Pałac zdrady

Jason Matthews
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Pałac zdrady
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Kontynuacja Czerwonej jaskółki, druga część trylogii. Kapitan Dominika Jegorowa, agentka rosyjskiej SWR, wraca do moskiewskiej centrali, gdzie zostaje podwładną psychopatycznego sadysty Aleksieja Ziuganowa, szefa kontrwywiadu SWR. Jest teraz podwójną agentką i wciąż kocha się w Nathanielu Nashu, swoim prowadzącym. Na rozkaz prezydenta Putina jedzie do Wiednia, żeby zwerbować irańskiego naukowca, specjalistę od wzbogacania uranu (Irańczycy planują zakup posadzki antysejsmicznej do tajnego ośrodka badań nuklearnych). Dominika szantażuje go i pozyskuje. Zazdrosny o jej sukcesy Ziuganow nasyła na nią swoich zbirów.
Tytuł oryginalny: Palace of treason
Data wydania: 2018-05-09
ISBN: 978-83-8031-994-3, 9788380319943
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Czerwona jaskółka, tom 2
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 560
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jason Matthews Jason Matthews
Urodzony w 1951 roku w USA
Jason Matthews jest emerytowanym oficerem CIA, który pracował w NCS. Ponad 33-letnia kariera jako pracownik operacyjny, dostarczyła mu wielu doświadczeń i wiedzy na temat sytuacji politycznej licznych krajów świata. Jego debiutancka powieść "Czerwon...

Pozostałe książki:

Czerwona jaskółka Kandydat Kremla Pałac zdrady
Wszystkie książki Jason Matthews

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pałac zdrady? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2024-01-21
8 /10
Przeczytane 2024 Zagraniczni autorzy 2024

Świetna kontynuacja pierwszej części. Przy czym należy pamiętać, że tej dość obszernej książki nie da się przeczytać w dwa wieczory. Książka wymaga uwagi i zaangażowania. Dobrze też jest znać pierwszą część, ponieważ ułatwia to znacznie poznanie głównych bohaterów tej szpiegowskiej powieści. Świat agentów wywiadu czy kontrwywiadu, sposoby pozyskiwania i ochrony informatorów, ” likwidowania” zagrożeń, prowadzenia obserwacji, inwigilacji, szkolenia czy zwykłej chciwości autor pokazuje bez różowych okularów. Wszystko jest niebezpieczne, ukryte, zmanipulowane, brutalne, bezduszne itd. I wszystko to ma celu ochronę państwa i obywateli albo zapewnienie sobie władzy i posłuchu, albo zwyczajnie chęci zarobku. Zależne to jest od poszczególnych agend w różnych krajach i oczywiście pracujących w nich osób, z których każda może mieć inny motyw pracy . Akcja „ Pałacu zdrady” rozgrywa się w kilku krajach i pokazuje różne zależności poszczególnych służb. Super książka na zimowe wieczory.

× 20 | link |
@Vernau
2021-03-18
Przeczytane Sensacja - thriller

„Pałac zdrady” to znakomita kontynuacja historii o podwójnej agentce z rosyjskiej służby wywiadowczej, kapitan Dominice Jegorowej i Nathanielu Nashu – oficerze amerykańskiego wywiadu.

Autor książki, Jason Matthews jest emerytowanym agentem CIA, czyli amerykańskiego wywiadu. Pracował w nim ponad trzydzieści lat i rekrutował szpiegów poza granicami USA, między innymi w byłym bloku sowieckim. To tym bardziej, czyni tę powieść atrakcyjną i wiarygodną.

Dominice i Natowi udało się zwerbować irańskiego naukowca biorącego udział w tajnym projekcie nuklearnym. Akcja dzieje się w Rosji, Stanach Zjednoczonych oraz Wiedniu, nazywanym stolicą szpiegów.

Jason Matthews bardzo dobrze pisze, więc czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność. Jest tu wszystko, co powinno się znaleźć w klasycznej powieści szpiegowskiej: walka wywiadów rosyjskiego, amerykańskiego, irańskiego, wątek romantyczny, dobrze pokazane tło polityczne Rosji i USA.

Ciekawostką całej serii jest zakończenie każdego rozdziału przepisem kulinarnym na potrawę, o której była w nim mowa.

Gdyby komuś nie chciało się czytać, to przypadkiem na youtubie znalazłam fragmenty audiobooka (do słuchania jest ok. 2 godzin z 19 godzin całej książki), który czyta Kamila Baar-Kochańska, choć muszę przyznać, że do tej powieści bardziej pasowałby mi męski głos.

Jak widać po serii „Czerwona jaskółka” i Vincencie V. Seversk...

× 13 | link |
@rainestrella95
2022-03-05
10 /10
Przeczytane audiobook powieść szpiegowska

Moim zdaniem jest to świetna powieść szpiegowska, bardzo realistycznie przedstawiona od strony zarówno zderzenia różnych kultur, jak i ich wywiadów. Ponadto idealnie pokazuje niezmiennie spaczone poglądy Putina. Jakże aktualne w obecnej sytuacji związanej z Ukrainą.

× 1 | link |
@Milena_Koziak
@Milena_Koziak
2021-05-16
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

W Helsinkach Gable uważnie obserwował młodego Natea. Regularnie kopał go w tyłek i udzielał cennych lekcji: zawsze kryj swojego agenta, nigdy nie ufaj tym ciastkożernym urzędasom z Langley, podejmuj trudne decyzje operacyjne i nie przejmuj się tą zasraną polityką.
Wymienili spojrzenia. Nielegał stanowiłby duży problem. Od zarania dziejów szpiegostwa idealnym rozwiązaniem był zagraniczny szpieg pod cywilną przykrywką, udający tubylca anonimowy agent ze szczegółowo przygotowaną legendą, ktoś mówiący płynnie kolokwialnym językiem danego kraju, prowadzący bezbarwne życie i mający zwyczajną, monotonną pracę. Brak oficjalnego statusu. Brak związków ze służbami dyplomatycznymi. Brak związków ze służbami wywiadowczymi. Brak jakiegokolwiek profilu - taki ktoś mógł prowadzić najcenniejszych informatorów . Benford i wezwani przez niego specjaliści dobrze wiedzieli, że nikt nie przygotowuje i nie rozmieszcza nielegałów tak dobrze, jak Rosjanie.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czerwona jaskółka
Czerwona jaskółka
Jason Matthews
7.9/10
Powieść sensacyjna pióra byłego agenta CIA. Takiej historii szpiegowskiej jeszcze nie czytaliście!...
Kandydat Kremla
Kandydat Kremla
Jason Matthews
7.4/10
Ostatnia część trylogii Czerwona jaskółka. Szefowa rosyjskiego kontrwywiadu Dominika Egorova i jej...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl