Oślepłe źrenice

Kazimierz Korkozowicz
Książka Oślepłe źrenice
Książka Oślepłe źrenice
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Akcja kolejnej części cyklu powieściowego z czasów Jana III Sobieskiego rozgrywa się w latach poprzedzających słynną odsiecz wiedeńską, kiedy to Rzeczpospolita dokonywała zasadniczej reorientacji swoich dotychczasowych sojuszy, co miało na celu nie tylko odparcie niebezpiecznego Imperium Osmańskiego, ale i odzyskanie Prus, Pomorza, Śląska i ułożenie dobrych stosunków z Moskwą. Ten ciąg faktów historycznych jest interesująco wpleciony w fabułę kontynuującą losy poznanych już uprzednio postaci i zawiązane wątki. Ale "Oślepłe źrenice" można czytać jako osobną całość, gdyż podstawowa akcja nie nawiązuje do przedtem opublikowanych tomów cyklu. Oficer królewski do specjalnych poruczeń otrzymuje tajną misję. Czy uda mu się odnaleźć głównego rezydenta tureckiej sieci szpiegowskiej we Lwowie? Danych jest niewiele, a rozwikłanie zagadki miejscami przypomina najlepsze współczesne opowieści detektywistyczne.  
Data wydania: 1981
ISBN: 83-11-06622-1, 8311066221
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Cykl: Ostatni zwycięzca, tom 4
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Oślepłe źrenice? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Oślepłe źrenice. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}