Pharmacon. Tom 1

Marlena Siwiak, Marian Siwiak
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pharmacon. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Biolog Niv Sokol, wciąż dość młody by wierzyć, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu.

Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta?

Pharmacon to pełen rozmachu, ale wciąż będący przede wszystkim opowieścią o człowieku, thriller socjologiczny. Wiele z opisanych w nim zjawisk może wydać się Czytelnikowi aż nazbyt znajomych: utrata zaufania do autorytetów, rozkwit teorii spiskowych i fake newsów, postępujące nierówności, korupcja, populizm, rozkład demokracji, czyli wszystko to, co składa się na pejzaż charakterystyczny dla schyłku epoki rozumu.

Czytaj bezpłatny fragment na: www.pharmacon.mmsiwiak.com

Data wydania: 2021-03-30
ISBN: 978-83-64928-19-2, 9788364928192
Wydawnictwo: KEY TEXT Wydawnictwo sp.z o.o., Warszawa
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 496
dodana przez: mrln
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marlena Siwiak Marlena Siwiak
Urodzona 30 marca 1984 roku w Polsce (Warszawa)
Doktor biofizyki, bioinformatyczka i badaczka danych. Zanim nabawiła się dzieci, była fajna: podróżowała po Azji i Ameryce, zwiedziła pół Europy autostopem, jeździła konno, trenowała sztuki walki, chodziła po górach, grała w gry fabularne, używała r...

Pozostałe książki:

Umieranie to parszywa robota Pharmacon. Tom 2
Wszystkie książki Marlena Siwiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O leku, który zmieni świat

22.03.2021

Od roku żyjemy w świecie, w którym wiadomości medyczne trafiają na czołówki gazet i nie ma praktycznie tygodnia bez nowych doniesień. Jednak w większości skupiają się na efektach (trywializując, dla mediów najważniejsze są rzeczy, które spektakularnie „robią ping”), nie na samym procesie badawczym i jego finansowaniu. Być może dlatego, że wszystk... Recenzja książki Pharmacon. Tom 1

@Beata_@Beata_ × 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Sargento_Garcia
2021-11-06
5 /10
Przeczytane Sensacja thriller

Poważnie rozważam przerwanie lektury aby tak nie katować się II tomem.

Jedno jest pewne: nigdy nie sięgnę po kolejne książki tych autorów.

× 10 | link |
@Beata_
2021-03-22
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pharmacon. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl