Laur i kadzidło

Kazimierz Korkozowicz
Książka Laur i kadzidło
Książka Laur i kadzidło
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Piąta część cyklu powieści historycznych, z których każdy stanowi odrębną całość opowiada o końcowym okresie panowania Jana III Sobieskiego. Były to lata pozornie pełne sukcesów militarnych, dość wspomnieć choćby odsiecz wiedeńską czy mniej znaną, a bardziej cenioną przez samego króla bitwę pod Parkanami, kiedy to dzięki niezwykłemu kunsztowi wojennemu "ostatniego zwycięzcy" z licznej armii tureckiej pozostały znikome niedobitki. Zarazem lata ofensywy dyplomatycznej owocującej nie tylko Ligą do walk z muzułmanami, ale i sojuszem z Francją i ważnym pokojowym aliansem z Moskwą. A jednocześnie było to najbardziej tragiczne piętnastolecie Rzeczypospolitej Obojga Narodów aż do czasów saskich. Ten pozorny paradoks, a raczej ironię Historii obrazuje w niniejszej książce Kazimierz Korkozowicz. Czytelnik znajdzie tu również dalsze dzieje dwóch przyjaciół nieodmiennie pozostających w tajnej służbie polskiego monarchy. Ich przygody i wyprawy są nie mniej pasjonujące niż w poprzednich tomach tego cyklu.  
Data wydania: 1982
ISBN: 83-11-06702-3, 8311067023
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Cykl: Ostatni zwycięzca, tom 5
Stron: 260

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Laur i kadzidło nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Laur i kadzidło. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}