Panna szlachetnego rodu

Frances Hodgson Burnett
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Panna szlachetnego rodu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Akcja powieści toczy się w XVII wieku w Anglii. Bohaterką jest piękna Klorynda, panna szlachetnego, choć zubożałego rodu. Klorynda wychodzi za mąż za bogatego hrabiego, a po jego śmierci staje się dziedziczką znacznej fortuny. Teraz nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby poślubiła szlachetnego i od dawna uwielbianego przez siebie księcia Osmonde. A jednak... Odrzucony niegdyś przez Kloryndę modny kawaler i uwodziciel serc niewieścich, John Oxon, chce za wszelką cenę zdobyć rękę Kloryndy. Nie waha się nawet przed szantażem.
Data wydania: 1992
ISBN: 83-85397-63-9, 8385397639
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 176

Autor

Frances Hodgson Burnett Frances Hodgson Burnett
Urodzona 24 listopada 1849 roku w Wielkiej Brytanii (Manchester)
Frances Hodgson Burnett – angielska powieściopisarka. Urodziła się pod imieniem Frances Eliza Hodgson w Wielkiej Brytanii. W wieku lat szesnastu, po śmierci ojca przeniosła się do USA. Frances wyszła za mąż za doktora L.M. Burnetta w 1873. Rozwiodła...

Pozostałe książki:

Tajemniczy ogród Mała księżniczka Mały lord Zaginiony książę Sekret markizy Tajemnica dworu w Stornham Klejnoty ciotki Klotyldy Kraina błękitnych kwiatów Mali pielgrzymi Panna szlachetnego rodu Leśna Boginka
Wszystkie książki Frances Hodgson Burnett

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Panna szlachetnego rodu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Klementynka
2021-07-05
9 /10
Przeczytane literatura angielska XVII wiek moja bilioteczka klasyka

Cytaty z książki

Biedacy - mawiała pani do małżonka. - A jednak choć biedacy w ich zgłodniałych duszach jest coś ponad nudne zadowolenie z siebie, rządzące światowymi ludźmi. Szkoda, zaiste, jeśli ptak, który się w ich sercu rwie do lotu, ma słabe skrzydełka, ale tym bardziej ci, którym dano moc i dostatek, winni im pomagać i otaczać opieką.
Było to dziecię wielkiej miłości, dziecię szlachetnych ciałem i duszą rodziców. Gdyby tylko takie na świat przychodziły, ziemię zaludniłoby pokolenie mocarzy.
Przekroczyła już granicę, jaka życie oddziela od piekła i do żadnych ludzkich uczuć w tej chwili nie była już zdolna. Była niby biedna, zgoniona zwierzyna, ze wszech stron osaczona przez ogary, miotająca wokół dzikie spojrzenia krwią nabiegłych oczu, dysząca ostatnim tchnieniem, ostatnią walką o życie.
Radością niewiasty, która miłuje, jest szukać we wszystkim chwały miłowanego.
Są rzeczy, których znieść niepodobna, których żadna kobieta nie zniesie. (...) Nieubłagane, straszliwe, miażdżące kolisko losu, do którego jestem uwiązana, zgnieść mnie chce swym ciężarem. A ja... nie chcę dać się zmiażdżyć.
Dodaj cytat