbliższymi powiernikami i pierwszą miłością. Nie mogła zrozumieć, dlaczego pewnego dnia nagle zniknął bez uprzedzenia i słowa pożegnania. Głęboko zraniona i porzucona, nie miała innego wyjścia – musiała ułożyć s... Recenzja książki Opuszczę ją po śmierci

OPUSZCZĘ JĄ PO ŚMIERCI

8.04.2024

Rosie prowadzi spokojne życie u boku swojego narzeczonego. James z kolei jest następcą capo we włoskiej mafii, gdzie za niedługo zmieni swojego ojca. Znali się jako nastolatkowie. Byli parą, ale wyjazd Jamesa wszystko zmienił. Po czternastu latach ponownie się spotykają. Stają ze swoimi uczuciami twarzą w twarz. Dopiero teraz zobaczą jak ten czas... Recenzja książki Opuszczę ją po śmierci

Przeznaczenia nie da się oszukać

4.04.2024

Na pierwszych stronach autorka przedstawiła głównych bohaterów czyli Jamesa i Rosie. Kolejne rozdziały przenoszą nas czternaście lat później. James czyli Ermanno mieszka w Bolonii, Rosie przebywa kolejno w Oksfordzie, Tolucy, a potem w Bolonii. Narratorami przemiennie są James i Rosie. Poznali się w dzieciństwie, pokochali jako nastolatkowie i roz... Recenzja książki Opuszczę ją po śmierci

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@czytam_book
2024-04-06
8 /10
Przeczytane

Lubicie czytać romanse mafijne?

Ja czasem lubię po taką książkę sięgnąć, poczuć ten dreszczyk emocji, brutalności i jednocześnie pikanterii.

„Opuszczę ją po śmierci” Joanna Linga, wydawnictwo Novae Res.

Po wielu latach los połączył ponownie drogi Rosie i Jamesa. Wcześniej zakochani w sobie nastolatkowie, a teraz już dorośli ludzie, którzy mają bagaż doświadczeń.

On pracuje w strukturze bezwzględnej mafii.

Ona prowadzi spokojne życie u boku narzeczonego.

Oboje stają przed dokonaniem wyborów, które mogą zaważyć na ich relacji jak i dalszym życiu.

Od początku historia mnie wciągnęła, akcja toczy się powoli swoim tempem wprowadzając czytelnika w świat bohaterów. Książka jest napisana z poziomu obu postaci, na przemian gdzie na pierwszy plan wychodzą emocje, uczucia oraz rozterki, a mafia jest tylko tłem. Im dalej czytamy to, to ulega zmianie, a mafia wysuwa się na pierwszy plan, tempo fabuły przyspiesza dając czytelnikowi więcej niespodziewanych zwrotów akcji. Bardzo polubiłam Rosie oraz Jamesa, jak i postacie drugoplanowe, jak i trzecioplanowe. Autorka przedstawiła je w sposób bardzo realistyczny, a każda z postaci, których było całkiem sporo wnosiła coś od siebie, uzupełniając całą historię. Oprócz głównej pary bohaterów warto też wspomnieć o Stevenie i Stacy, gdyż ich wątek był również bardzo ciekawie przedstawiony.

...

× 1 | link |
@ewelina.czyta
2024-04-09
8 /10
@kadynkaczyta
2024-04-08
4 /10
@teskonieczna
2024-04-03
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Zabijali, katowali i torturowali. Podpisywali wiele papierów kończących ludzkie żywoty lub zmieniających je w koszmar. Byli zamykani w różnych wymyślnych przez Ottavia pokojach zabaw, gdzie każdego ostatniego tygodnia w miesiącu musieli jako dzieci zabijać niewinnych ludzi.
Ojciec wpoił mi kilkadziesiąt zasad. Każda była bardziej rygorystyczna od poprzedniej. „Nie błagaj nikogo o życie i nie waż się odbierać go sobie sam.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl