Parias

Anthony Ryan
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Parias
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Władzę można odziedziczyć przez prawo krwi, ale zdobyć i utrzymać można tylko poprzez jej przelanie.

Życie młodego Alwyna zaczęło się w rynsztoku, a dzięki ludzkiemu okrucieństwu miało się skończyć w leśnych ostępach. I skończyłoby się, gdyby nie najpodlejszy z podłych, król banitów.
Oto historia życia, które zaczęło się bez celu i znikłoby niezauważone, gdyby nie małe okruchy ludzkiej dobroci, wiary i zwykłego szczęścia, którego zabrakło wielu innym.
Historia człowieka, który zabijał, kiedy musiał, walczył, jeśli miał szansę wygrać i bez wstydu uciekał, gdy na szali leżało życie. Historia człowieka, który osiągnąwszy dno, sięgnął po wielkość.

Banici zawsze dyndają na wystrzępionej linie utkanej z ich nieszczęść. Pewnego dnia ta lina stanie się pętlą dla każdego.

Tytuł oryginalny: The Pariah
Data wydania: 2023-09-30
ISBN: 978-83-7964-873-3, 9788379648733
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykle: Przymierze stali, tom 1, The Covenant of Steel, tom 1
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Anthony Ryan Anthony Ryan
Urodzony w 1970 roku w Wielkiej Brytanii (Szkocja)
Anthony Ryan jest szkockim pisarzem fantasy i science fiction, najlepiej znanym z książek o Vaelinie Al Sornie, które zaczęły się w 2013 roku od Pieśni krwi. Przed przejściem na pisanie na pełny etat pracował jako pełnoetatowy badacz. Obecnie mieszk...

Pozostałe książki:

Pieśń krwi Cesarstwo popiołów Legion płomienia Ogień przebudzenia Lord Wieży Parias Zew wilka Czarna pieśń Królowa ognia Many Are the Dead Męczennik* Pilgrimage of Swords Zdrajca*
Wszystkie książki Anthony Ryan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nic nowego

19.10.2023

Nowa powieść Anthony'ego Ryana powiela pewne schematy z jego wcześniejszej trylogii "Kruczy Cień", koncentrując się na historii życia młodego sieroty, Alwyna, wychowywanego w dzieciństwie w przybytku wątpliwej rozkoszy. W przeciwieństwie jednak do Vaelina al Sorny młody Alwyn nie wykazuje się zbytnio szlachetnymi cechami charakteru. Szybko zostaje... Recenzja książki Parias

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@chomiczkowe.recenzje
2023-10-25
8 /10

W "Pariasie" nadprzyrodzonych mocy czy potworów rodem z fantastyki jest mało. Nazwałbym tę powieść książką przygodową, ale taki rodzaj kojarzy mi się z literaturą dla dzieci i młodzieży, a "Pariasa" zdecydowanie nie przyporządkowałbym do żadnej z tych kategorii.

Fabuła książki toczy się dosyć leniwie, ale kompletnie nie odczuwałem znużenia. Styl autora jest tak wciągający i tak świetnie oddaje klimat krain, w których przyszło żyć bohaterom, że w "Pariasie" bardzo łatwo się zatracić. Choć nie przepadam za pierwszoplanową narracją, to tutaj świetnie wpasowała się ona w historię, którą Alwyn snuje niczym własną spowiedź.

Alwyn Skryba, dla mnie, jest postacią, której kibicuje się od początku. Niby banita, ale jednak nie do końca taki zły. Zdecydowanie nie jest postacią jednoznaczną, zdarza mu się popełniać zbrodnie, jak i spełniać dobre uczynki w toku całej akcji, przez co jest intrygującym bohaterem. Co mi się podobało, to to, że ten chłopak wcale nie jest jakimś super potężnym bohaterem, jak to często bywa w książkach fantasy.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii, gdyż jest potencjał na jeszcze lepszą drugą część.

Więcej recenzji znajdziecie na moim Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam.

| link |
@janusz.szewczyk
2023-10-19
6 /10
Przeczytane 2023 Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Parias. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Męczennik*
Męczennik*
Anthony Ryan
Zdrajca*
Zdrajca*
Anthony Ryan