Recenzje książki "Parabellum. Prędkość ucieczki"

Dodaj swoją recenzję

REMIGIUSZ MRÓZ • „PARABELLUM. PRĘDKOŚĆ UCIECZKI”

@Erna @Erna · 2019-08-25 20:07:36

Prowadzimy całkiem spokojne i poukładane życie, a wojnę znamy z opowiadań krewnych i książek. Jednak wszystko ulega destrukcji, gdy wojna nadchodzi naprawdę, a my stajemy się jej częścią. Czy wola przetrwania okaże się dostatecznie silna? W końcu! Chyba od początków istnienia mojego bloga wspominam, że ciągle mi nie po drodze z Remigiuszem Mrozem... czytaj dalej »

Prędkość ucieczki

@albin.sylwia @albin.sylwia · 2019-08-13 23:01:19

"Parabellum. Prędkość ucieczki" to pierwszy tom otwierający trylogię o tym tytule i rozpoczynający opowieść o życiu i próbach przetrwania na krótko przed i podczas drugiej wojny światowej. Jest to ta seria Remigiusza Mroza, która ma tylu przeciwników co i fanów, i która spotyka się z tak odmiennymi zdaniami, że sama musiałam przekonać się jakie bę... czytaj dalej »

Nadchodzi wojna

@merry93 @merry93 · 2016-08-30 19:19:08

Wreszcie znalazłam trochę czasu, żeby sięgnąć po Parabellum. Zachęcona wieloma pozytywnymi recenzjami wprost nie mogłam się oprzeć. Poza tym od jakiegoś czasu szczególnie interesuję się książkami o tematyce II wojny światowej, dlatego tym bardziej nie mogłam odmówić sobie tej lektury. "Prędkość ucieczki" to pierwszy tom cyklu Parabellum. To tutaj ... czytaj dalej »

Prędkość ucieczki..

@FiolkaK @FiolkaK · 2015-05-16 09:38:27

Remigiusz Mróz zadebiutował "Wieżą milczenia", ale to podobno właśnie cykl Parabellum przyniósł mu rozgłos. I w sumie trochę prawdy w tym musi być, skoro niemal popełniłam ogromny błąd, chcąc napisać, że to Parabellum było startem literackim autora. Moją przygodę z autorem zaczęłam nie od "Parabellum", nie od "Wieży milczenia", a od "Turkusowych ... czytaj dalej »

"Parabellum. Prędkość ucieczki"

@Zapiskispodpoduszki @Zapiskispodpoduszki · 2014-03-27 11:31:00

O tym, jak straszliwym konfliktem była II wojna światowa, wie chyba każdy z nas. (Przynajmniej mam taką nadzieję.) Wiemy jak wiele pochłonął ofiar, przez jakie tereny się przetoczył, jakie miał konsekwencje dla Europy, etc.. Ale, czy wiemy, jaki wymiar miał dla jednostki? Dla zwykłego człowieka, który z dnia na dzień znalazł się w tej zawierusze? ... czytaj dalej »

Prędkość ucieczki

@candylove27 @candylove27 · 2014-03-19 22:14:35

Rok 1939, jest znany każdemu z nas, mimo tego, że wtedy nas na świecie nie było. II Wojna Światowa nie jest terminem obcym i wiele książek na jej temat powstało. Parabellum. Prędkość ucieczki to thriller, który został oparty właśnie na wydarzeniach z tamtych lat. Pierwszy tom dokładnie toczy się na początku owej wojny i przedstawia wizję autora, ja... czytaj dalej »

Trudne początki wojny polsko - niemieckiej

@Amarisa @Amarisa · 2014-03-13 14:13:05

Historia opowiedziana w powieści "Parabellum. Prędkość ucieczki" rozpoczyna się w sierpniu 1939 roku. Na początku jesteśmy świadkami nieprzyjemnej sytuacji rozgrywającej się w jednej z jednostek wojskowych stacjonujących pod rumuńską granicą. Oto bowiem sierżant Bronisław Zaniewski dopuścił się karygodnego czynu, który może mieć dla niego poważne k... czytaj dalej »

Parabellum. Prędkość ucieczki

@Paula1992 @Paula1992 · 2013-12-21 10:39:18

Dość dawno nie czytałam już żadnej książki osadzonej w czasach II wojny światowej. Dlatego też miłym zaskoczeniem okazało się dla mnie ,,Parabellum. Prędkość ucieczki”, które pochłonęłam praktycznie w jedno popołudnie. Remigiusz Mróz prywatnie jest wykładowcą na jednej z warszawskich Akademii, jednak cieszę się, że podjął się także pisarstwa, gdyż ... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się