Palimpsest

M. Catherynne, Catherynne M. Valente
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Palimpsest
Książka Palimpsest
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Między życiem i śmiercią, snem i jawą, przy dworcu kolejowym poza krańcami świata znajduje się miasto Palimpsest. Trafienie do niego jest cudem, tajemnicą, darem i przekleństwem podróż jest zastrzeżona dla tych, którzy zawsze wierzyli, że istnieje jeszcze inny świat poza tym, który na co dzień postrzegamy. Ci, który dane jest do niego trafić, zostają naznaczeni – po upojnej nocy na ich skórze pojawia się wytatuowana mapa cudownego miasta. Do tego królestwa pociągów-widm, lwich kapłanów, żywych kanji i kanałów pełnych śmietanki przybywa czworo podróżnych: Oleg - ślusarz z Nowego Jorku November – pszczelarka Ludovico – introligator, specjalista od oprawiania białych kruków i młoda Japonka imieniem Sei. Każde z nich straciło coś ważnego – żonę, kochanka, siostrę, cel w życiu. to, co znajdą w Palimpseście, przejdzie ich najśmielsze wyobrażenia . Cudownie napisany i zachwycająco pomysłowy „Palimpsest” to książka dla wszystkich tych, którzy kochają stare mapy i odczuwają tęsknotę na dźwięk turkoczącego nocą pociągu. Współczesne arcydzieło, opowiedziane niepowtarzalnym głosem i z wyjątkową wrażliwością. W „Palimpseście” Catherynne M. Valente po prostu zwaliła mnie z nóg mistrzostwem w posługiwaniu się językiem – gęstym, opanowanym, narkotycznym, odpowiednim dla opowieści o dziwnej miłości i oglądanych w halucynacjach miastach” – pisze Warren Ellis, autor „Transmetropolitana”. „Opowieści sieroty” wprowadziły czytelników w niepowtarzalny i odurzający świat wyobraźni Catherynne M. Valente. Tym razem autorka tworzy lirycznie erotyczne miejsce magiczne, w którym groteska miesza się z pięknem, a podróż do niego zaczyna się od pocałunku nieznajomego…
Data wydania: 2010-07-01
ISBN: 978-83-7480-176-8, 9788374801768
Wydawnictwo: MAG
Serie: Uczta Wyobraźni
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miasto sennych wizji

Catherynne M. Valente zapewne jest już doskonale znana polskim fanom ambitnej i nieschematycznej fantastyki, a to za sprawą baśniowej, misternie splecionej kompozycji barwnych, wielowymiarowych obrazów zamkniętych w filigranowej klatce słów – dwutomowej powieści ‘Opowieści sieroty’, która ukazała się w roku 2009 nakładem wydawnictwa MAG. ‘Palimpsest’ jest kolejną książką autorki przetłumaczoną na język polski i umieszczoną w zdobywającej coraz szerszy rozgłos serii ‘Uczta Wyobraźni’. Akcja rozgrywa się na pograniczu dwóch światów – realiów znanych nam z szarej codzienności oraz mistycznego Pa... czytaj dalej »

@Jezebel @Jezebel

Moja opinia o książce

Opinie
@Bella17
@Bella17
2011-07-22
Przeczytane (2011-07-22)
Fajna. Zupelnie inna od "Opowiesci sieroty", ale takze ma ten charakterystyczny klimat, ktory tak oczarowuje czytelnika;)
serce | link |
@Beata_
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@kasandra
@kasandra
2011-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2011-10-06) Posiadam
@Makusia
@Makusia
2010-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2010-08-18) Na półce
@Jezebel
@Jezebel
2010-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2010-08-10) Posiadane

Co czytać po książce “Palimpsest”- M. Catherynne

Książka Tam gdzie fiordy: Antologia nowel i opowiadań norweskich
Tam gdzie fiordy: Antologia... Hans Aaurud, Bernhard Folkestad, Arthur Omre, Magnhild Haalke ...
{}10/10
Książka Serce Indii
Serce Indii Mark Tully
{}8/10
Książka Skrzypce
Skrzypce Anne Rice
{}5.3/10
Smutek Triany jest niezwykle głęboki, wręcz bezgraniczny. Śm...
Książka Nekya
Nekya Marcin Siwek
{}10/10
Siwek pisze o narodzinach tragedii z ducha muzyki. Pasyjnie ...
Książka Ukryte twarze
Ukryte twarze Dali Salvador
{}10/10
Jedyna powieść genialnego surrealisty. Namiętna miłość, wiel...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się