Pani mecenas ucieka. Gosposia z dyplomem

Pani mecenas ucieka. Gosposia z dyplomem
3.47
Ocena 3.47 na 5 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Młoda prawniczka, bez pojęcia o pracach domowych, przypadkowo zostaje gosposi...
Młoda prawniczka, bez pojęcia o pracach domowych, przypadkowo zostaje gosposią Samantha - świetna prawniczka z londyńskiego City - popełnia fatalny błąd, ucieka w szoku z biura i przypadkowo zostaje... gosposią! Jej pracodawcy nie mają pojęcia, że obsługuje ich absolwentka Harvardu z ilorazem int...
Pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 9788324702008
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI

Recenzje

Chyba nie mówią tego poważnie!
Samantha Sweeting jest wziętym prawnikiem w londyńskim City. Od siedmiu lat jest zatrudniona w jednej z najbardziej renomowanych firm w mieście. Pracuje dwadzieścia cztery godziny na dobę, mało śpi, niezdrowo jada, jest potwornie zestresowana i nie ma czasu na nic. Kiedy wreszcie jest już o krok ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Goszka
@Goszka 2015-10-24
Przeczytane (2015-10-24)
"Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet...". Ten fragment z popularnej piosenki Maryli Rodowicz doskonale opisuje fabułę powieści Sophie Kinselli. Samantha dobija trzydziestki i popełnia błąd, który kosztuje ją utratę pracy i zniszczenie kariery. Przeżywając załamanie nerwowe, wsiada do pociągu i wyjeżdża do zapomnianego przez Boga miasteczka. Omylnie wzięta za gosposię, dostaje zatrudnienie u ekscentrycznej pary i uczy się żyć na nowo. Nie będę dopisywać do tej książki nieistniejącej filozofii. Owszem, jest tutaj słowo o odnajdywaniu siebie, życiu powoli i cieszeniu się każdą chwilą, ale "Pani mecenas ucieka" to przede wszystkim literatura komediowa. Prosta zarówno w języku, jak i fabule, i całkiem przyjemna, należy nadmienić. Miło spędzone trzy godziny.
@boopoland
@boopoland 2008-07-08
przed podejsciem do tej ksiazki przeczytalam "nie powiesz nikomu?" tej samej autorki. to byl blad. w porownaniu do tamtej ksiazki "pani mecenas..." wypada blado, zeby nie powiedziec, ze nie dorasta tamtej ksiazce do piet. brakuje tutaj humoru smiesznych sytuacji, po prostu tego czegos co przykuwa na dluzej uwage czytelnika. dla mnie czytanie tej ksiazki bylo niczym brniecie przez wysoka zaspe sniegu, meczace. owszem sa momenty nawet ciekawe i dosyc zabawne, jednak nie do konca do mnie wszystko trafialo. byc moze dlatego, ze nie jestem dobrze zarabiajaca prawniczka z londynskiego City, nie mam problemu z gotowaniem, sprzataniem czy przyszywaniem guzikow. koniec koncow daje 3.
@grzej
@grzej 2010-07-13
Przeczytane (2010-07-13)
Osobiście uważam, że nie potrzeba dowcipu tryskającego z każdej strony książki, aby była ona ciekawa. Powieść tę przeczytałam niemalże na jednym tchu - historia bohaterki jest nie tylko ciekawa, ale też pouczająca, pokazuje współczesnym ludziom, że w życiu nie liczy się wyłącznie kariera, a w biegu dnia codziennego należy się zatrzymać i choć przez chwilę odetchnąć. Książka jest utrzymana z lekkiej atmosferze, jednak końcówkę uważam za niepotrzebnie przerysowaną.
@ttruskafka
@ttruskafka 2012-10-01
Przeczytane (2012-08-22)
Książka jest bardzo ciekawa . Bohaterki nie da się nie lubić. Książka z humorem w lekkiej atmosferze bardzo pomysłowa autorka. Książkę można wręcz pochłonąć w jeden dzień. Warto przeczytać ; )
@kuciej
@kuciej 2013-09-13
Przeczytane (2013-09-13)
Typowe czytadło na deszczowy wieczór. Przewidywalna fabuła i oczywisty wątek miłosny. Nie wymaga od czytelnika zbyt wiele wyobraźni, ale jako urlopowy przerywnik sprawdza się idealnie.
@jotgol
@jotgol 2010-07-09
Przeczytane (2007-08-07)
Dla mnie książka rewelacyjna. Jest pierwszą tej autorki ale na pewno nie ostatnią. Dowcipna, urocza i śmieszna. Idealna na lato. Można się przy niej super odprężyć. Polecam gorąco.
@Karriba
@Karriba 2012-08-15
Przeczytane (2012-08-15)
Książka świetna dla kobiet, nie wymaga wielkiego wysiłku umysłowego, dobra na odstresowanie.
Autorzy
Sophie Kinsella
Sophie Kinsella to pseudonim Madeleine Wickham. Urodziła się ona w Londynie 12 grudnia 1969 roku. W 1992 r. wyszła za mąż za Henryka Wickham. Mieszka w Hertfordshire w Anglii. Autorka ma trzech syn...
Inne książki:
Książka Świat marzeń zakupoholiczki
Książka Confessions of a shopaholic
Książka Nie powiesz nikomu?
Książka Shopaholic Ties the Knot
Książka COCKTAILS FOR THREE
Współtworzący tą stronę
puchar @boopoland @boopoland pierwsza opinia