Czerwona jaskółka

Jason Matthews
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Czerwona jaskółka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Szokująca powieść sensacyjna bogata w szczegóły, które może znać jedynie były agent CIA. Tło książki stanowi współczesna, rządzona przez niebieskookiego, pozbawionego jakichkolwiek wątpliwości Władimira Putina. Agentka wywiadu, Dominika Jegorowa, którą wbrew jej woli wyszkolono na „wróbla”, czyli zawodową uwodzicielkę, ma podjąć walkę z Nathanielem Nashem, agentem CIA, oficerem prowadzącym niezwykle ważnego dla Amerykanów rosyjskiego „kreta” - podwójnego szpiega. Jason Matthews, były agent CIA, opowiada fascynująca i mrożącą krew w żyłach historię, malując niezapomniane portrety kolejnych bohaterów: od sadystycznego „mechanika” ze Specnazu, który wykonuje wyroki Kremla, poprzez zmęczonego życiem szefa CIA, który opiera się karierowiczom z Waszyngtona, aż po MARMURA, bezcennego rosyjskiego „kreta” – podwójnego agenta. Autor tej bogatej w szczegóły, żywej, doskonale napisanej książki czerpie pełnymi garściami ze swoich życiowych doświadczeń, włącznie z tymi dotyczącymi szpiegostwa, kontrwywiadu, nadzoru, rekrutowania szpiegów, cyberwojny, a także kryptokomunikacji i rosyjskiego „szpiegowskiego proszku”. Szpiegowski thriller z Jennifer Lawrence od 2 marca w kinach!
Tytuł oryginalny: Red Sparrow
Data wydania: 2018-02-28
ISBN: 978-83-8031-993-6, 9788380319936
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Czerwona jaskółka, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 528
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Jason Matthews Jason Matthews
Urodzony w 1951 roku w USA
Jason Matthews jest emerytowanym oficerem CIA, który pracował w NCS. Ponad 33-letnia kariera jako pracownik operacyjny, dostarczyła mu wielu doświadczeń i wiedzy na temat sytuacji politycznej licznych krajów świata. Jego debiutancka powieść "Czerwon...

Pozostałe książki:

Pałac zdrady Kandydat Kremla
Wszystkie książki Jason Matthews

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Czerwona jaskółka”

5.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Czerwona jaskółka” Jason Matthews Nathaniel Nash należał do niewielkiej grupy agentów CIA, którzy zostali przeszkoleni do działania na terenie wroga. Przemierzał teraz moskiewskie uliczki, zmierzając na spotkanie z Marmurem, który miał im do przekazania tajne dokumenty. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem i przykrywka agenta w Moskwie ... {} Recenzja książki Czerwona jaskółka

@ReniBook@ReniBook {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Dobra, współczesna powieść szpiegowska, jej akacja rozgrywa się pod rządami Władimira Putina. Odznacza się fachowo skonstruowaną fabułą, autorem publikacji jest były agent CIA.

Dominika Jegorova jako agentka wywiadu (wyszkolona na tzw. ''czerwoną jaskółkę") musi stoczyć walkę z przeciwnikiem. Nathaniel Nash jest oficerem prowadzącym podwójnego szpiega. Za wszelką cenę stara się go ukryć, ale FSB jest na ich tropie.

Co zrobią nasi bohaterowie?

{}× 2 | link |
@Libro
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Utalentowana, temperamentna, silna i pokrzywdzona kobieta będąca częścią nieprzewidywalnego rosyjskiego wywiadu, w imię głęboko ukrytych własnych wartości dzielnie stawia czoło wielu napływającym zewsząd zawiłościom, intrygom, manipulacjom i pułapkom z rozmaitymi rezultatami. Mimo młodego wieku zna różne odmiany: smaku goryczy, podłości człowieka i technik pociągania za sznurki przez władzę. Przebijając się przez gąszcz ról, które jej narzucono, kryjąc się w cieniu masek przywdzianych już nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i pragnienia przezwyciężenia wszystkich, wzorowo nie puszczając się pozorów, pozwalających utrzymać się na powierzchni szpiegowskiego światka główna bohaterka zderza się co rusz ze stworzoną momentami specjalnie tylko dla niej rzeczywistością, która równie dobrze może przynieść zagładę jak i wyzwolenie.

Lekko prowadzona i dająca do myślenia narracja przyjemnie kontrastuje i współgra z niebanalną treścią powoli rozkręcających się rozdziałów. Bohaterowie pojawiają się stopniowo w interesujący sposób, informacje napływają w starannie odmierzonej ilości a dokładnie i rewelacyjnie przemyślana fabuła swym nierównomiernym tempem, zwrotami i rozgałęzieniami prowadzi czytelnika w emocjonującą podróż przez gąszcz karkołomnych i newralgicznych operacji. Niebezpiecznie napięta atmosfera niejednokrotnie przepełnia i doprowadza do niezwykłej ciężkości powietrze dziejących się akcji, gdzie powodzenie misji staje się nieprzeniknionym punktem ukrytym we m...

{} | link |
@zaczytana.archiwistka
2021-07-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Vernau
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Sensacja - thriller
KA
2020-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@kladzia_s
2020-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane 2020
@Anna88
2020-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Moje książki
@ReniBook
2020-02-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
JA
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@dvdevil_2
2019-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czerwona jaskółka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pałac zdrady
Pałac zdrady
Jason Matthews
{}6/10
Kontynuacja Czerwonej jaskółki, druga część trylogii. Kapitan Dominika Jegorowa, agentka rosyjskiej ...
Kandydat Kremla
Kandydat Kremla
Jason Matthews
{}6.7/10
Ostatnia część trylogii Czerwona jaskółka. Szefowa rosyjskiego kontrwywiadu Dominika Egorova i jej...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl