Pętla Narodziny

Magdalena Ojrzyńska
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Pętla Narodziny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Rodzina Korhornów sprowadza się do położonej daleko na północy osady. Nowy dom i odległa kraina mają być dla nich miejscem, gdzie odnajdą spokój, na nowo poukładają swój świat i zapomną o bolesnej przeszłości. Wkrótce jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje. Niepokój wkracza w progi domu. Skrywane przez Therese tajemnice zaczynają jej ciążyć. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a sekrety mnożą tylko kolejne pytania. Prawda, którą kobieta probuje odkryć, staje się coraz bardziej przytłaczająca. Wraz z kolejnymi powiewami wiejącego od klifów wiatru atmosfera się zagęszcza, zapowiadając zbliżający się sztorm. Drzwi uśpionego domu otwierają się szeroko, a ukryta wewnątrz nic czeka na przebudzenie. Poukładany z trudem świat Therese z dnia na dzień chyli się ku upadkowi.
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-955960-0-1, 9788395596001
Wydawnictwo: REDFOSS
Stron: 399
dodana przez: Nessi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magiczna i tajemnicza

25.10.2020

Rodzina Korhornów przyjeżdża do odosobnionej wsi, licząc na spokój i ucieczkę od przeszłości. Jednak kiedy Hana - córka Państwa Korhornów zaczyna uczęszczać do szkoły i wybucha na szkolnych kolegów, którzy dokuczają jej i jej koleżance z ławki, coś się dzieje, choć nikt nie jest do końca pewny tego co się wydarzyło. Trochę przerażające jest to, że... Recenzja książki Pętla Narodziny

Nie

6.04.2022

Już dawno nie czytałam tak słabej książki, pod każdym względem: językowym, stylistycznym oraz samej treści a nawet pomysłu! Bohaterowie są ledwo przedstawieni, nie nadano im żadnego charakteru, opisy i porównania są bezsensowne, w kółko powtarzają się te same epitety, cała "tajemnica" wynika z faktu, że autorka niczego nie tłumaczy i urywa sceny w... Recenzja książki Pętla Narodziny

@talhmora@talhmora

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@skazani_na_czytanie
@skazani_na_czytanie
2021-02-10
8 /10
Przeczytane

Trudno ją opisać tak, żeby nie powiedzieć za wiele. W skrócie. Rodzina Korhornów sprowadza się do położonej daleko na północy osady. Jednak skrywane przez Therese tajemnice, zaczynają jej ciążyć. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a sekrety mnożą tylko kolejne pytania.

Historia z kategorii dla tych cierpliwych, których czeka nagroda. Ja przywzyczajona do książek Kinga czy oczarowana "Nawiedzonym domem na wzgórzu" chętnie brnęłam dalej próbując rozwiązać wszystko na sposób kryminalny, paranormalny, logiczny - zakładałam nawet, że główna bohaterka jest po prostu stuknięta 🤪.

Nie dobrnęłam do połowy, gdy stwierdziłam, że autorce należą się pokłony. W czasie, gdy wiele polskich autorek próbuje się kreować na te chamerykańskie (błąd specjalnie), Magdalena Ojrzyńska osiągnęła poziom świetnej literatury zagranicznej.

Zakończenie mnie pozamiatało aż szukałam czy to na pewno wszystkie strony.

Mroczna, nie łatwa, zaskakująca - takie historie uwielbiam.

| link |
@talhmora
@talhmora
2022-04-06
1 /10
@angell15
2021-05-17
8 /10
Przeczytane
@Chwila_pauli
2020-10-25
10 /10
Przeczytane
@Nessi
2021-02-11
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pętla Narodziny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl