Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory

Piotr Kulpa
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Twoje marzenie o spokojnym życiu w odziedziczonym domu w starogórskiej wsi pękło jak łańcuch piły, którą usiłowałeś je wyrzeźbić. Rodzina, w którą chciałeś tchnąć nowe życie, odwraca się od ciebie, bałamucona przez charyzmatycznego „przyjaciela domu”, Gajgara. Brudna przeszłość, zostawiona w stolicy, dopada cię i ograbia z nadziei. Ale najgorsze dopiero przed tobą – prawda o sobie, o tym, na co cię stać, gdy nikt nie patrzy. Pętla wokół Smutów zaciska się. Kto jest temu winien, pytają. Odpowiedzi coraz bardziej ich od siebie oddalają i dezorientują. Magda traci zaufanie do męża. Czaruś buntuje się przeciw rodzicom i ucieka z domu. Tymoteusz w obawie przed wyjawieniem mrocznej tajemnicy rezygnuje z możliwości uleczenia syna. Ta kropla przepełnia czarę goryczy. Po wypadku Tymka w szopie nic nie będzie takie samo. W zamian za uratowanie życia Smuta staje się zakładnikiem Bargieła, który za pomocą mandragory realizuje swój szatański plan... Rozkoszuj się atmosferą Wisiołów i sięgnij po trzeci tom cyklu – `Trzeba to zabić`. Tylko pamiętaj – ten mrok uzależnia!
Data wydania: 2014
Wydawnictwo: Videograf
Cykl: Pan na Wisiołach, tom 2
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

T.T. Pan na Wisiołach .Trzeba to zabić Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko
Wszystkie książki Piotr Kulpa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Smutowie

8.08.2014

Po przerażającym Mrocznym Siedlisku nareszcie nadszedł czas na kontynuacje serii. Przyszedł lipiec, a razem z nim "Krzyk Mandragory". Powieść, którą nie sposób nie nazwać horrorem... Pętla wokół Smutów zaciska się. Kto jest temu winien, pytają. Odpowiedzi coraz bardziej ich od siebie oddalają i dezorientują. Magda traci zaufanie do męża. Czaruś bu... Recenzja książki Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-02-24
6 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Kulpa Piotr

Jakiś czas i parę książek temu przeczytałam powieść Piotra Kulpy '' Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko '' . Była to pierwsza część trzyczęściowego cyklu . Parę dni temu zabrałam się za część drugą zatytułowaną '' Krzyk Mandragory '' i znowu wylądowałam w Wisiołach . A tam , oj dzieje się dzieje . :) Przede wszystkim na pierwszy plan rzeczywiście wysuwa się mandragora , której to korzeń żują chyba wszyscy , bardziej lub mniej świadomie , na wszystkie dolegliwości , tak fizyczne jak i te smutno - depresyjne . A tak poważnie , w rodzinie Smutów nie dzieje się za dobrze . Małżonkowie nie potrafią się porozumieć . zwłaszcza jeśli chodzi o to czy trzeba zabrać Czarusia do znachora Krużgana by odzyskał mowę , czy też nie . Czaruś bardzo chce mówić , chce przecież tyle rzeczy opowiedzieć swojej jedynej przyjaciółce ze szkoły , niewidomej Mariance . Matka chłopca , Magda też bardzo chce aby syn odzyskał mowę . Jednak ojciec Tymoteusz Smuta ma swoją tajemnicę , zrobił coś ,dawno temu , w czasach ostrego picia , co jak się okazuje Czaruś doskonale pamięta . Tata Tymek więc ma wszelkie powody ku temu , by nie zgodzić się na odzyskanie mowy przez Czarusia . To wszystko powoduje że rodzina żyje w ciągłym napięciu , Czaruś dodatkowo obrywa w szkole od kolegów . Przytłoczony tym wszystkim , chłopiec ucieka z domu . Bargieł , znany nam z pierwszej części nieśmiertelny cygan , nadal realizuje swój diabelski plan pozyskania nowych ciał dla siebie i swojej martwej ukochanej , w jaki sposób...

| link |
@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Współpraca Posiadam

Pętla wokół Smutów zaciska się. Kto jest temu winien, pytają. Odpowiedzi coraz bardziej ich od siebie oddalają i dezorientują. Magda traci zaufanie do męża. Czaruś buntuje się przeciw rodzicom i ucieka z domu. Tymoteusz w obawie przed wyjawieniem mrocznej tajemnicy rezygnuje z możliwości uleczenia syna. Ta kropla przepełnia czarę goryczy. Po wypadku Tymka w szopie nic nie będzie takie samo. W zamian za uratowanie życia Smuta staje się zakładnikiem Bargieła, który za pomocą mandragory realizuje swój szatański plan.
Tymczasem rodziną Smutów interesują się agenci CBA, co jeszcze bardziej komplikuje niełatwą sytuację Tymoteusza. Uwięziony w ciele Cygana, rozdarty między żoną a demonicą, narażony na wrogość mieszkańców wioski, próbuje nade wszystko ratować syna, który całkowicie zagubił się w lawinie krwawych wydarzeń…

Duszna atmosfera znana z tomu pierwszego narasta z każdą stroną.
Nic nie jest tym czym się wydaje, bohaterowie zmieniają się z każdym zdaniem, sytuacją.
Bohaterowie przyzwyczajają się do życia w odciętej od świata wiosce, a jej mieszkańcy odkrywają przed nimi coraz więcej swoich mrocznych sekretów.
Ciekawym zabiegiem zastosowanym w tej powieści jest to, że każdy mieszkaniec wsi jest w jakimś stopniu narratorem snutej opowieści, nie tylko tłem do głównego wątku.
Atmosfera pełna zła i półcieni wzmaga uczucie zagrożenia, nie tylko u bohaterów, ale i u czytelnika.

Co będzie dalej, czy rodzina Smutów ocali siebie i swoje dusze?
...

| link |
@MichalL
2020-04-19
6 /10
Przeczytane Posiadam
@Oktaryna
2020-02-26
7 /10
Przeczytane 2016 > Legimi
@Natula
2020-02-24
7 /10
Przeczytane Zjawy, upiory i inne stwory
@Asamitt
2020-02-16
8 /10
Przeczytane Polscy autorzy Horror/Groza ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe
@Home_Wolf
2019-12-04
7 /10
TO
2017-04-30
10 /10
Przeczytane
@Corunia
2017-03-03
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko
Pan na Wisiołach. Mroczne s...
Piotr Kulpa
6.5/10
Jeśli jesteś "nim" - czy wkroczysz w świat koszmaru, gdy trzeba będzie ratować rodzinę? A co, jeśl...
Pan na Wisiołach .Trzeba to zabić
Pan na Wisiołach .Trzeba to...
Piotr Kulpa
6.2/10
Trzecia część cyklu o demonicznej wiosce zamieszkałej przez starców; dalsze losy rodziny mieszczuchó...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl