Panaceum

Agnieszka Sudomir
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Panaceum
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Z nieba leje się żar, Łódź dusi się w kurzu, a komisarz Blattner walczy z własnymi demonami. W takich warunkach przyjdzie mu prowadzić kolejne trudne śledztwo. W jednym z apartamentowców policja odkrywa ciało młodej pięknej kobiety – uzdolnionej lekarki, której życie przypominało bajkę. W trakcie dochodzenia Blattner musi zbadać środowisko neurochirurgów. Światek wybitnych specjalistów okazuje się jednak bardziej hermetyczny, niż się spodziewał. Czy to specyfika zawodu, czy pracownicy szpitala coś ukrywają? Pojawiają się kolejne ofiary, a ślady zdają się prowadzić do znanego neurochirurga, niepodważalnego autorytetu w swojej dziedzinie. Nic tu jednak nie jest proste ani oczywiste. Rozwiązanie sprawy zaskakuje nie tylko śledczych, ale także środowisko medyków.  
Data wydania: 2019-04-30
ISBN: 978-83-7995-229-8, 9788379952298
Wydawnictwo: Literate
Cykl: Miasto obiecane, tom 2
Stron: 460
dodana przez: Mirko

Autor

Agnieszka Sudomir Agnieszka Sudomir Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Urodzona w Łodzi, obecnie mieszka w Warszawie. Publikowała wiersze i artykuły w czasopismach literackich „Topos” oraz „Fraza”. Autorka dwóch tomów poetyckich: „Albo krzycz” i „Hiszpańskie koro...

Pozostałe książki:

Szablon Faza REM Fantazmaty I Siła jej piękna. Antologia Efekt pominięcia
Wszystkie książki Agnieszka Sudomir

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Panaceum? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Bibliotecznie
2019-07-08
8 /10
Przeczytane

Z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po "Panaceum", ponieważ to kontynuacja powieści "Faza REM", którą czytało mi się całkiem nieźle. Byłam ciekawa, co słychać u komisarza Blattnera, no i po raz kolejny miałam okazję wyłapać opisane w tekście miejsca w Łodzi, które kojarzę. Może nie jest ich zbyt wiele, bo nie znam dobrze tego miasta, ale i tak była to dodatkowa atrakcja podczas lektury.

Tym razem akcja powieści skupia się wokół jednego z łódzkich szpitali. Zostaje zamordowana pracująca tam młoda lekarka. Kobieta jest piękna, dość majętna i odnosi znaczne sukcesy. Trudno znaleźć w jej przypadku motyw, jaki mógłby mieć morderca. Nie mija wiele czasu, a ginie kolejna osoba związana z tym samym szpitalem. Policjanci szukają powiązań między zamordowanymi. Kręcą się w kółko, nie wiedząc, gdzie i kogo szukać. Zbyt wiele tropów wywołuje chaos w śledztwie. Do tego przesłuchiwani lekarze wcale nie są chętni do współpracy. Policja znajduje coraz więcej dowodów świadczących o winie jednego z wybitnych neurochirurgów. Kiedy już prawie mają mordercę, sytuacja komplikuje się, a policjanci w jednej chwili zostają z niczym. Czy komisarz Blattner zdoła złożyć wszystkie elementy tej makabrycznej układanki? Ile osób zginie, zanim policja zdoła złamać hermetyczność środowiska lekarzy łódzkiego szpitala?

Kryminalne zagadki opisywane w tej serii nierozerwalnie łączą się z warstwą obyczajową. Dzięki temu obserwujemy nie tylko pracę policjantów, ale także ich życie osobiste. Kom...

| link |
@yantri
2021-04-15
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2020-05-23
7 /10
Przeczytane Kryminał
@e-ela55
2019-11-23
3 /10
Przeczytane F/audiobook
@Julka_2
2019-09-28
9 /10
Przeczytane
KS
2019-09-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Panaceum. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Faza REM
Faza REM
Agnieszka Sudomir
7.4/10
Łódź, niegdyś Ziemia Obiecana, dzisiaj miasto pogrążone w nostalgii. W bloku na Bałutach zamordowano...
Efekt pominięcia
Efekt pominięcia
Agnieszka Sudomir
8/10
Ponure jesienne popołudnie. Na policję zgłasza się niepozorny człowiek – twierdzi, że widział ukryt...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl